Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: 6D mark II drgania obrazu przy powiększeniu na LIVE VIEW. video nagrane..

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    Jan 2007
    Miasto
    Pruszków
    Wiek
    46
    Posty
    100

    Domyślnie 6D mark II drgania obrazu przy powiększeniu na LIVE VIEW. video nagrane..

    Dzień dobry,
    Problem odkryłem przypadkiem, bowiem nie do końca byłem zadowolony z ostrości zdjęć obiektywem 100-400...
    Postawiłem więc zestaw na statyw, podłączyłem wężyk, a całość do ekranu komputera.
    Wówczas okazało się, że obraz na maksymalnej ogniskowej i przy powiększeniu 10x w aparacie w trybie LIVE VIEW delikatnie drga...
    Żeby unaocznić zjawisko nagrałem ekran komputera
    https://www.youtube.com/watch?v=Ej1n9FnzPAE

    Zielony kolor kwadratu to moment, kiedy ręcznie ostrzyłem obraz...
    ps. zmieniłem obiektyw na 70-200 i efekt był ten sam....
    Być może rozwiązanie jest banalne....i jeśli ktoś je zna, prośba o info. Z góry dziękuje.
    canon

  2. #2
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 622

    Domyślnie Odp: 6D mark II drgania obrazu przy powiększeniu na LIVE VIEW. video nagrane..

    Przy takich powiększeniach każde drganie będzie widać bardzo.
    Zakłądam, że IS był wyłączony.
    Drgać może cały zestaw zawsze, nawet delikatny ruch wężyka mógł to spowodować.
    Lepiej by było, abyś skorzystał z wifi i camera connect, wyostrzył i poczekał kilka sekun czy po wyostrzeniu ten efekt się uspokoja.
    MOżesz też np. apart położyć na stole, jakolwiek, ale stabilnie i powótrzyć test z załozęniem o którym piszę powyżej.

  3. #3
    Bywalec
    Dołączył
    Jan 2007
    Miasto
    Pruszków
    Wiek
    46
    Posty
    100

    Domyślnie Odp: 6D mark II drgania obrazu przy powiększeniu na LIVE VIEW. video nagrane..

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Przy takich powiększeniach każde drganie będzie widać bardzo.
    Zakłądam, że IS był wyłączony.
    Drgać może cały zestaw zawsze, nawet delikatny ruch wężyka mógł to spowodować.
    Lepiej by było, abyś skorzystał z wifi i camera connect, wyostrzył i poczekał kilka sekun czy po wyostrzeniu ten efekt się uspokoja.
    MOżesz też np. apart położyć na stole, jakolwiek, ale stabilnie i powótrzyć test z załozęniem o którym piszę powyżej.
    Dzięki za odpowiedź. Spróbuje opcję stół oczywiście.
    Niestety to drganie występowało nawet jak nie dotykałem wężyka...Aparat stał w pokoju na statywie i był skierowany na tablicę przykręconą do kiosku więc jej też wiatr nie dotykał. Mam ten aparat prawie dwa lata i dopiero teraz zauważyłem tą przypadłość...
    canon

  4. #4

    Domyślnie Odp: 6D mark II drgania obrazu przy powiększeniu na LIVE VIEW. video nagrane..

    Zrobiłem podobny test u siebie tyle tylko ze z innym obiektywem 70-300 IS II USM. Stabilizacja wyłączona maksymalne przybliżenie, aparat na stole i obraz stabilny ale najdrobniejsze puknięcie w stół powodowało drgania. Może to głupie ale może miałeś jakąś muzykę puszczoną z mocnymi basami, które myślę, że bez problemu mogły wprawiać statyw w drgania.
    Sprawdź z czymś naprawdę stabilnym.
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: 6D mark II drgania obrazu przy powiększeniu na LIVE VIEW. video nagrane..

    Tak się zachowuje włączona stabilizacja. Trzeba wyłączyć nawet jak piszą, że sama rozpoznaje statyw.
    W moim 70-300L tak jest. Po wyłączeniu IS obraz ani drgnie.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: 6D mark II drgania obrazu przy powiększeniu na LIVE VIEW. video nagrane..

    Jak wczesniej wspomniano - zalaczona stabilizacja jest tego powodem.
    wystarczy przejsc w pokoju obok statywu , a widac drgania , z ktorych nie zdawalibysmy sobie sprawy.

    paradoxalnie , jesli na statywie jest zalaczona stabilizacja, to nie nalezaloby stosowac czasow dluzszych niz bysmy to robili z reki bez stabilizacji , czyli tutaj w granicach ok 1/800 sek , moze z pewna rezerwa do 1/400 sek .

  7. #7
    Bywalec
    Dołączył
    Jan 2007
    Miasto
    Pruszków
    Wiek
    46
    Posty
    100

    Domyślnie Odp: 6D mark II drgania obrazu przy powiększeniu na LIVE VIEW. video nagrane..

    Dziękuje wszystkim za pomoc....człowiek uczy się całe życie....

    Stabilizacja była wyłączona...problemem okazał się chyba wiatr....Co prawda aparat stał w mieszkaniu, ale przy otwartym balkonie...Robiłem zdjęcie na zewnątrz....Wczoraj w okolicach Warszawy trochę wiało....

    Gdy powtórzyłem eksperyment w domu z 400 mm ogniskową i podglądem takim samym wewnątrz mieszkania - drgań nie było....Aparat był do laptopa podłączony przez Wi-Fi....

    ps. Nie ma tego złego...Odgrzebałem z szafy - zapomniałem o nim - 1d mark III, który ma genialny AF I mimo kilkunastu lat wciąż jest pięknym kawałkiem aparatu....
    canon

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •