Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: "Przeskoki" obrazu w trakcie obracania aparatu.

  1. #1

    Domyślnie "Przeskoki" obrazu w trakcie obracania aparatu.

    Witam, jestem nowym forumowiczem. Nie mam żadnego pojęcia o filmowaniu i dlatego zwracam się do Was koledzy o pomoc. W trakcie obracania aparatu widać "przeskakujący' obraz. Próbowałem filmować wielokrotnie dany obiekt/krajobraz i za każdym razem obraz nie jest płynny. Film 25p czas naświetlania 1/50. Sprzęt to Cannon eos 200D obiektyw zestawowy - efs 18-55mm. Przeszukałem YouTube i tylko są porady odnośnie gimbali. Owszem, film był kręcony "z ręki" ale te przeskoki są uwarunkowane czymś jeszcze. Co robię żle? A może to wina obiektywu? Przesyłam link z danym problemem. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

    https://www.youtube.com/watch?v=H6u0vfL4kzA

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 368

    Domyślnie Odp: "Przeskoki" obrazu w trakcie obracania aparatu.

    Najpierw trzeba wyeliminować najsłabsze ogniwo czyli operatora. Płynne panoramowanie z ręki do tego nieporęcznym aparatem to trudna sztuka. Kręcenie zoomem podczas panoramowania nie pomaga. Zgaduje, że trzymałeś w wyciągniętej dłoni aparat i przesuwałes rękę. Druga ręką trzymałeś za obiektyw bo widać kręcenie zoomem. Mamy więc dwa punkty oparcia aparatu a to za mało. Zamiast w wyciągniętej ręce trzymać aparat przyłóż go do oka, zyskasz trzeci punkt podparcia i obracaj się całym ciałem. Jak już to opanujesz można myśleć co dalej.

  3. #3

    Domyślnie Odp: "Przeskoki" obrazu w trakcie obracania aparatu.

    Spróbuj nakręcić to samo ale w trybie manualnym aparatu. Przy okazji,zumowanie obiektywem o zmiennym świetle to zły pomysł, ale jak napisałem wcześniej, zrób to wszystko jeszcze raz na manualu.

  4. #4

    Domyślnie Odp: "Przeskoki" obrazu w trakcie obracania aparatu.

    Dzięki serdeczne za odpowiedzi. Wcześniej próbowałem też na statywie ale efekt był jeszcze gorszy. To pewne, że muszę poćwiczyć.

    To było w trybie manualnym (25p 1/50 przysłona otwarta na 5,6 iso 100) mniej szarpie przy 50p ale obraz jest wtedy nienaturaly.

    Pozdrawiam

  5. #5
    Początki nałogu
    Dołączył
    Apr 2014
    Miasto
    Poznań
    Posty
    341

    Domyślnie Odp: "Przeskoki" obrazu w trakcie obracania aparatu.


  6. #6
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    850

    Domyślnie Odp: "Przeskoki" obrazu w trakcie obracania aparatu.

    Trochę wykopalisko, pewnie nie aktualne. Tu tak rwie stabilizacja obiektywu.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •