Taki sobie test z nudów Canon, Canon, Sigma, Tamron

Zwiń
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Mohinder
    Uzależniony
    • 2019
    • 580

    #1

    Taki sobie test z nudów Canon, Canon, Sigma, Tamron

    Dzisiaj trochę czasu, pogoda do bani i generalnie nudy. Postanowiłem zrobić taki mały teścik. Może kogoś zainteresuje i może komuś podpowie coś w sprawie wyboru sprzętu.
    Aparat Canon 6D MKII i testowane obiektywy Canon 24-105mm F3.5-5.6 IS STM, Canon 24-70mm F2.8 L, Tamron 28-75mm F2.8 (IF) Macro, Sigma 24-105mm F4 DG OS ART.
    Wszystko ze statywu ostrość jeden centralny punkt. Pod linkiem zdjęć. Niedotykane jpegi. Zmienione wyłącznie nazwy.

    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano
  • atsf
    Pełne uzależnienie
    • 2007
    • 5119

    #2
    Odp: Taki sobie test z nudów Canon, Canon, Sigma, Tamron

    Zamieszczone przez Mohinder
    Dzisiaj trochę czasu, pogoda do bani i generalnie nudy. Postanowiłem zrobić taki mały teścik. Może kogoś zainteresuje i może komuś podpowie coś w sprawie wyboru sprzętu.
    Aparat Canon 6D MKII i testowane obiektywy Canon 24-105mm F3.5-5.6 IS STM, Canon 24-70mm F2.8 L, Tamron 28-75mm F2.8 (IF) Macro, Sigma 24-105mm F4 DG OS ART.
    Wszystko ze statywu ostrość jeden centralny punkt. Pod linkiem zdjęć. Niedotykane jpegi. Zmienione wyłącznie nazwy.

    https://drive.google.com/open?id=1VS...bRfwOBSElV3Q38
    Co Ci strzeliło do głowy, aby umieszczać zdjęcia spakowane do jakiejś chmury?! Kto się będzie w tym babrał i instalował sobie jakieś licencjonowane oprogramowanie? Przecież jest możliwość wstawiać zdjęcia bezpośrednio do posta w każdej rozdziałce.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

    Komentarz

    • Mohinder
      Uzależniony
      • 2019
      • 580

      #3
      Odp: Taki sobie test z nudów Canon, Canon, Sigma, Tamron

      Nikt nikogo nie zmusza do jak to nazwałeś "babrania". Nie wiem o jakim licencjonowanym oprogramowaniu mówisz. Gdzybym był zainteresowany kupnem któregoś z tych obiektywów to na pewno bym z chęcią zobaczył podobny test.
      https://www.photographer-limerick.com/
      Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

      Komentarz

      • candar
        Pełne uzależnienie
        • 2008
        • 3410

        #4
        Odp: Taki sobie test z nudów Canon, Canon, Sigma, Tamron

        Bez urazy!

        Jak dla mnie sztandarowy przykład, jak nie robić testów. Czyli nie napisać nic, żadnego wstępniaka, ani opisu aparatu (nowy, używany kilka lat?), ani opisu dotyczących testowanych szkieł (nowe, używane, rozklekotane itp.), żadnej informacji o formie testu (stabilny i dociążony statyw ? stabilne podłoże ? , użyty wężyk spustowy, czy wciskany spust w aparacie ? , podniesione lustro podczas testu ? , ISO 100,. czy Auto-iso ? , rodzaj, natężenie i temperatura barwowa oświetlenia obiektu ? , balans bieli ustawiany ręcznie w Kelwinach , czy auto ?, światło zastane i z czego - przez okno, czy na dworze ? , a może błyskowe ?). Do tego zdjęcia spakowane i wrzucone nie wiadomo gdzie.

        Szczerze ?, jest wiele innych testów ww. szkieł przy których wszystkie informacje podane są na początku testu. Ciekawy jest wynik tego testu. Jaki ? Nie wiem, bo go nie podano wychodzi na to, że raczej zdjęcia do własnego albumu.
        Ostatnio edytowany przez candar; 18138.
        Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I ,II i III. Nikon F-601, 801s , Z6 obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

        Komentarz

        • Bobby Peru
          Bywalec
          • 2016
          • 150

          #5
          Odp: Taki sobie test z nudów Canon, Canon, Sigma, Tamron

          Trzeba było się nudzić.
          M50, C22/2.0, C50/1.8, T70-300/4-5.6 VC.

          Komentarz

          Pracuję...