Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 40

Wątek: Tarcza antykryzysowa dla fotografów?

  1. #11
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Tarcza antykryzysowa dla fotografów?

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    To mógł skasować te dwie literki, jeżeli tak bardzo go ta prawda zabolała.
    Nie nie mógł i nie będziemy tego robić. Posty z wpisami dotyczącymi polityki będą cięte bez ostrzeżenia w całości. Liberalne podejście w tej materii się nie sprawdza czego najlepszym przykładem były wątki na nikoniarzach zamieniające się bardzo szybko w polityczne szambo.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #12
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Tarcza antykryzysowa dla fotografów?

    Co do meritum.
    Zwolnienie z ZUS na trzy miesiące.
    Pożyczka 5 tyś. umarzalna jeśli będziesz prowadzić firmę przez 3 miesiące - w naszym przypadku starczy na "waciki"
    Jeszcze niektórzy mogą skorzystać z dopłat do etatów. Dla naszych pracowników i w naszej sytuacji daje to od nic do niewiele.
    Najlepiej niestety przemyśleć jak sobie poradzić samemu, bo na jakąś wielką pomoc bym nie liczył.
    Ma być trzecia tarcza - może tu coś będzie.
    W przypadku firm eventowych i działających w obszarach kultury czy rozrywki perspektywy są delikatnie mówiąc bardzo złe.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #13
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 368

    Domyślnie Odp: Tarcza antykryzysowa dla fotografów?

    A wystarczyło pójść śladem Szwecji i izolować oraz otoczyć opieką zagrożonych śmiercią a pozostałym pozwolić normalnie żyć i pracować.

  4. #14
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    37

    Domyślnie Re: Tarcza antykryzysowa dla fotografów?

    Śladem Szwecji, która ma 225 zgonów na milion mieszkańców? (Polska: 15/1m)
    : )

  5. #15
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Re: Tarcza antykryzysowa dla fotografów?

    Cytat Zamieszczone przez tupungato Zobacz posta
    Śladem Szwecji, która ma 225 zgonów na milion mieszkańców? (Polska: 15/1m)
    Policzymy jak się skończy tu i tu, poza tym różne kraje różnie liczą.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Mam zwolnienie z ZUS na 3 miesiące, skorzystałem (chyba, nie zapłaciłem za marzec, odpowiedź z ZUS nie przyszła). Na inną pomoc się nie łapię, nie spełniam kryteriów.
    Pożyczka 5tys, umarzalna po 3 miesiącach prowadzenia działalności, chyba jest bez dodatkowych kryteriów, no chyba, że zamierzasz zawieszać lub likwidować działalność. Dodatkowe grosze przy spadku przychodów, jeśli się na to nie załapałeś to znaczy, że przychody Ci nie spadły więc jesteś wśród tych szczęśliwych.

  6. #16
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 599

    Domyślnie Odp: Re: Tarcza antykryzysowa dla fotografów?

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    Dodatkowe grosze przy spadku przychodów, jeśli się na to nie załapałeś to znaczy, że przychody Ci nie spadły więc jesteś wśród tych szczęśliwych.
    Pech i przypadek. Po prostu luty miałem fatalny, a to on był bazą do liczenia spadku. W dodatku widząc co się święci i nie chcąc odprowadzać 25 marca więcej VAT za luty, to klientowi, któremu miałem dać FV na końcu lutego to mu dałem w poczatku marca. Więc w lutym sobie przychód zmniejszyłem, a w marcu powiększyłem. No i kicha.

  7. #17
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Re: Tarcza antykryzysowa dla fotografów?

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Pech i przypadek. Po prostu luty miałem fatalny, a to on był bazą do liczenia spadku. W dodatku widząc co się święci i nie chcąc odprowadzać 25 marca więcej VAT za luty, to klientowi, któremu miałem dać FV na końcu lutego to mu dałem w poczatku marca. Więc w lutym sobie przychód zmniejszyłem, a w marcu powiększyłem. No i kicha.
    Pożyczka 5k umarzana po 3 miesiącach nadal Ci przysługuje, bo do niej chyba nie ma dodatkowych warunków, poza bardzo ogólnym: "doświadczający negatywnych skutków epidemii" czy coś takiego.

  8. #18
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Tarcza antykryzysowa dla fotografów?

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    A wystarczyło pójść śladem Szwecji i izolować oraz otoczyć opieką zagrożonych śmiercią a pozostałym pozwolić normalnie żyć i pracować.
    opowiadasz

    w chwili obecnej Polska ma jedna z nizszych smiertelnosci . ok 1 przypadek na 90 000 mieszkancow.
    ( lepiej ma w Europie tylko bodaj Slowacja , ok 1 na 400 000 ).

    taka Belgia - 1 zgon na 2000 (!).

    jak do tej pory wskazniki w Polsce sa b. dobre na tle Europy.

    Austria , ktora wyszla z pandemi - 1 zgon na 20 000.

    Oczywiscie zawsze znajdzie sie ktos , kto powie ze lepiej zostawic tak jak jest , natura dokona selekcji , pozbedziemy sie glownie ludzi starszych, ktorzy stanowia obciazenie ekonomiczne dla czynnych zawodowo , wojna nie bedzie konieczna , bedzie to bardziej humanitarne.
    nalezy sie w takim przypadku liczyc z smiertelnoscia ok 20 % - czyli tyle ile ofiar w wyniku 6-cio letniej II wojny , tyle ze szybciej.

    ( srednia smiertelnosc wsrod osob dotknietych wirusem, ktore z tego wyszly wynosi aktualnie 19% . wsrod pozostalych walczacych z virusem umrze wiec ok 19 % - jest sie czego bac.)

    Prawdopodobienstwo zakazenia w Polsce aktualnie nie jest duze , ale wlasnie ze wzgledu na wprowadzone obostrzenia. Gdyby ich nie wprowadzono , byloby wielokrotnie wieksze.

    Mowiac inaczej nie wolno popelniac bledu myslowego - poniewaz prawdopodobienstwo jest niskie , mozemy sobie pozwolic na wiecej.

    Wlasnie dlatego, ze pozwalamy sobie na mniej , to prawdopodobienstwo jest niskie. Natychmiast wzrosnie w Chwili rozluznienia .


    Pomoc Panstwa odbywa sie kosztem wszystkich . Panstwo musi dodrukowac pieniedzy , tzn dokladnie o wartosc wydrukowanych srtodkow piemnieznych Spada wartosc posiadanych zasobow pienieznych wszystkich .

    wypuszczenie na rynek np 11 mld pln , dokladnie spowoduje spadek realnej wartosci znajdujacych sie w posiadaniu spoleczenstwa pieniedzy dokladnie o te 11 mld. Te same srodki bedzie musialo Panstwo wycofac z rynku kiedys w przyszlosci - w postaci podniesionych podatkow. jest to wiec przesuniecie problemu w czasie . Wszyscy zubozejemy.

  9. #19
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Tarcza antykryzysowa dla fotografów?

    powyzej stan sprzed paru dni


    aktualnie na wczoraj wieczorem oficjalnie:

    polska 1 zgon na 62 000 obywateli
    szwecja 1 na 4300 ( czyli 15 razy czesciej !)
    Belgia 1 zgon na 1500 ( na 1 pogrzeb w Polsce przypada 41 pogrzebow w Belgii - z powodu CV)

    wyraznie najlepiej w europie ma Slowacja 1 na 245000.
    Polska pod tym wzgledem w czolowce - bodaj 4 miejsce porownywalnie z Grecja i Chorwacja .

  10. #20
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Tarcza antykryzysowa dla fotografów?

    (off-topic)
    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    Polska pod tym wzgledem w czolowce - bodaj 4 miejsce porownywalnie z Grecja i Chorwacja
    Jakbym słyszał jedyną słuszną telewizję...
    Jest kłamstwo, wielkie kłamstwo, i statystyka. Poczekajmy na dane dotyczące liczby zgonów w b.r. w porównaniu do średniej wieloletniej. Przy takiej liczbie testów jaka była u nas wykonana trudno mieć wielkie zaufanie do tych optymistycznych statystyk, za 10 dni na podstawie takich statystyk może się okazać, że praktycznie pokonaliśmy epidemię własnymi siłami.
    Te państwa o których wspomniałeś są obok nas w "czołówce" także innego rankingu, państw, które przetestowały najmniej osób na mln mieszkańców (21 kwietnia, Euractiv):
    "22. Chorwacja - 6 482 testy / 1 mln osób - łącznie 26 610 testów
    23. Polska - 5 661 testów / 1 mln osób - łącznie 214 236 testów
    24. Grecja - 5 214 testów / 1 mln osób - łącznie 54 344 testy"

    Myślę, że im mniej testów ujawniających nosicieli, tym lepsze statystyki zachorowań, i powód do chwalenia się świetnymi wynikami na tle tego "zgniłego zachodu". Pozostaje pytanie, czy to tylko przypadkowa zbieżność, choć to wszystko nie temat na to forum (i ten wątek).

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •