Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 76

Wątek: Sprzęt i oprogramowanie a wygląd zdjęcia

  1. #11
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Sprzęt i oprogramowanie a wygląd zdjęcia

    to sa dwie calkowicie rozne rzeczy ostrosc i rozdzielczosc.

    sony na poziomie raw stosuje mocniejsza obrobke niz pozostali i to bodaj we wszystkich swoich aparatach.
    wymaga innych nastawien w trakcie wolania aby zdjecia nie kluly w oczy nienaturalna sztuczna ostroscia.

    to sie mierzy parametrem ktory nazywa sie kurtoza , jest on miara " szpicowatosci". Wysoka kurtoze widac natychmiast golym okiem. To jest takie nienaturalne wyrownywanie drobniutkich zaokraglen .

    zdjecie trzecie jest nieoptymalnie wywolane , ale i ostrosc w aparacie jest inaczej nastawiona - bardziej na dalszy plan.

    to sa trzy zdjecia z ktorych mozna wyciagnac jeden wniosek - dopoki sie nie opanuje obrobki , lepiej wnioskow nie wysuwac.

    gdyby tak zrobic " jak leci" to najlepsze zdjecia wyszlyby z kompaktu.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta

    Na przykład Twoje samoloty są fajne ale dla mnie teraz wszystkie są nieostre.
    Gdy kiedyś przejdziesz na np. R5 z obiektywem natywnym to też to zobaczysz.
    prawdopodobnie wzrok w ciagu tych ostatnich lat jakie uplynely miedzy tymi zdjeciami oslabl - innego wytlumaczenia nie znajduje. Zreszta to ludzkie - to nie jest zarzut.

  2. #12
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 421

    Domyślnie Odp: Sprzęt i oprogramowanie a wygląd zdjęcia

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Na przykład Twoje samoloty są fajne ale dla mnie teraz wszystkie są nieostre.
    Gdy kiedyś przejdziesz na np. R5 z obiektywem natywnym to też to zobaczysz.

    Zdjęcie 3 jak i zdjęcie 2 (to jest *.RAW -> *.jpg) są identycznie wywołane w domyślnych (tylko) ustawieniach (PS) ACR.
    Różnica wyglądu między nimi to wynik (głównie/praktycznie) różnicy technologii matryc/obiektywów

    jp
    Po raz enty powiem, że masz potworną wadę wzroku! Dla ciebie przostrzone jest ok ( ostre) a dla normalnych ludzi jest tak przeotrzone że się na to patrzeć nie da. To nie jest nasze widzimisię i co "ja lubię" - to jest wada wzroku! W tygrysie który miał poruszone łapy idąc( z byt krótki czas naświetlania ) też tego nie widziałeś. Mimo że Ci mnóstwo ludzi to pokazywąło.

    Obiektywy natywne do R wcale nie są ostrzejsze od EF. Mają lepiej skorygowane rogi i mniejsze wady optyczne przez co rozdzielczość jest trochę lepsza. Ostrością nie grzeszą w poównaniu do Sigmy Art.


    Ad3 - co nie znaczy że nowsze jest lepsze. Spróbuj sobie wywołać pomniejszonego do powiedzmy 1028pix rawa z A7R z zerowym wyostrzeniem i takiego ze standardowym, wg twojego uznania. Zobaczysz jak nagle zdjęcie może wyglądać normalnie, a nie potraktowane jak tartką. JAk nie widzisz różnicy to poproś żonę lub kogoś bez wady wzroku do oceny.

  3. #13
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Sprzęt i oprogramowanie a wygląd zdjęcia

    trzecie to typowy hdeerowy koszmar - suwaki w lewo o 50% i będzie się to dało oglądać

  4. #14
    Bywalec Awatar janpur
    Dołączył
    Dec 2015
    Miasto
    Kraków
    Posty
    128

    Domyślnie Odp: Sprzęt i oprogramowanie a wygląd zdjęcia

    24-70/2.8 L USM:
    Ja się cieszę, że z tego obiektywem ładne zdjecia wychodzą.
    5D
    M50

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Sprzęt i oprogramowanie a wygląd zdjęcia

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Po raz enty powiem, że masz potworną wadę wzroku! Dla ciebie przostrzone jest ok ( ostre) a dla normalnych ludzi jest tak przeotrzone że się na to patrzeć nie da. To nie jest nasze widzimisię i co "ja lubię" - to jest wada wzroku! W tygrysie który miał poruszone łapy idąc( z byt krótki czas naświetlania ) też tego nie widziałeś. Mimo że Ci mnóstwo ludzi to pokazywąło.

    Obiektywy natywne do R wcale nie są ostrzejsze od EF. Mają lepiej skorygowane rogi i mniejsze wady optyczne przez co rozdzielczość jest trochę lepsza. Ostrością nie grzeszą w poównaniu do Sigmy Art.


    Ad3 - co nie znaczy że nowsze jest lepsze. Spróbuj sobie wywołać pomniejszonego do powiedzmy 1028pix rawa z A7R z zerowym wyostrzeniem i takiego ze standardowym, wg twojego uznania. Zobaczysz jak nagle zdjęcie może wyglądać normalnie, a nie potraktowane jak tartką. JAk nie widzisz różnicy to poproś żonę lub kogoś bez wady wzroku do oceny.
    Pytanie

    Czym różnić się będą Twoje zdjęcie które wykonasz sprzętem o znacznie większej rozdzielczości/ostrości od zdjęć które prezentujesz teraz ?

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Sprzęt i oprogramowanie a wygląd zdjęcia

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    trzecie to typowy hdeerowy koszmar - suwaki w lewo o 50% i będzie się to dało oglądać
    No właśnie! To jest przyczyna nieszczęścia.
    Z nudów zacząłem obrabiać podobne zdjęcie. Dowaliłem ostrzenia, Clarity, Texture i nic mi nie wyszło.
    Teraz jak to napisałeś to dałem Highlights -100 i Shadows 100 i to jest to
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  7. #17
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 619

    Domyślnie Odp: Sprzęt i oprogramowanie a wygląd zdjęcia

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    To jest konsekwencja/skutek coraz lepszych/"większych" matryc i coraz lepszych obiektywów.
    Coraz lepsza rozdzielczość, kontrast i mikro_kontrast.

    Przejścia z 5D3 na A7R2/3 było też dla mnie zaskoczeniem z powodu różnicy ostrości uzyskiwanych zdjęć, ale szybko się przyzwyczaiłem i nawet polubiłem
    Na przykład Twoje samoloty są fajne ale dla mnie teraz wszystkie są nieostre.
    Gdy kiedyś przejdziesz na np. R5 z obiektywem natywnym to też to zobaczysz.

    Zdjęcie 3 jak i zdjęcie 2 (to jest *.RAW -> *.jpg) są identycznie wywołane w domyślnych (tylko) ustawieniach (PS) ACR.
    Różnica wyglądu między nimi to wynik (głównie/praktycznie) różnicy technologii matryc/obiektywów

    jp
    What
    Rozwaliłeś mnie tym tekstem
    Nawiązując do moich zdjęć samolotów - ze stopki - na przestrzeni lat 2011 - 2019 robione 550d, 60d, 6d, 6dII i R. Szkłami od C 55-250, Tamronem 70-300 i ostatecznie C 100-400 L mk I (kilka być moze nawet C 135/2 L).
    Jakoś żadne nie jest podobne pod wzlgędem wyostrzenia do Twojej wersji nr 3... aczkowleik z każdej z powyższych komibacnji mógłbym takie uzyskać

    Dodam jeszcze, że oceniam zdjęcia w tej galerii i na przestrzeni ostatenich 2 lat przez mój ekran pzreszło ok. 24k zdjęć zrobionych sprzętem od amatotorskiego do pełnego profesjonalnego i nawet Sony też były i żadne nie było tak przeostrzone
    Ostatnio edytowane przez Bangi ; 07-04-2020 o 20:23

  8. #18
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Sprzęt i oprogramowanie a wygląd zdjęcia

    przeciez zdjecie 3 nie ma nic wspolnego z HDR jak ktos wyzej pisal.

    jak wspomnial JP jest wywolane na takich samych nastawach co pozostale, a tak sie nie robi.

    po to jest mozliwosc zmiany nastaw zeby uniknac takich potworkow.

    lepiej zeby JP zadnych testow nie robil , bo wychodzi z tego wielki szajs. Nie mowiac juz o wartosci merytorycznej takich testow , z ktorej i tak by nic nie wyniklo.

  9. #19
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 619

    Domyślnie Odp: Sprzęt i oprogramowanie a wygląd zdjęcia

    Dodam jeszcze ze swojej strony, że w każdym z aparatów, ktory wymieniłem miałem / mam w zasadzie tak samo ustawiony Picture Style do JPG, w tym wyostrzanie i każdy dawawał w zasadzie bardzo podobny efekt.

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Sprzęt i oprogramowanie a wygląd zdjęcia

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Dodam jeszcze ze swojej strony, że w każdym z aparatów, ktory wymieniłem miałem / mam w zasadzie tak samo ustawiony Picture Style do JPG, w tym wyostrzanie i każdy dawawał w zasadzie bardzo podobny efekt.
    Pytanie

    Czym różnić się będą Twoje zdjęcie które wykonasz sprzętem o znacznie większej rozdzielczości/ostrości od zdjęć które wykonujesz/prezentujesz teraz ?

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 07-04-2020 o 22:21
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •