Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 62

Wątek: Czy we wszystkich bezlusterkowcach ciężko ustawić autofocus

  1. #21
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Czy we wszystkich bezlusterkowcach ciężko ustawić autofocus

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    aparat z mniejsza matryca nie moze byc lepszy od aparatu z wieksza matryca.

    co najwyzej moze cos tam lepiej dziala , ale calosciowo i wypadkowo nie bedzie lepiej

    i tyle w temacie .
    ogólnie to sie z tym zgadzam ale w tym szczególnym przypadku (i tak będzie równiez w innych porównaniach z GH4 ) "cóś" nie zadziałało prawidłowo - prawdopodobnie zbyt daleko posunieta kastracja produktów naszej ulubionej firmy porównywanych z GH4 - w video są deleko bardziej (niż w foto) idące możliwości przycięcia funkcjonalności produktu i niewielka różnica rozmiaru matrycy pomiędzy matrycą wielkości paznokcia a niewiele większym apsc przestaje mieć istotne znaczenie.

  2. #22
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Czy we wszystkich bezlusterkowcach ciężko ustawić autofocus

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    w video są deleko bardziej (niż w foto) idące możliwości przycięcia funkcjonalności produktu i niewielka różnica rozmiaru matrycy pomiędzy matrycą wielkości paznokcia a niewiele większym apsc przestaje mieć istotne znaczenie.
    Porównujemy body o masie i posturze EOS R z malutkim sensorkiem w środku ze zminiaturyzowanymi aparacikami klasy M50, z większym sensorem i w dodatku tańszymi o połowę.
    Nie mają one akurat jakichś funkcji wideo bo nie było na to zbyt dużego parcia. Z tego co słyszę to amatorzy z M50 z trudem ogarniają te możliwości wideo, które są dostępne (jestem w tej grupie ).
    GH4 i GH5 są cenione za rozbudowane funkcje wideo i tyle. W ten sposób Panasonic mądrze ratuje poroniony pomysł z formatem MFT.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  3. #23
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Czy we wszystkich bezlusterkowcach ciężko ustawić autofocus

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    ogólnie to sie z tym zgadzam ale w tym szczególnym przypadku (i tak będzie równiez w innych porównaniach z GH4 ) "cóś" nie zadziałało prawidłowo - prawdopodobnie zbyt daleko posunieta kastracja produktów naszej ulubionej firmy porównywanych z GH4 - w video są deleko bardziej (niż w foto) idące możliwości przycięcia funkcjonalności produktu i niewielka różnica rozmiaru matrycy pomiędzy matrycą wielkości paznokcia a niewiele większym apsc przestaje mieć istotne znaczenie.
    Nabiera znaczenia jak masz coś sfilmować w ciemnicy. Kiedyś używaliśmy w teatrze tych panasów i to jest tragedia. Co z tego że funkcje trochę jak w kamerze (choć i to dyskusyjne) jak po podbiciu iso jest kasza i zero DRa. Wystarczy że świetlik mocniej zaświeci i masz wyżarte światła albo smołę w cieniach. Nie chciałbym czymś takim pracować na co dzień. Być może mam zbyt duże wymagania ale pisanie, że to cud miód i orzeszki też powinno mieć swoje granice. Mam wrażenie że moja leciwa już kamera reporterska jedynie słusznej firmy daje lepszy obrazek - o funkcjonalności to nie ma co nawet pisać bo to miazga.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #24
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Czy we wszystkich bezlusterkowcach ciężko ustawić autofocus

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Nabiera znaczenia jak masz coś sfilmować w ciemnicy. Kiedyś używaliśmy w teatrze tych panasów i to jest tragedia. Co z tego że funkcje trochę jak w kamerze (choć i to dyskusyjne) jak po podbiciu iso jest kasza i zero DRa. Wystarczy że świetlik mocniej zaświeci i masz wyżarte światła albo smołę w cieniach. Nie chciałbym czymś takim pracować na co dzień. Być może mam zbyt duże wymagania ale pisanie, że to cud miód i orzeszki też powinno mieć swoje granice. Mam wrażenie że moja leciwa już kamera reporterska jedynie słusznej firmy daje lepszy obrazek - o funkcjonalności to nie ma co nawet pisać bo to miazga.
    mało filmuję (ale chcę więcej bo film to największa ze sztuk jak mawiał Lenin, a ostatnio wolę nakręcić dokumentacyjne "tu byłem tu ......" od zrobienia dokunetacyjnych zdjęć) ale oglądałem sporo filmów 4K z panasonika troche nmiej flagowego niż GH4 i moim zdaniem były niezłe - napiszę coś co zawsze piszesz przy moich postach kiedy opisuję że jak założę bigstoppera na cropowy korpus canona to dostaję kolorową sraczkę i cienie ze słabym detalem (a ogólnie wzorek w szumie i kolorową sraczkę to widzę nawet na iso 100 bez bigstoppera) - może warunki w których używaleś panasonika były zbyt trudne i na takie warunki porzebujesz lepszego sprzętu - może takie warunki to nisza i jakieś promile potrzeb filmowców, podobnie jak mocne filtry nd to nisza i jakieś promile zdjęć
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 02-05-2020 o 21:19

  5. #25
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Czy we wszystkich bezlusterkowcach ciężko ustawić autofocus

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    mało filmuję (ale chcę więcej bo film to największa ze sztuk jak mawiał Lenin, a ostatnio wolę nakręcić dokumentacyjne "tu byłem tu ......" od zrobienia dokunetacyjnych zdjęć) ale oglądałem sporo filmów 4K z panasonika troche nmiej flagowego niż GH4 i moim zdaniem były niezłe - napiszę coś co zawsze piszesz przy moich postach kiedy opisuję że jak założę bigstoppera na cropowy korpus canona to dostaję kolorową sraczkę i cienie ze słabym detalem (a ogólnie wzorek w szumie i kolorową sraczkę to widzę nawet na iso 100 bez bigstoppera) - może warunki w których używaleś panasonika były zbyt trudne i na takie warunki porzebujesz lepszego sprzętu - może takie warunki to nisza i jakieś promile potrzeb filmowców, podobnie jak mocne filtry nd to nisza i jakieś promile zdjęć
    Piszę tylko o moich doświadczeniach możliwe że to nisza.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #26
    Zablokowany
    Dołączył
    May 2020
    Posty
    96

    Domyślnie Odp: Czy we wszystkich bezlusterkowcach ciężko ustawić autofocus

    chyba narzekania na AF i na ten aparat wynikają z KITOWEGO obiektywu, normalnie do 5D mam podłączone stałki 50mm i 85mm i przejście na światło 3,5f i 5,6f i słabe szkło to jest za duży szok. Nie wiem pomyśle o adapterze z ef na oes-m i dam mu jeszcze jedną szanse, ale na kicie jest dramat i lepsze video mam z mojego tel i mam tam nawet 4k z 300MBPS i niższą przysłonę.
    Ostatnio edytowane przez taniFotograf ; 12-05-2020 o 14:02

  7. #27
    Zablokowany
    Dołączył
    May 2020
    Posty
    96

    Domyślnie Odp: Czy we wszystkich bezlusterkowcach ciężko ustawić autofocus

    dla Canon fanboys polecam zobaczyć porównanie:


    5D mark3 cannona przegrywa całkowicie ze starym GH4 co ma maćupką matryce i kosztuje 1500zł
    Ostatnio edytowane przez taniFotograf ; 19-05-2020 o 19:46

  8. #28
    Bywalec
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    174

    Domyślnie Odp: Czy we wszystkich bezlusterkowcach ciężko ustawić autofocus

    Cytat Zamieszczone przez taniFotograf Zobacz posta
    dla Canon fanboys polecam zobaczyć porównanie:
    5D mark3 cannona przegrywa całkowicie ze starym GH4 co ma maćupką matryce i kosztuje 1500zł
    Tyle że ten "stary" GH4 jest o 2 lata MŁODSZY od 5D III. Gówniane clickbaity też trzeba umieć pisać
    6D/M100/MeizuM8

  9. #29
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Czy we wszystkich bezlusterkowcach ciężko ustawić autofocus

    Cytat Zamieszczone przez taniFotograf Zobacz posta
    dla Canon fanboys polecam zobaczyć porównanie:


    5D mark3 cannona przegrywa całkowicie ze starym GH4 co ma maćupką matryce i kosztuje 1500zł
    A ja polecam przestać spamować starociami które tu były wrzucane setki razy....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  10. #30
    Zablokowany
    Dołączył
    May 2020
    Posty
    96

    Domyślnie Odp: Czy we wszystkich bezlusterkowcach ciężko ustawić autofocus

    Cytat Zamieszczone przez este Zobacz posta
    Tyle że ten "stary" GH4 jest o 2 lata MŁODSZY od 5D III. Gówniane clickbaity też trzeba umieć pisać
    5D IV, też się nie umywa nawet do GH4

    Po prostu canon do filmowania się nie nadaje. Smutne, że malutka matryca generuje większy dynamic range od niby topowej FF od canona

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    A ja polecam przestać spamować starociami które tu były wrzucane setki razy....
    Prawda boli?

    Te starocie powinny być podpięte u góry, proponuje temat "Nie kupuj canona do nagrywania video"
    Ostatnio edytowane przez taniFotograf ; 19-05-2020 o 20:48

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •