Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: Fotografowanie pod słońce.

  1. #11
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Fotografowanie pod słońce.

    mysle , ze te zdjecia sa bezpieczne. Ale zawsze gdy slonce w kadrze nalezy sie streszczac.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Mamrot Zobacz posta
    Czyli mam koronny argument aby nie przechodzić na ML, DSLR rules... yes, yes, yes...
    za to mozesz sobie dslr-em wypalic dziure w oku.

  2. #12
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 619

    Domyślnie Odp: Fotografowanie pod słońce.

    Słońce mniej więcej w zenicie, 400 mm, jechane serią (śledzona formacja) i tak trafione. Czas był pewnie ok. 1/4000.


  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 249

    Domyślnie Odp: Fotografowanie pod słońce.

    Cytat Zamieszczone przez Mohinder Zobacz posta
    Ten filmik chyba wszystko tłumaczy. Dzięki mkkaczy
    Ten film tak się ma do wątpliwości Miecia, jak porada "nie pij gorącej herbaty, bo w piecu hutniczym żelazo się topi".

    Nadmiernie straszycie kolegę. Należy przeczytać instrukcję, być ostrożnym, ale normalny zachód Słońca to nie jest nic nadzwyczajnego. Znowu przy fotografowaniu Słońca należy być bardzo ostrożnym, ale myślę tu o zdjęciach na przykład zaćmienia lub sytuacji opisanej poniżej.

    Taki przykład.
    Fotografowałem plamy na Słońcu obiektywem 400 mm i celowałem prosto w naszą gwiazdę. Dopóki Słońce było dość wysoko użyłem filtra astronomicznego 1:10000. Potem zmniejszyłem do 1:6000, a bardzo nisko nad horyzontem nie używałem już żadnych filtrów. Oczywiście - tak jak to radzą koledzy - nie celowałem bezmyślnie cały czas w Słońce między kolejnymi ekspozycjami.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  4. #14
    Początki nałogu Awatar mkkaczy
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    IRL
    Posty
    461

    Domyślnie Odp: Fotografowanie pod słońce.

    Ten filmik który dodałem to takie trochę extremum co słońce potrafi zrobić. Ja fotografowałem pod słońce, jednak cyknięcie paru fotek aż tak bardzo by nie wypaliło.
    W moim przypadku to było tak że będąc w czatowni, obiektyw był stale, przez pare godzin dziennie skierowany na zachód. Słońce zachodziło i czasem bardziej lub mniej wpadało przez niego. Po pewnym czasie, może paru miesiącach kiedy chciałem wyczyścić matryce zauważyłem małe wżery na czarnym plastiku mirror boxa podobne do tych http://www.klecker.de/index.php/en/h...ge-your-camera Wtedy myślałem że to wżery po izopropanolu czy innym płynie do czyszczenia matryc którym czyściłem matryce, że może jakaś kropla mi spadła i zaszła reakcja. Po pewnym czasie ktoś dodał posta z identycznymi uszkodzeniami od słońca i wtedy skojażyłem fakty. Te wżery nie miały żadnego wpływu na prace aparatu, czy jakość zdjęć. Raczej na wartość przy sprzedaży.
    R6 5DIII 17-40/4 35/1.4LII 50STM 85/1.2II 135/2 200/2.8II 400/2.8IS TC1.4III
    https://500px.com/mkkaczy

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 249

    Domyślnie Odp: Fotografowanie pod słońce.

    Tu się zgadzam. Między ekspozycjami po prostu wieszałem na obiektywie czapkę bejsbolówkę - nie można było założyć dekla bo wisiała tam cała konstrukcja z filtrami. Ale byłem w sytuacji, gdy wiedziałem że celuję prosto w Słońce i co się może stać. Być może w przypadku podobnym do Twojego też bym to zlekceważył - dobra nauka.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  6. #16
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2019
    Posty
    24

    Domyślnie Odp: Fotografowanie pod słońce.

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    wszelkie niezbędne informacje posiadasz w załączonej do aparatu instrukcji obsługi
    warto poczytać
    Wg instrukcji to ten aparat jest urządzeniem niebezpiecznym dla zdrowia i życia. najlepiej owinąć go w miękką szmatkę i schować do szuflady, he, he...W załączniku strona 24 instrukcji obsługi.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200505_193807.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	4,47 MB
ID:	4465

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •