Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 76

Wątek: Sprzęt i oprogramowanie a wygląd zdjęcia

  1. #31
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie Odp: Sprzęt i oprogramowanie a wygląd zdjęcia

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Wpływ oprogramowania i sprzętu (i....) na wygląd zdjęć w necie

    3
    Załącznik 4285
    Linie energetyczne na ostatnim zdjęciu powinny dać ci do myślenia.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	linie-energetyczne.jpg
Wyświetleń:	72
Rozmiar:	195,3 KB
ID:	4296


    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Wersja Canon:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	emotka-canon.jpg
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	24,1 KB
ID:	4297

    I wersja Sony by JP:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	emotka-sony.jpg
Wyświetleń:	67
Rozmiar:	31,0 KB
ID:	4298
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  2. #32
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Sprzęt i oprogramowanie a wygląd zdjęcia

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Dokładnie tak!

    Nie wyobrażam sobie, że miałbym stosować te same ustawienia dla fot wykonanych cyfrą z analogowymi szkłami, które z złożenia mydlą oraz dla fot z nowo zaprojektowanymi szkłami - wyszłaby masakra! To samo dotyczy matryc różnych producentów!



    I tu jest problem!

    Łopatologicznie zapytam , czy jajka na twardo oraz ziemniaki (czy Pyry, jak kto woli) też gotujesz na tych "samych domyślnych ustawieniach" ? Czyli jedne i drugie gotujesz 7 minut ?

    Golisz się 7 minut ? Śpisz 7 minut ? Jajecznice też robisz w 7 minut ? Chleb kroisz 7 minut ? Za potrzebą też 7 minut ?

    To naprawdę takie trudne do przyjęcia, że fotografia to nie tylko tabelki i cyferki, ale również konieczność dostosowania programów i ustawień fabrycznych do własnych potrzeb, aby nie tworzyć potworków ?
    Bardzo cenne uwagi.

    Czyli jak pokazać/porównywać wpływ 2 różnych systemów/zestawów (producent, rozdzielczość matryc, jakość obiektywów) na wyniki/efekty na zdjęciu.
    Tylko dwu różnych systemów/zestawów a nie wpływ oprogramowania.
    Konkretnie, w punktach proszę, chętnie zastosuję.

    jp

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    Oglądane w necie to pewnie niczym zauważalnym.
    Czyli jak podepniesz do Twojego aparatu obiektyw o mniejszej ostrości to na zdjęciu w necie zobaczysz mniejszą ostrość na zdjęciu.
    A jak podepniesz obiektyw o większej ostrości to nie zobaczysz na zdjęciu w necie "niczego zauważalnego" ?

    jp

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Bardzo ciężko się z tobą rozmawia. Strasznie uparty jesteś i udajesz, lub celowo ignorujesz nie wygodne dla ciebie fakty.
    Dawaj tego rawa z a7R ja go wywołam u siebie i wrzucę tu - dłuższy bok 1200pix i ty zrobisz to samo. Porównamy. Wtedy może będziemy mogli dyskutować dalej.
    ok, ale RAW to ponad 43MB.
    Podaj na priv adres pod który mam przesłać

    jp

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez saxjas Zobacz posta
    Dyskusja długa, lecz nie zmienia to faktu, że zdjęcie nr 3 jest nieakceptowalne. Może warto posłuchać dobrych rad kolegów.
    Koledzy nie są jeszcze w świecie matryc R (i o dużej rozdzielczości, obiektywów dla tych matryc) do czego innego są przyzwyczajeni, co innego jest dla nich normalne.

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 08-04-2020 o 22:06
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  3. #33
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 670

    Domyślnie Odp: Sprzęt i oprogramowanie a wygląd zdjęcia

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Pytanie

    Czym różnić się będą Twoje zdjęcie które wykonasz sprzętem o znacznie większej rozdzielczości/ostrości od zdjęć które wykonujesz/prezentujesz teraz ?

    jp
    Odpowiedziałbym, że szczegółowością, ale co to do rzeczy w kontekscie zdjećia nr 3, które wywołało całą dyskusję?
    W praktyce dalej JPG przy tych samych ustawieniach Picture Style, byłby podobny do tych z poprzednich sprzętów, o czym pisałem wcześniej.

  4. #34
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Sprzęt i oprogramowanie a wygląd zdjęcia

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta

    Koledzy nie są jeszcze w świecie matryc R (i o dużej rozdzielczości, obiektywów dla tych matryc) do czego innego są przyzwyczajeni, co innego jest dla nich normalne.

    jp
    Za to Pan jest w świecie R z Maxem Kolonko.

  5. #35
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Sprzęt i oprogramowanie a wygląd zdjęcia

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Bardzo cenne uwagi.

    Konkretnie, w punktach proszę, chętnie zastosuję.

    jp
    Pokazuję i objaśniam. Punkt pierwszy i ostatni, bo więcej nie trzeba!

    PRZECZYTAĆ ZE ZROZUMIENIEM TO, CO NAPISAŁEM WCZEŚNIEJ https://www.canon-board.info/threads...70#post1407870

    BTW - jak idziesz do łazienki to też potrzebujesz rozpiski w punktach na temat tego, co tam będziesz robił ?

    Krótko pisząc! nawet kolejne zdjęcia zrobione tuż po sobie, o ile będą się różniły w zakresie ekspozycji świateł i cieni będę całkiem odmiennie obrabiał w programach graficznych. Jeśli dodamy do tego różne systemy różnych producentów, różne matryce o różnych rozdzielczościach , rożne profile kolorystyczne , różne poziomy wyostrzania bazowej foty oraz różne obiektywy wyjdzie zylion czynników wymagających odmiennego potraktowania otrzymanego zdjęcia w postprodukcji.

    Nikt rozsądny nie pracuje na tych "samych domyślnych ustawieniach" w programach graficznych przy fotach z różnych aparatów, obiektywów i matryc. Gdybym chciał na identycznych ustawieniach w tym samym programie graficznym obrabiać foty z Canona , Fuji i z Sony - to lepiej dla mnie byłoby od razu zająć się uprawianiem w ogródku groszku i marchewki.

    ps.
    To już znamy: „Żadne krzyki i płacze nas nie przekonają, że białe jest białe, a czarne jest czarne" - proszę, nie idź tą drogą...
    Ostatnio edytowane przez candar ; 08-04-2020 o 22:38
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  6. #36
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Sprzęt i oprogramowanie a wygląd zdjęcia

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Pokazuję i objaśniam. Punkt pierwszy i ostatni, bo więcej nie trzeba!

    PRZECZYTAĆ ZE ZROZUMIENIEM TO, CO NAPISAŁEM WCZEŚNIEJ https://www.canon-board.info/threads...70#post1407870

    BTW - jak idziesz do łazienki to też potrzebujesz rozpiski w punktach na temat tego, co tam będziesz robił ?

    Krótko pisząc! nawet kolejne zdjęcia zrobione tuż po sobie, o ile będą się różniły w zakresie ekspozycji świateł i cieni będę całkiem odmiennie obrabiał w programach graficznych. Jeśli dodamy do tego różne systemy różnych producentów, różne matryce o różnych rozdzielczościach , rożne profile kolorystyczne , różne poziomy wyostrzania bazowej foty oraz różne obiektywy wyjdzie zylion czynników wymagających odmiennego potraktowania otrzymanego zdjęcia w postprodukcji.

    Nikt rozsądny nie pracuje na tych "samych domyślnych ustawieniach" w programach graficznych przy fotach z różnych aparatów, obiektywów i matryc. Gdybym chciał na identycznych ustawieniach w tym samym programie graficznym obrabiać foty z Canona , Fuji i z Sony - to lepiej dla mnie byłoby od razu zająć się uprawianiem w ogródku groszku i marchewki.

    ps.
    To już znamy: „Żadne krzyki i płacze nas nie przekonają, że białe jest białe, a czarne jest czarne" - proszę, nie idź tą drogą...
    Nie rozumiesz poco jest ten test.
    Dobierając w dobrym oprogramowaniu inne ustawienia dla każdego zestawu (matryca, obiektyw) można doprowadzić do tego że zdjęcia z różnych zestawów będą wyglądały tak samo albo tak jak chce "obrabiacz"

    W #1 :
    a.
    zdjęcie 1 i zdjęcia 2 to ten sam plik CR2 wywołany różnymi wersjami oprogramowania (PS)ACR przy tym samym ustawieniu by zobaczyć/porównać wpływ wersji
    b.
    zdjęcie 2 i zdjęcie 3 to wywołanie w tej samej wersji (PS)ACR w ten sam sposób pliku CR2 i ARW w tym samym domyślnym ustawieniu by zobaczyć/porównać wpływ sprzętu (obiektyw, matryca, tworzenie pliku RAW) na zdjęcia
    Domyślne ustawienie to takie gdzie brak (prawie) wszelkich krytycznych korekcji (odszumiania, wyostrzania, ....) przy wywoływaniu, wpływu na wygląd zdjęcia.

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 08-04-2020 o 23:57
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  7. #37
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Sprzęt i oprogramowanie a wygląd zdjęcia

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Nie rozumiesz poco jest ten test.
    Dobierając w dobrym oprogramowaniu inne ustawienia dla każdego zestawu (matryca, obiektyw) można doprowadzić do tego że zdjęcia z różnych zestawów będą wyglądały tak samo albo tak jak chce "obrabiacz"

    W #1 :
    a.
    zdjęcie 1 i zdjęcia 2 to ten sam plik CR2 wywołany różnymi wersjami oprogramowania (PS)ACR przy tym samym ustawieniu by zobaczyć wpływ wersji
    b.
    zdjęcie 2 i zdjęcie 3 to wywołanie w tej samej wersji (PS)ACR w ten sam sposób pliku CR2 i ARW w tym samym domyślnym ustawieniu by zobaczyć wpływ sprzętu (obiektyw, matryca, tworzenie pliku RAW) na zdjęcia
    Domyślne ustawienie to takie gdzie brak (prawie) wszelkich korekcji (odszumiania, wyostrzania, ....) przy wywoływaniu.

    jp
    Nie , nie rozumiem sensu Twojego testu.

    To nie jest żaden test, a jedynie pokazanie oczywistej rzeczy, że wołanie RAWów z różnych aparatów na tych samych ustawieniach jest bezsensowne.

    Kolejna sprawa to masz zdjęcia z różną ekspozycją (fota nr.3 była wykonana w pełnym słońcu).

    No i życzę powodzenia w udowodnieniu założenia, że zdjęcia z różnych zestawów będą wyglądały tak samo przy dobraniu "innego ustawienia dla każdego zestawu (matryca, obiektyw)". Przykładem mogą być zdjęcia, które robiłem aparatami Fuji z matrycą X-Trans, która ma inną budowę od tradycyjnych matryc Bayera i nawet DxOMark ma problem z testowaniem tych matryc. Widzę różnice w obrazku z tych matryc i niezależnie od tego, czy i jaki program graficzny się wybierze będą się różnić od matryc innych producentów.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 09-04-2020 o 00:06
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  8. #38
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Sprzęt i oprogramowanie a wygląd zdjęcia

    robertskc7

    W ramach #zostańwdomu, przy "czyszczeniu" zapchanego archiwum plików zdjęć zainteresował mnie problem wpływu rozwoju technologii foto i rozwoju oprogramowania na wygląd zdjęć prezentowanych w necie, stwierdziłem że może warto to pokazać, stąd ten wątek.
    Jak to wygląda na dużych wydrukach widzę u siebie na ścianach, mam/wiszą porównywalne rozmiary wydruków zdjęć z różnych lat/aparatów

    Fajnie że zaproponowałeś współpracę, doumiem(y) się czegoś więcej.

    Propozycja procedury testu.

    1. Ten sam plan
    Na przykład ja lub Ty stworzymy plik strony tekstu A4 o różnych wielkościach czcionek, prześlemy i ten sam plik obaj wydrukujemy

    2. To samo ujęcie
    Ustalimy jaką ogniskową i z jakiej odległości itd. .. Ty i ja zrobimy zdjęcie strony i wymienimy się plikami RAW

    3. "To samo" wywołanie/obróbka
    Każdy z nas wywoła/obrobi oba pliki tak samo

    4. Ta sama prezentacja
    Ustalimy jak zaprezentujemy wyniki/oba zdjęcia i zamieścimy je, Ty i ja w tym wątku

    Zobaczymy więc jak/czy na zdjęciach w necie widać wpływ różnego rodzaju sprzętu (matryce, tworzenie pliku RAW, obiektywy) i różnego softu/wywoływania.
    Jestem bardzo ciekaw co wyjdzie

    Uwagi do propozycji procedury ?

    jp

    PS
    Może ktoś się dołączy, byłoby wspaniale
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 09-04-2020 o 08:11
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  9. #39
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 433

    Domyślnie Odp: Sprzęt i oprogramowanie a wygląd zdjęcia

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    robertskc7

    W ramach #zostańwdomu, przy "czyszczeniu" zapchanego archiwum plików zdjęć zainteresował mnie problem wpływu rozwoju technologii foto i rozwoju oprogramowania na wygląd zdjęć prezentowanych w necie, stwierdziłem że może warto to pokazać, stąd ten wątek.
    Jak to wygląda na dużych wydrukach widzę u siebie na ścianach, mam/wiszą porównywalne rozmiary wydruków zdjęć z różnych lat/aparatów

    Fajnie że zaproponowałeś współpracę, doumiem(y) się czegoś więcej.

    Propozycja procedury testu.

    1. Ten sam plan
    Na przykład ja lub Ty stworzymy plik strony tekstu A4 o różnych wielkościach czcionek, prześlemy i ten sam plik obaj wydrukujemy

    2. To samo ujęcie
    Ustalimy jaką ogniskową i z jakiej odległości itd. .. Ty i ja zrobimy zdjęcie strony i wymienimy się plikami RAW

    3. "To samo" wywołanie/obróbka
    Każdy z nas wywoła/obrobi oba pliki tak samo

    4. Ta sama prezentacja
    Ustalimy jak zaprezentujemy wyniki/oba zdjęcia i zamieścimy je, Ty i ja w tym wątku

    Zobaczymy więc jak/czy na zdjęciach w necie widać wpływ różnego rodzaju sprzętu (matryce, tworzenie pliku RAW, obiektywy) i różnego softu/wywoływania.
    Jestem bardzo ciekaw co wyjdzie

    Uwagi do propozycji procedury ?

    jp

    PS
    Może ktoś się dołączy, byłoby wspaniale
    JP na początek wyślij swojego rawa przez https://www.wesendit.com na email robert.zbiec(malpa)gmail.com wrzucę go tutaj wywołanego c1 o dłuższym boku 1200pix. Ty zrobisz to samo i zobaczymy co dalej

  10. #40
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Sprzęt i oprogramowanie a wygląd zdjęcia

    ok, ale to nam tylko unaoczni czym różni się na prezentacji w necie wywołanie pomiędzy C1 a ACR.
    Trochę mało.

    Znacznie bardzie interesuje mnie jakie są różnice na zdjęciach w necie z powody różnicy sprzętu.

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •