Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Wątek: Akumulator LP-E6N , Canon 80d , zamiennik

  1. #1

    Domyślnie Akumulator LP-E6N , Canon 80d , zamiennik

    Ku mojemu zaskoczeniu po niespełna 2 latach akuś obniżył jedną kreskę. Cóż przyzwyczajony do 400 d gdzie po 12 latach akuś ma się dobrze to mały szok. Ale używanie Live chyba swoje robi choć zacząłem podejrzewać że w serwisie zrobili mi podmiankę bo aparat wylądował tam gdy przestała działać kukułka. Ale takie świństwo serwis by chyba nie zrobił....
    Ceny oryginałów zwaliły mnie z nóg więc czas pomyśleć o zamienniku no i standardowe pytanie, jaki polecacie jakie macie doświadczenia z taką a nie inną firmą. Wybór jest duży ale wiadomo jeśli coś kosztuje 50 zł i 150 zł to jakaś różnica musi być. Focę amatorsko więc nie mam dylematów że na ślubie mi aparat padnie. Znalazłem w ulubionym przeze mnie sklepie X-kom zamiennik z 2 letnią gwarancją więc poważnie rozważam zakup właśnie tu https://www.x-kom.pl/p/505887-akumul...ik-lp-e6n.html ale czy ten jest wart uwagi? Zauważyłem też że mają zamiennik bez literki "n" https://www.x-kom.pl/p/252683-akumul...nik-lp-e6.html Czy ten drugi podejdzie pod 80d? Kupiłbym bym nawet 2 szt zamiast 1 szt z "literką n" bo myślę że to po prostu bardziej ekonomiczne rozwiązanie. Aaaa.... i jak kwestia ładowania prze ładowarkę bo tu też może być coś nie tak?
    Ostatnio edytowane przez jamto ; 02-05-2020 o 20:52

  2. #2
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2016
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    25
    Posty
    57

    Domyślnie Odp: akumulator lp-6en , Canon 80d , zamiennik

    Ale jest jakaś różnica w użytkowaniu, czy po prostu "stopień zużycia" pokazuje dwa zielone prostokąty zamiast trzech? U mnie dwa LP-E6N też mają po dwie kreski, a różnicy w wydajności nie widzę.

    Chyba że chodzi o to że po naładowaniu teoretycznie do pełna w ikonce baterii brakuje kreski, to rzeczywiście byłaby kicha.
    1300D → 80D + R
    10-400/1.4-6.3 Canony, Sigmy, Tamrony...

  3. #3

    Domyślnie Odp: akumulator lp-6en , Canon 80d , zamiennik

    Pokazuje 2 prostokąty zamiast trzech. Wg instrukcji już coś tam mu ubyło. Niby, jeden prostokąt = myśl o nowym. Za świeża sprawa żebym wyczuł czy rzeczywiście pojemność spadła co i tak jest dość trudne do określenia w warunkach amatorskich przy zabawie na Live (dużo robię makro)

  4. #4
    Początki nałogu Awatar RadOs41
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    Radom
    Wiek
    57
    Posty
    350

    Domyślnie Odp: akumulator lp-6en , Canon 80d , zamiennik

    Cytat Zamieszczone przez Tmwstw Zobacz posta
    ... czy po prostu "stopień zużycia" pokazuje dwa zielone prostokąty zamiast trzech? U mnie dwa LP-E6N też mają po dwie kreski, a różnicy w wydajności nie widzę.
    Mam podobnie, 2 sztuki LP-E6N od nowości, w wakacje będzie 2 lata i ostatnio także zauważyłem

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wqwqwq.jpg
Wyświetleń:	86
Rozmiar:	93,7 KB
ID:	4447

    Myślę, że nie ma się czym za bardzo przejmować, ładują się do 100%. Np. do 1ds mark III mam oryginalną baterię (już ponad 12 lat!) i od zawsze jak pamiętam pokazuje 2 kreski, ale bez problemu wykonuje na niej około 2500 zdjęć, po naładowaniu i przeleżeniu miesiąca (poza aparatem) pokazuje jeszcze 60% naładowania, gdy tymczasem kilka lat młodszy zamiennik po 2-3 tygodniach jest rozładowany do zera.
    Ostatnio edytowane przez RadOs41 ; 02-05-2020 o 22:13
    Trochę gratów i nieco innych szpargałów...

  5. #5

    Domyślnie Odp: akumulator lp-6en , Canon 80d , zamiennik

    Witam
    Kupiem kiedyś jako dodatkową baterie właśnie Novela ale wersjie z N. Działa i ładuje się bez porblemu i generalnie polecam tą wersję gdyż jest to wersja nie tylko o wiekszej pojemności ale również przystosowana do nowych regulacji prawnych w podróżowaniu samolotem. Jest jeszcze jedna różnica. Baterii bez N nie wolno ładować ładowarką do wersji N odwrotnie można.

    Canon LP-E6 vs LP-E6N Battery Differences
    Canon have released a newer version of LP-E6 which basically is the same format with minor internal changes which has to do with the new air travel regulations and some other international battery safety regulations. LP-E6N also have a slightly higher capacity than the older LP-E6 battery otherwise they are interchangable (except the charger!, read bellow).
    Can I use the LP-E6 batteries in my new Canon camera which comes with an LP-E6N battery ? YES you can! However Canon says that you cannot charge an LP-E6 battery with the new charger for the LP-E6N battery.
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  6. #6

    Domyślnie Odp: akumulator lp-6en , Canon 80d , zamiennik

    Czyli jednak coś jest na rzeczy z tymi ładowarkami. Też gdzieś mi to przewinęło się przed oczami. Choć same ładowarki to groszowa sprawa więc też to można by obejść tylko pytanie czy warto kupować bez "N" skoro z "N" są niewiele droższe. W między czasie znalazłem jeszcze taniej https://www.mediaexpert.pl/foto-i-ka...-newell-lp-e6n i chyba kupię jako drugą co by też odciążyć oryginalną. Ciekawi mnie jednak że w specyfikacji nie podają 80d i to na wielu stronach i w wielu sklepach. Znów coś nie tak?

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: akumulator lp-6en , Canon 80d , zamiennik

    Cytat Zamieszczone przez jamto Zobacz posta
    Znalazłem w ulubionym przeze mnie sklepie X-kom zamiennik z 2 letnią gwarancją więc poważnie rozważam zakup właśnie tu https://www.x-kom.pl/p/505887-akumul...ik-lp-e6n.html ale czy ten jest wart uwagi?
    Do R kupiłem 2 szt. LP-E6N Newell. Po roku praktycznie jak oryginał: z gruba 250 fotek daje spadek o 20% poziomu naładowania.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  8. #8

    Domyślnie Odp: akumulator lp-6en , Canon 80d , zamiennik

    Masz za to napisane w instrukcji aparatu jakiego akumulatora wymaga. Kupuj z N i nie kombinuj.
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  9. #9

    Domyślnie Odp: akumulator lp-6en , Canon 80d , zamiennik

    Nie kombinuję tylko pytam mądrzejszych

  10. #10
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 658

    Domyślnie Odp: akumulator lp-6en , Canon 80d , zamiennik

    n oznacza że można ładować w body, jeśli body ma taką opcje. W R używam oryginał z R i 3 zamienniki LP-E6, dwa Phottixy, które mają już dobrych parę lat i nowy Newell. Newell z tych wszytskich jest najsłabszy. Bez problemu wszystkie ładuję w najnowszej ładowarce od R.
    Ostatnio edytowane przez Bangi ; 03-05-2020 o 21:16

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •