Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Raw

  1. #1

    Domyślnie Raw

    Cześć wszystkim,

    Mam na imię Daniel i jestem totalnie początkujący. Mam Canon EOS 5D Mark III. W aparacie mam kartę SD i nie zapisuje mi zdjęć w formacie RAW, tylko od razu w JPG. Dlaczego?

    Dzięki

  2. #2
    Bywalec
    Dołączył
    Oct 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    150

    Domyślnie Odp: Raw

    Zmień ustawienia z aparacie z jpg na raw

  3. #3
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    53

    Domyślnie Odp: Raw

    Cytat Zamieszczone przez bambo Zobacz posta
    Cześć wszystkim,

    Mam na imię Daniel i jestem totalnie początkujący. Mam Canon EOS 5D Mark III. W aparacie mam kartę SD i nie zapisuje mi zdjęć w formacie RAW, tylko od razu w JPG. Dlaczego?

    Dzięki
    Przeczytaj instrukcję aparatu. To naprawdę zajęłoby ci mniej czasu niż rejestrowanie się na forum i zdawanie tu tego pytania.

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Raw

    Cytat Zamieszczone przez saxjas Zobacz posta
    Zmień ustawienia z aparacie z jpg na raw
    To 5DIII, aparat automatycznie wykrył stopień zaawansowania użytkownika i przełączył aparat w tryb jpg

  5. #5
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    294

    Domyślnie Odp: Raw

    cześć mam na imię Dawid, gdy odkręcam wodę w kranie to leci ciepła woda tylko od razu zimna, co mam zrobić ?
    R + C 50 1.8 STM + C 17-40 + C 70-200 f/4 + CDN.
    https://www.facebook.com/dawidzawilafotografia

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1 999

    Domyślnie Odp: Raw

    @bambo

    Jeśli tu nie spamujesz, to przepraszam za poziom kilku ostatnich wypowiedzi. Aparat może zapisywać zdjęcia w formacie, JPG, RAW lub obu na raz. Poszukaj w instrukcji. To najlepsza podpowiedź
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Raw

    Cytat Zamieszczone przez bambo Zobacz posta
    Cześć wszystkim,

    Mam Canon EOS 5D Mark III. W aparacie mam kartę SD i nie zapisuje mi zdjęć w formacie RAW, tylko od razu w JPG. Dlaczego?
    Na str.121 instrukcji jest rozdział Ustawienie jakości rejestracji obrazów.
    Masz opisane wszystkie możliwości zapisu. Jest tego trochę - same RAWy mają 3 poziomy jakości (wielkości).
    Ustaw sobie zwykły RAW na początek.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  8. #8

    Domyślnie Odp: Raw

    Cytat Zamieszczone przez dave88 Zobacz posta
    cześć mam na imię Dawid, gdy odkręcam wodę w kranie to leci ciepła woda tylko od razu zimna, co mam zrobić ?
    dzięki Dawid za wysoki poziom arogancji, buractwo zachowaj dla siebie i swoje frustracje może wylewaj w domu a nie na forum. Na forum wybrałem opcję "dla początkujących", prostaku.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Tom77 Zobacz posta
    To 5DIII, aparat automatycznie wykrył stopień zaawansowania użytkownika i przełączył aparat w tryb jpg
    Dzięki za prostactwo, niezły poziom na tym forum

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Eberloth Zobacz posta
    @bambo

    Jeśli tu nie spamujesz, to przepraszam za poziom kilku ostatnich wypowiedzi. Aparat może zapisywać zdjęcia w formacie, JPG, RAW lub obu na raz. Poszukaj w instrukcji. To najlepsza podpowiedź
    Nie spamuję, dziękuję za podpowiedź. W końcu ktoś normalny

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez saxjas Zobacz posta
    Zmień ustawienia z aparacie z jpg na raw
    Dziękuję

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Na str.121 instrukcji jest rozdział Ustawienie jakości rejestracji obrazów.
    Masz opisane wszystkie możliwości zapisu. Jest tego trochę - same RAWy mają 3 poziomy jakości (wielkości).
    Ustaw sobie zwykły RAW na początek.
    Dziękuję za rzeczową odpowiedź. Szperałem po aparacie,każdą opcję wydawąło mi się, że kliknąłem i nigdzie nie mogłem znaleźć zmiany zapisu obrazu, stąd tak banalne dla wielu pytanie. Przynajmniej niektórzy mają trochę kultury, dzięki
    Ostatnio edytowane przez bambo ; 10-12-2020 o 17:31

  9. #9

    Domyślnie Odp: Raw

    Jeszcze jedna sprawa. Czy spamowaniem jest zadanie jednego pytania? Jeśli zada się pytanie w zakładce "dla początkujących" to oznacza, że użytkownik jest po prostu początkujący. Jeśli w zakładce dla początkujących zbiera się taką burę za normalne pytanie, to może nazwijcie to forum "PRO (zakaz wstępu dla początkujących)" lub po prostu stwórzcie może zakładkę "mega początkujący" gdzie będzie można zadać pytanie bez obaw, że zostanie się zmieszanym z błotem.

  10. #10
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    429

    Domyślnie Odp: Raw

    W trybach auto w podręcznym menu nie ma dostępu do jakości zapisu. Przejdź do menu głównego lub trybów pół automatycznych i ustaw RAW a potem możesz sobie wrócić do trybu auto.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •