Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: Darmowy program do zmontowania filmu.

  1. #11
    Uzależniony Awatar mwitek
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    Łódź
    Posty
    501

    Domyślnie Odp: Darmowy program do zmontowania filmu.

    Dzięki Panowie!

    Kulek czy przy takim stylu jak piszesz dostanę odpowiednie kolory itp czy to jest baza do dalszej obróbki?

    Czytałem gdzieś że dążymy do uzyskania jak najbardziej płaskiego obrazu żeby można było go potem wg uznania obrobic. Jeśli to nie jest jakieś mega trudne to też może i by było fajna zabawa. Lr ogarniam to i może poprawienie koloru itp filmu też ogarnę

    Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

  2. #12
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 368

    Domyślnie Odp: Darmowy program do zmontowania filmu.

    Jest tak jak piszesz, najbardziej "płaski" profil o korekta barwna po montażu. Nie oczekuj jednak możliwości obróbki jak w przypadku zdjęć RAW. Niedoceniany aspekt filmowania to dźwięk, moim zdaniem trudniejszy do poprawnego zrealizowania niż obraz przez amatora. Może napisz jakiego rodzaju filmiki chcesz nagrać to łatwiej będzie coś doradzić.

  3. #13
    Uzależniony Awatar mwitek
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    Łódź
    Posty
    501

    Domyślnie Odp: Darmowy program do zmontowania filmu.

    odpaliłem oda, zrobilem cos na szybko, ale przerasta mnei export. davinci wcale nie chce wyeksportowac, wywala jakis blad, a openshot 4 minuty reenderuje juz 20 minut i konca nie widac a nie wiem jaki bedzie efekt. podpowiecie cos jak to ogarnac? najlepiej chcialbym wyeksportowac filmik w takim samym formacie itp jak byl wsadowo. moviemakre chyba tak potrafil. p.s. ciezko znalezc win movie maker na win 7.

  4. #14
    Uzależniony Awatar mwitek
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    Łódź
    Posty
    501

    Domyślnie Odp: Darmowy program do zmontowania filmu.

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    Jest tak jak piszesz, najbardziej "płaski" profil o korekta barwna po montażu. Nie oczekuj jednak możliwości obróbki jak w przypadku zdjęć RAW. Niedoceniany aspekt filmowania to dźwięk, moim zdaniem trudniejszy do poprawnego zrealizowania niż obraz przez amatora. Może napisz jakiego rodzaju filmiki chcesz nagrać to łatwiej będzie coś doradzić.
    chce złożyć proste życzenia świateczne gdzie każdy mówi po 1 2 słowa po kolei.

    bede musial przycinac poszczególne nagrania delikatnie z przodu i z tyłu i tyle

    byle wyeksportowało mi się do takiego formatu i rozmiaru jak wsadowe klipy, albo do jakiegos innego sensownego zeby to nie zajmowalo kupe miejsca, davinci zaczal mi juz eksportowac ale 3 minuty 5gb

  5. #15
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 368

    Domyślnie Odp: Darmowy program do zmontowania filmu.

    W Windows 7 nie masz Movie Makera? Powinien być.
    Co do eksportu to jako kodek wybierz h264 bitrate 5000 kbs jeśli ma ładnie wyglądać albo 1500 kbs jeśli ma być mały plik. Dźwięk AAC. Jako format pliku wyjściowego MP4.
    Ostatnio edytowane przez Przemek_PC ; 11-04-2020 o 00:40

  6. #16
    Początki nałogu Awatar kulek855
    Dołączył
    May 2009
    Miasto
    Podkarpackie
    Posty
    326

    Domyślnie Odp: Darmowy program do zmontowania filmu.

    Możesz korzystać z gotowych presetow renderowania w davinci np.: "youtube"w opcjach wybierz 2k format można zmienić na MP4. itd. Do 6d można wgrać darmowe style jak dobrze pamiętam cinematic - brak ostrości nasycenia oraz kontrastu. W każdym stylu z menu w aparacie możesz zmieniać kontrast nasycenie ostrość itp. dzięki temu masz mniej pracy w programie.

    Jeżeli masz jeszcze większe wymagania to należy instalować w aparacie magiclatern i nagrywać w Raw.

    Mi aktualnie wystarczy format MP4, balans bieli ustawiam ręcznie, gdyż w automatycznym balansie aparat na jednym klipie (gdy się np. obrócimy ) może ustawić kilka różnych ustawień, przez co mamy sporo pracy w programie i nie zawsze nasza praca przynosi dobry efekt. Czyli Balans bieli ma być ustawiony ręcznie (wzorzec lub zmiana temperatury barwy) ewentualnie presety - byle nie auto.

    BW AUTO - można użyć w przypadku gdy scena "nie ulega zmianie - jest statyczna".
    Ostatnio edytowane przez kulek855 ; 11-04-2020 o 01:58

  7. #17
    Uzależniony Awatar mwitek
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    Łódź
    Posty
    501

    Domyślnie Odp: Darmowy program do zmontowania filmu.

    Dziękuję za pomoc. Będę walczył dziś. Zobaczymy co mi wyjdzie

    Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

  8. #18
    Uzależniony Awatar mwitek
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    Łódź
    Posty
    501

    Domyślnie Odp: Darmowy program do zmontowania filmu.

    Jak byście mi polecili ustawić styl, żebym miał obraz już ostry i nasycony nie wymagający obróbki?

  9. #19
    Początki nałogu Awatar kulek855
    Dołączył
    May 2009
    Miasto
    Podkarpackie
    Posty
    326

    Domyślnie Odp: Darmowy program do zmontowania filmu.

    Ostrość jest zależna od obiektywu zresztą kontrast też. Wybierz Styl Standard lub Krajobraz jeżeli ostrość, kontrast,nasycenie będzie nieodpowiednie to należy wejść w dany styl i zwiększyć lub zmniejszyć dany parametr. Nagraj kilka filmów z różnymi ustawieniami danych stylów i oceń, który Ci będzie najlepiej odpowiadał .
    Ostatnio edytowane przez kulek855 ; 11-04-2020 o 09:41

  10. #20

    Domyślnie Odp: Darmowy program do zmontowania filmu.

    To ja jeszcze wtrącę swoje trzy grosze. Podejrzewam że używasz ostatniej wersji czyli 16, nie wiem czy coś w niej zmienili pod kątem ustawienia kodeka, ale wersja 15 której używam, a także poprzednie nie daje przynajmniej dla mnie akceptowalnej jakości obrazu po eksporcie h264 w Davinci. Szukałem rozwiązania w necie i okazało się, że nie jestem jedyny z podobnym problemem. Otóż w sieci polecają eksport do jak to nazwali "formatów lossless". Ten "lossless" polega na tym, żeby do eksportu wybrać wyższy średni bitrate niż bitrate materiału wsadowego, innymi słowy żebyś nie stracił bitowej przepływności surówki. Ja na wyjście używam formatu MXF OP1A z kodekiem DNxHD jak na obrazku poniżej, z ustawieniami bitrate dla materiału z 6D Mark II.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	32,5 KB
ID:	4331
    Jeśli materiał wsadowy ma wyższy bitrate, np z 7D i 7D Mark II ma o ile pamiętam powyżej 80 mbps to wybierasz wyższy zestaw bitrate. Ważne jest żeby wybrać progresywny no i nie pomylić klatkażu na samym wstępie przy ustawieniach projektu. Oczywiście ten sposób ma dwie wady - wyeksportowany plik sporo waży, po drugie zachodzi konieczność ponownego wyrenderowania pliku do formatu docelowego. Jako że robię a raczej robiłem filmiki wyłącznie dla siebie i rodziny to mogę sobie pozwolić na dwa przebiegi. Do kompresji docelowej używam XMedia Recode lub VidCoder, obydwa darmowe i obydwa z porównywalną bardzo wysoką jakością obrazu wyjściowego. Jeśli piszesz że mają to być sfilmowane życzenia, czyli raczej spokojny materiał wideo, to możesz faktycznie spróbować użyć bitrate między 5 a 7 mbps, tutaj musisz sam zdecydować, wiadomo że im wyższy tym cięższy plik, ja wybieram zakres między 16 a 20 mbps w profilu High i Poziomie 4.1, wychodzi to tak, że 15 minut filmu waży ok. 1,8 GB, a na moim komputerze eksport z Davinci i kompresja w XMedia w sumie trwał ok. 20-25 minut.
    Ostatnio edytowane przez Wieslaw18 ; 11-04-2020 o 10:09

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •