Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Konieczna wymiana Tele. Co zamiast Tamrona 70-300 USD

  1. #1
    Dopiero zaczyna Awatar cube013
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    30

    Domyślnie Konieczna wymiana Tele. Co zamiast Tamrona 70-300 USD

    Witam. Niestety po raz kolejny padła mi stabilizacja w Tamronie 70-300 USD. Przestaje mi się podobać to wysyłanie do serwisu więc chyba trzeba rozejrzeć się za czymś innym. Jakie tele polecicie w rozsądnej cenie? Tele używam sporadycznie ale jednak jest potrzebne. Podpinam do 6D ale zdarza się czasami APSC. Optycznie jak najbardziej jestem z tego Tamrona zadowolony ale nie mam już pewności na niego :-)

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 277

    Domyślnie Odp: Konieczna wymiana Tele. Co zamiast Tamrona 70-300 USD

    canon 70-300L
    kliknij pomógł
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  3. #3
    Dopiero zaczyna Awatar cube013
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    30

    Domyślnie Odp: Konieczna wymiana Tele. Co zamiast Tamrona 70-300 USD

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    canon 70-300L
    kliknij pomógł
    Nie wiem jak Ci dziękować ....

  4. #4
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Konieczna wymiana Tele. Co zamiast Tamrona 70-300 USD

    Canon 70-300 II

    no chyba ze znajdziesz uzywany L w dobrej cenie. i jego waga ci nie przeszkadza
    www albo tez flickr

  5. #5

    Domyślnie Odp: Konieczna wymiana Tele. Co zamiast Tamrona 70-300 USD

    Cytat Zamieszczone przez cube013 Zobacz posta
    Witam. Niestety po raz kolejny padła mi stabilizacja w Tamronie 70-300 USD. Przestaje mi się podobać to wysyłanie do serwisu więc chyba trzeba rozejrzeć się za czymś innym. Jakie tele polecicie w rozsądnej cenie? Tele używam sporadycznie ale jednak jest potrzebne. Podpinam do 6D ale zdarza się czasami APSC. Optycznie jak najbardziej jestem z tego Tamrona zadowolony ale nie mam już pewności na niego :-)
    A musi być 300mm na końcu? Bo jak wystarczy 200 to może Canon 70-200/4 IS L (sam używam z 6D i uwielbiam ten zestaw), albo Tamron 70-210/4. Ten ostatni obecnie obecnie do dostania(nowy) za 1800 zł, a zbiera niezłe opinie.

  6. #6

    Domyślnie Odp: Konieczna wymiana Tele. Co zamiast Tamrona 70-300 USD

    Nie powiedziałeś ile możesz przeznaczyć.
    Mogę potwierdzić propozycję jednego z kolegów, że warto się zainteresować Canonem 70-300 IS USM II. Bardzo dobra stabilizacja, obraz całkiem dobry, obiektyw leciutki. No chyba że masz więcej środków na ten cel to celuj w droższe L.
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Konieczna wymiana Tele. Co zamiast Tamrona 70-300 USD

    Cytat Zamieszczone przez cube013 Zobacz posta
    Nie wiem jak Ci dziękować ....
    Zdziwisz się kiedyś jak dobra to była rada
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Konieczna wymiana Tele. Co zamiast Tamrona 70-300 USD

    Cytat Zamieszczone przez cube013 Zobacz posta
    Witam. Niestety po raz kolejny padła mi stabilizacja w Tamronie 70-300 USD. Przestaje mi się podobać to wysyłanie do serwisu więc chyba trzeba rozejrzeć się za czymś innym. Jakie tele polecicie w rozsądnej cenie? Tele używam sporadycznie ale jednak jest potrzebne. Podpinam do 6D ale zdarza się czasami APSC. Optycznie jak najbardziej jestem z tego Tamrona zadowolony ale nie mam już pewności na niego :-)
    Budżet ? Co fotografujesz ?

  9. #9
    Dopiero zaczyna Awatar cube013
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    30

    Domyślnie Odp: Konieczna wymiana Tele. Co zamiast Tamrona 70-300 USD

    Dzięki za zainteresowanie tematem.
    Korzystam z tele w pejzażu i fotografii ulicznej. Długie ogniskowe nie są u mnie priorytetem, używam sporadycznie ale używam :-)
    Dlatego też nie chciałbym wydawać majątku tym bardziej że jestem po przesiadce na FF i będzie trzeba myśleć jeszcze o czymś szerokim bo na FF obiektywy zaczynają się u mnie od 50mm. Budżet więc to 1500 zł. Jak warto trochę dołożyć to dołożę ...
    Wiem, że w tej kwocie można znaleźć 70-200 L f4 ale z reguły są to mocno wyeksploatowane sztuki ... Doradźcie ...

  10. #10

    Domyślnie Odp: Konieczna wymiana Tele. Co zamiast Tamrona 70-300 USD

    Cytat Zamieszczone przez cube013 Zobacz posta
    Dzięki za zainteresowanie tematem.
    Korzystam z tele w pejzażu i fotografii ulicznej. Długie ogniskowe nie są u mnie priorytetem, używam sporadycznie ale używam :-)
    Dlatego też nie chciałbym wydawać majątku tym bardziej że jestem po przesiadce na FF i będzie trzeba myśleć jeszcze o czymś szerokim bo na FF obiektywy zaczynają się u mnie od 50mm. Budżet więc to 1500 zł. Jak warto trochę dołożyć to dołożę ...
    Wiem, że w tej kwocie można znaleźć 70-200 L f4 ale z reguły są to mocno wyeksploatowane sztuki ... Doradźcie ...
    Przy tych założeniach rzuciłbym palenie (przy dzisiejszych cenach oszczędność kilkuset złotych miesięcznie), dołożył do 1500 zł i kupił Tamrona 70-210/4. To jest, zdaje się, naprawdę dobre szkło. Na tyle, że rebrandował je Pentax i sprzedaje za ponad 5000 zł. Chyba Cichy je tu zrecenzował (znaczy Tamrona, nie Pentaksa).
    Ostatnio edytowane przez bzdura1979 ; 24-04-2020 o 17:32

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •