Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 62

Wątek: Czy we wszystkich bezlusterkowcach ciężko ustawić autofocus

  1. #1
    Zablokowany
    Dołączył
    May 2020
    Posty
    96

    Domyślnie Czy we wszystkich bezlusterkowcach ciężko ustawić autofocus

    z ciekawości kupiłem najtańszego canona m.
    Wszystko spoko ale ten AF, to nie jestem w stanie ustawić

    Normalnie pracuję na lustrzankach 5d, przez wizjer łapę focus na pół spustu zwykle na centralnym punkcie i mam 100% ostre zdjęcie w zrobione w ułamku sekundy.Przecież modelka nie będzie czekać 5 sekund aż ustawie głupi AF

    W tym bezlusterkowcu nie ma wizjera, nic nie widać, ekran dotykowy zanim kliknę wszystko się przesuwa nie widać czy fokus jest czy nie, ten kwadracik to jakiś kiepski pomysł i ogólnie to dużo czasu zajmuje. Do tego wydaje mi sie ten af wolniejszy niz w 5d, a niby mial byc szybszy

    Jak to jest? moze spróbować droższego modelu?

  2. #2
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Czy we wszystkich bezlusterkowcach ciężko ustawić autofocus

    A który M kupiłeś? Mam M100 i jest bardzo szybki. Dużo bardziej intuicyjnie pracuje niż w wielu lustrach.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #3
    Zablokowany
    Dołączył
    May 2020
    Posty
    96

    Domyślnie Odp: Czy we wszystkich bezlusterkowcach ciężko ustawić autofocus

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    A który M kupiłeś? Mam M100 i jest bardzo szybki. Dużo bardziej intuicyjnie pracuje niż w wielu lustrach.
    pierwsze jakie kiedykolwiek wyszło:
    https://www.optyczne.pl/199.9-Test_a...sumowanie.html

    Autofokus EOS-a M niestety nie zachwyca. Co prawda celność w przypadku obiektywu Canon EF-M 22 mm f/2 STM nie jest zła, jednak już na szybkość działania można ponarzekać. Odnosimy wrażenie, że nie jest on jakoś wyraźnie szybszy niż na przykład w Canonie G1 X, a co więcej do bezlusterkowców Olympusa czy Panasonika brakuje mu bardzo wiele pod tym względem. Pomiar światła działa zadowalająco, aczkolwiek czasem wymaga niewielkich korekt rzędu 0.3 lub 0.7 EV.
    a jaki tryb focusu używasz? wykrywanie twarzy? palcem? czy po punkcie?

    bo w 5d używam tylko wizjera, bez żadnej automatyki i bardzo sprawnie mi to idze
    Ostatnio edytowane przez taniFotograf ; 01-05-2020 o 17:19

  4. #4
    Bywalec
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    174

    Domyślnie Odp: Czy we wszystkich bezlusterkowcach ciężko ustawić autofocus

    Długo używałem równolegle właśnie 5D i M - bezlusterkowiec demonem szybkości nie był, ale pomijając ostrzenie w ciemnicy to specjalnych problemów z ustawianiem ostrości nie miałem. Niezależnie od sposobu ostrzenia AF
    Ostatnio edytowane przez este ; 01-05-2020 o 17:53
    6D/M100/MeizuM8

  5. #5
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Czy we wszystkich bezlusterkowcach ciężko ustawić autofocus

    Cytat Zamieszczone przez taniFotograf Zobacz posta
    pierwsze jakie kiedykolwiek wyszło:
    https://www.optyczne.pl/199.9-Test_a...sumowanie.html



    a jaki tryb focusu używasz? wykrywanie twarzy? palcem? czy po punkcie?

    bo w 5d używam tylko wizjera, bez żadnej automatyki i bardzo sprawnie mi to idze
    Używam różnych trybów w zależności od sytuacji - wszystko działa jak trzeba. Tyle że M100 w stosunku do Mki to jednak jest trochę inna generacja.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Odp: Czy we wszystkich bezlusterkowcach ciężko ustawić autofocus

    Cytat Zamieszczone przez taniFotograf Zobacz posta
    z ciekawości kupiłem najtańszego canona m.
    Wszystko spoko ale ten AF, to nie jestem w stanie ustawić

    Normalnie pracuję na lustrzankach 5d, przez wizjer łapę focus na pół spustu zwykle na centralnym punkcie i mam 100% ostre zdjęcie w zrobione w ułamku sekundy.Przecież modelka nie będzie czekać 5 sekund aż ustawie głupi AF

    W tym bezlusterkowcu nie ma wizjera, nic nie widać, ekran dotykowy zanim kliknę wszystko się przesuwa nie widać czy fokus jest czy nie, ten kwadracik to jakiś kiepski pomysł i ogólnie to dużo czasu zajmuje. Do tego wydaje mi sie ten af wolniejszy niz w 5d, a niby mial byc szybszy

    Jak to jest? moze spróbować droższego modelu?
    Po prostu kupiłeś bezlustro z raczkującym AF-em. Każdy pierwszy bezlusterkowiec (a taki kupiłeś) dowolnego producenta był "poligonem" doświadczalnym, na którym uczyli się, co trzeba poprawić do sprawnej pracy aparatem. Przerabiałem to na kilku innych firmach (F i S).

    Proponuję sprzedać i celować WYŁĄCZNIE w przedostatnią generację modelu obecnie będącego w sprzedaży. Pytanie zawarte w tytule dotyczy właśnie bezlusterkowca debiutującego dokładnie 7 lat wcześniej (2013 rok) na rynku. Z punktu widzenia rozwoju technologii niestety kupiłeś zabytek, którym owszem da się zrobić zdjęcia, ale... tracąc czas i nerwy.
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  7. #7
    Zablokowany
    Dołączył
    May 2020
    Posty
    96

    Domyślnie Odp: Czy we wszystkich bezlusterkowcach ciężko ustawić autofocus

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Po prostu kupiłeś bezlustro z raczkującym AF-em. Każdy pierwszy bezlusterkowiec (a taki kupiłeś) dowolnego producenta był "poligonem" doświadczalnym, na którym uczyli się, co trzeba poprawić do sprawnej pracy aparatem. Przerabiałem to na kilku innych firmach (F i S).

    Proponuję sprzedać i celować WYŁĄCZNIE w przedostatnią generację modelu obecnie będącego w sprzedaży. Pytanie zawarte w tytule dotyczy właśnie bezlusterkowca debiutującego dokładnie 7 lat wcześniej (2013 rok) na rynku. Z punktu widzenia rozwoju technologii niestety kupiłeś zabytek, którym owszem da się zrobić zdjęcia, ale... tracąc czas i nerwy.
    tego sie obawiałem, no nic zmenie na panasonica gh4 i tyle

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Czy we wszystkich bezlusterkowcach ciężko ustawić autofocus

    Cytat Zamieszczone przez taniFotograf Zobacz posta
    moze spróbować droższego modelu?
    Na pewno nowszego. Masz zamiłowanie do wizjera to kup M50. Jak się odzwyczajasz od wizjera to M100.
    Będziesz miał bardzo sprawny AF i przyzwoita matrycę.
    Eye AF w M50 nie pozwoli modelce uciec z pola ostrości:
    https://www.youtube.com/watch?v=3PyEc4s3Lek
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Odp: Czy we wszystkich bezlusterkowcach ciężko ustawić autofocus

    Cytat Zamieszczone przez taniFotograf Zobacz posta
    tego sie obawiałem, no nic zmenie na panasonica gh4 i tyle
    Ale po kiego tego panasa? Świetnego Canona M50 z 2018 roku z 24.1 Mpix ,Dual Pixel CMOS AF, piksele detekcji fazy wbudowane w matrycę (świetny aparacik) kupisz już za 1.760 zł (Aparat nowy, powystawowy) https://allegro.pl/oferta/canon-eos-...oto-9223369767 a dodatkowo przyjmą (InterFoto) od Ciebie w rozliczeniu ten aparat , który kupiłeś wcześniej.

    Później dokupisz do niego natywne szkło, lub adapter i możesz używać szkieł z 5D
    Ostatnio edytowane przez candar ; 01-05-2020 o 19:41
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  10. #10
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Czy we wszystkich bezlusterkowcach ciężko ustawić autofocus

    Cytat Zamieszczone przez taniFotograf Zobacz posta
    tego sie obawiałem, no nic zmenie na panasonica gh4 i tyle
    Tyle że ten aparat jeśli chodzi o AF to żadna rewelacja - nie chce mi się już szukać ale tam jest kontrastowy AF więc nie spodziewaj się dużego postępu.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •