Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678
Pokaż wyniki od 71 do 74 z 74

Wątek: Czym się robi fotografię (tą prawdziwą).

  1. #71
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Czym się robi fotografię (tą prawdziwą).

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Niekoniecznie z innych pozycji (ja piszę na siedząco Też jestem amatorem, który lubi robić zdjęcia i też uważam, że często ani zmiana zmiana aparatu, ani zmiana systemu niewiele zmieni , choć oczywiście można lepiej ulokować kasę szukając aparatu o lepszych możliwościach niż się już posiada. Każdy powinien dopasować pod siebie to, czego chce używać oraz przede wszystkim zdefiniować wcześniej do czego chce takiego , a nie innego aparatu używać. Z drugiej strony nie warto się pchać w najwyższe modele na rynku (taka moja mała wycieczka w stronę R5) o ile nie wykorzysta się nawet połowy ich potencjału. Nigdy nie miałem żadnego Canona z serii 1 , ani analoga, ani cyfry i jakoś nie widziałem potrzeby używania takiego czołgu w stricte amatorskim zastosowaniu. A tu na CB co jakiś czas przewija się pytanie o zakup cyfrowego DSLRa 1D. Nigdy nie zrozumiem co pcha amatorów do serii 1D , bo jakoś nie wierzę, że to im polepszy zdjęcia Albo się potrafi robić zdjęcia, albo nie I żaden najdroższy nawet aparat tego nie zmieni Osobiście to od 10 lat , na co dzień i wszędzie indziej używam ML, bo mam kilogramy różnych szkieł , których do DSLRów z wielu powodów nie podepnę. Nie martwię się , czy mam szkło potrzebne do tego chcę zrobić, bo już mam - w analogu , lub w cyfrze. Nowe zabawki mi nie są potrzebne. Tyle.
    Oprócz rozumu mamy też emocje (marzenia, chęci, ....),

    Coś nam się po prostu podoba, chcemy mieć bo......., zmieniamy bo się nam po prostu znudziło, ciekawi nas jak to będzie gdy......
    Jedni więcej inni mniej

    I to raczej nie podlega ocenie, tacy jesteśmy
    I jaki byłby świat gdybyśmy kierowali się tylko rozumem. Ludzkość/dzieci by były ?

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 29-04-2020 o 15:49
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  2. #72
    Bywalec
    Dołączył
    May 2012
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    60
    Posty
    225

    Domyślnie Odp: Czym się robi fotografię (tą prawdziwą).

    Ernest Hemingway do Roberta Capy:
    Dobre zdjęcie, jakim aparatem Pan to robił?

    Robert Capa do Hemingwaya:
    Bardzo dobra jest ta ostatnia nowela. Na jakiej maszynie Pan to pisał?
    imigrant z kierunku N,
    70D, 10-18, 40/2.8, EFS24/2.8, 55-250 mkII, 18-55/4-5.6, S30/1.4A, T100/2.8, trochę na literkę N, w góry z m4/3

  3. #73
    Bywalec Awatar KEEK
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    110

    Domyślnie Odp: Czym się robi fotografię (tą prawdziwą).

    Cytat Zamieszczone przez cosinus Zobacz posta
    Ernest Hemingway do Roberta Capy:
    Dobre zdjęcie, jakim aparatem Pan to robił?

    Robert Capa do Hemingwaya:
    Bardzo dobra jest ta ostatnia nowela. Na jakiej maszynie Pan to pisał?
    A to nie jest poprawna anegdota.
    Założę się, że tylko w przypadku jednego z nich, rozregulowanie sprzętu będzie widocznie w jego dziele.
    Każdy sprzęt jest ważny. Czy to aparat czy maszyna do pisania. Każdy dobiera sobie go wedle potrzeb. Niestety ludzie kierują się reklamówkami i marketingiem, zapominając, że najważniejsza rzecz na którą powinni zwrócić uwagę to jego transparentność. Czyli mówiąc prościej - kupuj taki aparat, który najmniej przeszkadza ci w fotografowaniu. Ważne jeszcze żeby nie był zbytnio awaryjny. Reszta to rzeczy drugorzędne.

  4. #74
    Bywalec
    Dołączył
    May 2012
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    60
    Posty
    225

    Domyślnie Odp: Czym się robi fotografię (tą prawdziwą).

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    ML przynosi konkretny uzysk jakosci obrazowania.

    1. brak wstrzasow od Lustra - poprawa rozdzielczsci o ok 20 - 30 % fotografujac z reki na uzywanych czesto czasach
    2. migawka elektroniczna - brak dyfrakcji na lamelkach migawki - uzysk rozdzielsczoci o ok 8 %
    3. mniejsze bledy nastawy odleglosci - te bledy w praktyce decyduja o tym jaka bedzie rozdzielczosc obrazu . W dslr o rozdzielsczoci wynikowej decyduje w praktyce bardzo czesteo jak AF- trafi ?


    lacznie uzysk w rozdzielczosci to ok 20 - 40 % !!! a i wiekszy tez potrafi byc , jesli wziac pod uwage AF
    Nie tak się dodaje uchyby we wspólnym obszarze.
    Zaraz tą metodą wyliczysz, że 9 kobiet urodzi dziecko w miesiąc.
    imigrant z kierunku N,
    70D, 10-18, 40/2.8, EFS24/2.8, 55-250 mkII, 18-55/4-5.6, S30/1.4A, T100/2.8, trochę na literkę N, w góry z m4/3

Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •