Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Smartfon+lampa 430 I

  1. #1
    Bywalec Awatar Elajasz
    Dołączył
    Jun 2007
    Miasto
    Żmigród/Wrocław
    Posty
    124

    Domyślnie Smartfon+lampa 430 I

    Witam,

    Odkopałem dzisiaj lampę EX 430 i zastanawiałem się, czy jest jakaś szansa,żeby wyzwolić ją przez smartfona. Próbował ktoś takiego rozwiązania? Bezpośrednio pewnie się nie da, ale może jakaś kombinatoryka: np. lampa EX430 + odbiornik 2,4GHz + lampa do smartfone Quadralite A1 + smartfon. Ktoś próbował? A może są jakieś prostsze sposoby?
    Galeria na CB

  2. #2

    Domyślnie Odp: Smartfon+lampa 430 I

    Odpowiedzią na Twoje pytanie jest słowo "fotocela"

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3_max.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	42,6 KB
ID:	4390


    Lampa telefonu musi swoim błyskiem wyzwolić lampę EX, ale warto zobaczyć ten wątek:
    https://www.canon-board.info/threads...-fotocel%C4%85

    Nie bawiłem się tym dawno, ale nie pamiętam abym miał jakieś problemy z zawieszaniem się lampy, wszystko działało ok.

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Smartfon+lampa 430 I

    Mogą być dwa problemy. W niektórych telefonach "wbudowana lampa błyskowa LED" działa jak światło ciągłe, włączane na długi czas, a nie jak lampa w aparacie, dająca błysk w momencie pełnego otwarcia migawki. Drugi to moc tej wbudowanej lampki, może być za słaba do wyzwolenia fotoceli. Pomijając konieczność ustawienia aparatu w tryb M.

  4. #4

    Domyślnie Odp: Smartfon+lampa 430 I

    Jeśli chodzi o moc w lampie to nie ma sprawy bo fotocela ma wejście na kabel synchro więc można ją ustawić przy samym telefonie. Co do światła ciągłego to faktycznie może być kłopot z niektórymi aparatami.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •