Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: MagicLantern na 7DMark II

  1. #1

    Domyślnie MagicLantern na 7DMark II

    Dlaczego jest taki problem, że ów soft nie istnieje na ten model? Na samo 7D jest.

  2. #2
    Bywalec Awatar Yanc
    Dołączył
    Oct 2015
    Miasto
    Manieczki
    Wiek
    49
    Posty
    205

    Domyślnie Odp: MagicLantern na 7DMark II

    Kiedyś jak o tym czytałem to był tam jakiś problem z portem softu na aparat z dwoma procesorami, ale to było kilka lat temu. Szczerze mówiąc o ile w moich poprzednich aparatach używałem ML to w 7dII w ogóle nie odczuwam takiej potrzeby.
    C6, C7DMkII, C60D, 17-50/2,8, 50-150/2,8, 50/1,8, 85/1,8, 150/2,8 Macro, 70-200L, 120-400, 430EX, S568

  3. #3

    Domyślnie Odp: MagicLantern na 7DMark II

    ML jest ekstra, ale raczej do zabawy tylko.
    Filmy w formacie RAW wyglądają super i dają duże możliwości jednak System pracy z plikami dng jest strasznie upierdliwy.

    Właściwie nie nadaje się to do profesjonalnego zastosowania.
    Można w ten sposób zrobić fajne demo, ale pracować tak dzień w dzień to masakra.
    Dla mnie największym problemem w pracy z ML było utrudnione wywoływanie 2 sąsiadujących scen filmu.
    Każda osobno wyglądała super jednak aby zgrać kolory nasycenia jasność i skleić to w jakąś spójną całość to niezwykle trudne gdy nie można robić tego "na żywo".

    Prawdę mówiąc szkoda czasu na walkę z ML.
    Do tego modelu raczej nie będzie ML.

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: MagicLantern na 7DMark II

    oprocz filmu istnieje jeszcze fotografia. powiedzialbym nawet , ze aparat fotograficzny jest przeznaczony glownie dla fotografii , a tutaj ML moze stanowic wspaniale uzupelnienie funkcji , w ktore aparat nie jest wyposazony ( co za slowo , rozumiem teraz skad powstalo "wypasiony ").

    wada - pobor pradu rowniez w stanie uspienia - bateria wystarcza wiec na krocej , oraz nieco wolniejsze wybudzanie aparatu - 2 , 3 sek.

    dlaczego nie ma dla d7mk2 trzebaby zapytac autora programu. byc moze , dlatego iz jest to model niezbyt rozpowszechniony , malo popularny , a obecnie juz nawet stary.

  5. #5

    Domyślnie Odp: MagicLantern na 7DMark II

    Magic Latern nie jest już chyba rozwijane. 80D do dziś nie ma ML i bardziej się przez to opłaca kupować 70D lub 60D albo 80D i męczyć się bez ML.
    Na 500D z ML zauważyłem tylko że te dodatkowe funkcje na głównym ekranie aparatu migają oraz że aparat czasem nie wyłacza się całkiem (wygaszony ekran i miga niebieska dioda, trzeba zwracać na to uwagę i wyłaczyć go jeszcze raz, bo drainuje to baterie). Jedna bateria starsza nadal na te 400-5000zdjęć, więc tu akurat nie widać różnicy.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •