Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Dane dla aparatu do korekcji wad obiektywów

  1. #1

    Domyślnie Dane dla aparatu do korekcji wad obiektywów

    Witam
    Posiadam Sigmę 24-105mm F4 nową na sprzedaż ale pokusiłem się na mały teścik obiektywu. Niestety co mnie rozwaliło to winieta jaką daje ten obiektyw. Co mnie zdziwiło bo w testach Canona 24-105mm F3.5-5.6 winieta też występuje co prawda nieco mniejsza ale jednak. Ja natomiast nie widzę prawie wcale winiety na zdjęciach zrobionych przez obiektyw Canona. Znalazłem w menu aparaty pozycję "Korekcja aberracji obiektywu" gdzie można włączyć lub wyłączyć pewne korekcje. I tam na przykład są dane dla Obiektywów Canona co oczywiste, są również dane do Tamrona 28-75mm f2.8 ale dla tej Sigmy nie ma. Czy jest jakaś możliwość do uzupełnienia tych danych?
    Aparat to Canon 6D MKII
    Ostatnio edytowane przez Mohinder ; 03-04-2020 o 12:12
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Dane dla aparatu do korekcji wad obiektywów

    Szkła Canona winetuja aż miło, wszystko modyfikowane jest przez soft. Wątpie, że coś wgrasz do puszki, ale taki LR powinien temat ogarniać.

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Dane dla aparatu do korekcji wad obiektywów

    Cytat Zamieszczone przez Mohinder Zobacz posta
    Witam
    Posiadam Sigmę 24-105mm F4 nową na sprzedaż ale pokusiłem się na mały teścik obiektywu. Niestety co mnie rozwaliło to winieta jaką daje ten obiektyw. Co mnie zdziwiło bo w testach Canona 24-105mm F3.5-5.6 winieta też występuje co prawda nieco mniejsza ale jednak. Ja natomiast nie widzę prawie wcale winiety na zdjęciach zrobionych przez obiektyw Canona. Znalazłem w menu aparaty pozycję "Korekcja aberracji obiektywu" gdzie można włączyć lub wyłączyć pewne korekcje. I tam na przykład są dane dla Obiektywów Canona co oczywiste, są również dane do Tamrona 28-75mm f2.8 ale dla tej Sigmy nie ma. Czy jest jakaś możliwość do uzupełnienia tych danych?
    Aparat to Canon 6D MKII
    Weź wejdź z menu aparatu pod zakładkę z kluczem i dalej na "Firmware". Dla "Obiektyw" ("Lens") jest widoczna wersja firmware? Jeśli jest, to sprawdź czy widać tam "Ver.2.0.0" czy coś w tym stylu.

    https://www.sigma-global.com/en/down...nses/firmware/ a dalej klikasz na "Details" za "24-105mm F4 DG OS HSM A013".

    Mounts Canon
    Ver. 2.00
    Update Date 2018.10.16

    ● It has ensured compatibility with Canon’s in-camera Lens Aberration Correction function, which enables correction matching the optical characteristics of the attached lens.*

    ● It has corrected the phenomenon that abnormal images appear or operation errors occur when Canon’s in-camera Lens Aberration Correction function is enabled.

    * Compatible cameras:
    EOS-1D X mark II, EOS 5Ds, EOS 5Ds R, EOS 5D mark IV, EOS 6D mark II, EOS 80D, EOS 8000D(EOS Rebel T6s, EOS 760D), EOS 9000D(EOS 77D) , EOS Kiss x8i(EOS Rebel T6i, EOS 750D), EOS Kiss x9i(EOS Rebel T7i, EOS 800D), EOS Kiss x9(EOS Rebel SL2, EOS 200D)
    Jeżeli jest widoczna jakaś wcześniejsza wersja firmware niż "Ver. 2.00", no to trzeba będzie dokonać aktualizacji tej wcześniejszej wersji firmware czyli zapewne będzie potrzebny dostęp do SIGMA USB DOCK.
    Ostatnio edytowane przez mkamelg ; 03-04-2020 o 17:12

  4. #4

    Domyślnie Odp: Dane dla aparatu do korekcji wad obiektywów

    Nie mam jak tego sprawdzić w tej chwili. Rozumiem, że takie coś to takie jakby oszukiwanie aparatu, że jest podpięty inny obiektyw.
    Jak będę mógł to to sprawdzę.
    Dziekuje
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  5. #5

    Domyślnie Odp: Dane dla aparatu do korekcji wad obiektywów

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Szkła Canona winetuja aż miło, wszystko modyfikowane jest przez soft. Wątpie, że coś wgrasz do puszki, ale taki LR powinien temat ogarniać.
    Jestem nawet pewien, że to ogarnia. Tylko, że po pierwsze nie korzystam, ewentualnie robię korektę w Adobe Camera Raw ale to miałby być obiektyw wycieczkowy a zdarza mi sie na wyjazdach robić sporo zdjęć i nie widzę tego aby je wszystkie obrabiać. Dlatego chciałbym aby juz w miarę bez winiety wychodziły z aparatu. Jutro sprawdzę jak to jest z tym firmwarem jak kolejny kolega napisał.
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  6. #6

    Domyślnie Odp: Dane dla aparatu do korekcji wad obiektywów

    Nie mogę znaleźć informacji o firmaware obiektywu w aparacie. Tam gdzie mnie skierowałeś jest tylko info o firmware aparatu.
    W każdym razie znalazłem za niewielkie pieniądze USB Dock za 20 euro. Liczę że dojdzie w niedługo.
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 423

    Domyślnie Odp: Dane dla aparatu do korekcji wad obiektywów

    Cytat Zamieszczone przez Mohinder Zobacz posta
    Jestem nawet pewien, że to ogarnia. Tylko, że po pierwsze nie korzystam, ewentualnie robię korektę w Adobe Camera Raw ale to miałby być obiektyw wycieczkowy a zdarza mi sie na wyjazdach robić sporo zdjęć i nie widzę tego aby je wszystkie obrabiać. Dlatego chciałbym aby juz w miarę bez winiety wychodziły z aparatu. Jutro sprawdzę jak to jest z tym firmwarem jak kolejny kolega napisał.
    Ale te korekty z puszki działają tylko w DPP na jpega. Wołajac RAWa nic nie dają.

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Dane dla aparatu do korekcji wad obiektywów

    bajki piszesz.

    korekta ma sens glownie ze wzgledu na jpg z aparatu.

    w programach zewnetrznych to mozna sobie nalozyc dowolnie.

    wyjatkiem jest wlasnie dpp - zeby zadzialala trzeba "oszukac" exif, tutaj nie ma mozliwosci dowolnego ustawienia.

    w innych programach mozna stopien korekty recznie ustawic dla dowolnego obiektywu , zapisac i stosowac automatem.

    pytajacemu chodzi o korekte wlasnie z puszki. w programach zewnetrznych Problem zasadniczo nie wystepuje gdyz jest b. latwy do obejscia.

  9. #9

    Domyślnie Odp: Dane dla aparatu do korekcji wad obiektywów

    Dokładnie. Chodzi o to żeby jpeg prosto z aparatu był ok.
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  10. #10

    Domyślnie Odp: Dane dla aparatu do korekcji wad obiektywów

    Podpiąłem obiektyw Canona 24-105 3.5-5.6 STM i w pozycji Firmware pokazuje jednocześnie firmware aparatu i obiektywu, a od tej Sigmy nie. Na razie czekam na USB dock. Zobaczymy jak to jest z tym firmwarem Sigmy. Generalnie to bardzo mi się podoba obiektyw i chętnie go sobie zostawię ale nie z taką winietą. Wierzę, że aktualizacja oprogramowania poprawi sytuację.
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •