Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: L 70-200 2.8 USM kompatybilność z Canon 7d mk2

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: L 70-200 2.8 USM kompatybilność z Canon 7d mk2

    Cytat Zamieszczone przez lukasz980 Zobacz posta
    Cześć,

    czy ktoś orientuje się ,ewentualnie sam miał podobny dylemat dotyzcący szkła 70-200 2.8 USM.Posiadam 70-200 4 USM już od dłuższego czasu (z C7Dmk2)obiektyw spisuje się bardzo dobrze ostry! Oczyswiście brak 2,8 jest odczuwalny stąd zdecydowałem się na przejście na 2,8. Niestety testujac już drugi obiektyw przed kupnem zaskoczyła mnie jakość obrazka...niby ok ale dużo brakuje do ostrości f4.

    Czy to wina puszki, tzn 2.8 jest żyletą tylko na FF?
    Ten 70-200 2.8 nowy , czy używany ? oraz z IS , czy bez ? Bo możliwości jest bez liku. Pierwsze wersje z racji wieku mają często uszkodzony IS. Ja kupując używany 70-200 2.8 L USM IS zaakceptowałem dopiero trzeci egzemplarz bo dwa wcześniejsze miały problem z AF i ostrością powyżej 100 mm.

    Ja słusznie napisali poprzednicy - tylko sprawdzenie, na LV jak ostrzy obiektyw (na różnych ogniskowych bo czasem na końcu zakresu jest mydło, a nie powinno być)
    Ostatnio edytowane przez candar ; 30-04-2020 o 09:46
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  2. #12
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: L 70-200 2.8 USM kompatybilność z Canon 7d mk2

    Cytat Zamieszczone przez lukasz980 Zobacz posta
    Cześć,

    czy ktoś orientuje się ,ewentualnie sam miał podobny dylemat dotyzcący szkła 70-200 2.8 USM.Posiadam 70-200 4 USM już od dłuższego czasu (z C7Dmk2)obiektyw spisuje się bardzo dobrze ostry! Oczyswiście brak 2,8 jest odczuwalny stąd zdecydowałem się na przejście na 2,8. Niestety testujac już drugi obiektyw przed kupnem zaskoczyła mnie jakość obrazka...niby ok ale dużo brakuje do ostrości f4.

    Czy to wina puszki, tzn 2.8 jest żyletą tylko na FF?
    Możesz mieć fajną sztukę F4, zamieniłeś F4 na 1 wersję 2,8, szału tam nie było na F4 ale i tak powinno być lepiej, może twoja puszka "nie dogaduje się" z tym obiektywem. Miałem F4 i 1 wersję 2,8 na 7D - 1 wersji i 6D, wszystko działało jak należy, zostawiłem sobie F4 ponieważ dawało podobny obrazek na F4 ale na pewno nie gorszy

  3. #13
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2020
    Posty
    22

    Domyślnie Odp: L 70-200 2.8 USM kompatybilność z Canon 7d mk2

    no obiektywy używane, co do 70-200 2.8 USM to słyszałem że kalibracja może coś pomoć jak myslicie? Druga kwestia ponoć taka że 70-200 2.8L IS II USM jest ponoć ostrzejszy nawet od F4 z IS

  4. #14
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    926

    Domyślnie Odp: L 70-200 2.8 USM kompatybilność z Canon 7d mk2

    Cytat Zamieszczone przez lukasz980 Zobacz posta
    Druga kwestia ponoć taka że 70-200 2.8L IS II USM jest ponoć ostrzejszy nawet od F4 z IS
    Nie wiem, czy jest ostrzejszy, ale jest bardzo ostry.
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

  5. #15
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2020
    Posty
    22

    Domyślnie Odp: L 70-200 2.8 USM kompatybilność z Canon 7d mk2

    Tzn. odpowiem na poprzednie odpowiedzi, zgadza się że na 2,8 nie będzie mega ostry jak założmy 70-200 F4 na starcie, ale wydaje mi się że na 2.8 i 3,2 było nieakceptowalne mydło, to samo być może mniej było powyżej f8.Słyszałem że 7o-200 2.8 USM jednak nie są mega ostre w porównaniu do 2 i 3 byc może się myle, no trzeba to sprawdzić.Co do kalibracji czy ktoś wie czy ewentualne mydło można w jakimś stpniu ,lub całkiem skalibrować?

  6. #16
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: L 70-200 2.8 USM kompatybilność z Canon 7d mk2

    Cytat Zamieszczone przez lukasz980 Zobacz posta
    no obiektywy używane, co do 70-200 2.8 USM to słyszałem że kalibracja może coś pomoć jak myslicie?
    nic na sluch tylko na wzrok.

    jedno nie ma z drugim nic wspolnego.

    moze byc znakomicie rysujacy obiektyw i fatalny af - wowczas dostaniesz zdjecia w plaszczyznie ostrzenia nieostre ( ale beda bardzo ostre w innym miejscu )

    lub moze byc nieostry optycznie i miec znakomity AF - obraz tez bedzie nieostry.

    nie wiesz jakki masz przypadek - wiec nie sluchaj co mowia inni , tylko rusz wlasna mozgownica.

    zrob zdjecia ostrzac na LV recznie i automatycznie i zobacz jak ostre sa zdjecia.

    dostaniesz odpowiedz czy to wina AF , czy optyki.

    w zaleznosci od wyniku okaze sie czy mikroregulacja cos da , lub nie.


    moje doswiadczenie jest takie ze w dslr 95 % obiektywow wymaga microregulacji , 5 % obiektywow tez , ale blad jest na tyle maly , ze mozna przejsc nad tym do porzadku dziennego.

    70-200 miesci sie raczej w tych 5 % , ale gwarancji nie ma.

    najpierw sprawdz jak w ogole optyka ostro pracuje.

    dostaniesz pewna odpowiedz w ciagu paru minut - szybciej niz trwajace dniami dywagacje na forum nie prowadzace dofinitywnie do znalezienia powodu..

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: L 70-200 2.8 USM kompatybilność z Canon 7d mk2

    Cytat Zamieszczone przez lukasz980 Zobacz posta
    Tzn. odpowiem na poprzednie odpowiedzi, zgadza się że na 2,8 nie będzie mega ostry jak założmy 70-200 F4 na starcie, ale wydaje mi się że na 2.8 i 3,2 było nieakceptowalne mydło, to samo być może mniej było powyżej f8.Słyszałem że 7o-200 2.8 USM jednak nie są mega ostre w porównaniu do 2 i 3 byc może się myle, no trzeba to sprawdzić.Co do kalibracji czy ktoś wie czy ewentualne mydło można w jakimś stpniu ,lub całkiem skalibrować?
    1.
    Owszem w wynikach testów widać różnicę pomiędzy tymi obiektywami.
    To wcale nie znaczy że w prosty sposób zobaczyć można różnicę na zdjęciach w necie
    https://www.dxomark.com/Lenses/

    2.
    Popieram pomysł kolegi B.

    Statyw, samowyzwalacz, wzdłuż ulicy/alejki, ustawienie na jakiś charakterystyczny element domu w środku alejki/ulicy, po kilka zdjęć dla każdej przesłony (przed każdym lekkie rozogniskowanie) i porównanie na ekranie kompa przy 100% powiększenia.

    I będziesz widział/wiedział

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •