Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: Marzec 2020, Canon EOS R czy Sony A7mk3 ?

  1. #1
    Dopiero zaczyna Awatar grreeg
    Dołączył
    Dec 2019
    Posty
    45

    Domyślnie Marzec 2020, Canon EOS R czy Sony A7mk3 ?

    Witam.
    Tak jak w tytule Canon eos R czy Sony A73 ? do fotografii ślubnej, portretowej i eventowej.
    Wcześniej rozważałem zakup Canon eos RP, ale jednak to nie to czego szukam.
    Może warto poczekać do świąt i będą jakieś promocje ?
    Jakie sklepy polecacie do zakupu aparatu ?
    Aktualnie po wyprzedaniu sprzętu zostały mi tylko dwa obiektywy Sigma Art 35mm/1,4 oraz Sibma Art 85mm/1,4 (oba z mocowaniem Canona).
    W grę wchodzi więc wzrost kosztów o adapter + ładowarka + dodatkowa bateria, co już przemawia na niekorzyść Sony bo to dodatkowy koszt ok 1500 zł.
    Ale może Sony wart jest tych kosztów ?
    A może jednak R-ka ? A te 1500 odłożyć na kolejny obiektyw Canona ?
    Im więcej o tym czytam i oglądam tym mniej wiem.
    Pomóżcie proszę, wiem że nikt nie podejmie za mnie decyzji, nie o o to chodzi, tylko o konkrety użytkowników jednego i drugiego systemu.
    I pytanie dodatkowe... Nie znajduję ofert używanych Canonów eos R, natomiast Sony A73 jest cała masa... co to może oznaczać ?

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 277

    Domyślnie Odp: Marzec 2020, Canon EOS R czy Sony A7mk3 ?

    Sony A73
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Marzec 2020, Canon EOS R czy Sony A7mk3 ?

    Sony jest zdecydowanym liderem rynku, nic więc dziwnego, że tych aparatów jest najwięcej, zarówno nowych, jak i używanych. No i spiesz się, w najbliższym czasie będzie mnóstwo ślubów

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 422

    Domyślnie Odp: Marzec 2020, Canon EOS R czy Sony A7mk3 ?

    Cytat Zamieszczone przez grreeg Zobacz posta
    Witam.
    Tak jak w tytule Canon eos R czy Sony A73 ? do fotografii ślubnej, portretowej i eventowej.
    Wcześniej rozważałem zakup Canon eos RP, ale jednak to nie to czego szukam.
    Może warto poczekać do świąt i będą jakieś promocje ?
    Jakie sklepy polecacie do zakupu aparatu ?
    Aktualnie po wyprzedaniu sprzętu zostały mi tylko dwa obiektywy Sigma Art 35mm/1,4 oraz Sibma Art 85mm/1,4 (oba z mocowaniem Canona).
    W grę wchodzi więc wzrost kosztów o adapter + ładowarka + dodatkowa bateria, co już przemawia na niekorzyść Sony bo to dodatkowy koszt ok 1500 zł.
    Ale może Sony wart jest tych kosztów ?
    A może jednak R-ka ? A te 1500 odłożyć na kolejny obiektyw Canona ?
    Im więcej o tym czytam i oglądam tym mniej wiem.
    Pomóżcie proszę, wiem że nikt nie podejmie za mnie decyzji, nie o o to chodzi, tylko o konkrety użytkowników jednego i drugiego systemu.
    I pytanie dodatkowe... Nie znajduję ofert używanych Canonów eos R, natomiast Sony A73 jest cała masa... co to może oznaczać ?
    Z tym szkłami to a7III się nie nada do repo. Z adapterem to będzie ciężki i bardzo nieporęczny kolos. Fakt obrazek lepsze niż w C ale każdy sprzedaje te sigmy i kupuje dedykowane samyangi albo zeissy pod FE.
    eRka poręczniejsza i w zasadzie bez dodatkowych kosztów o których wspominałeś. Podpinasz szkło i jedziesz... ale to tylko jeden slot.
    Na sony rzuciła się cała masa amatorów którzy myśleli że po zakupie cudownego produkty staną się lepszymi fotografami. Był prawdziwy buum na a7III. Dziś ślubniaków wielu przesiadło się na a9, część wróciła do Canona i Nikona Z. Sporo osób sprzedaje, bo tego nie używała zwyczajnie sprzedaje by kasy nie tracić.

    p.s

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Odp: Marzec 2020, Canon EOS R czy Sony A7mk3 ?

    Cytat Zamieszczone przez grreeg Zobacz posta
    Witam.
    Tak jak w tytule Canon eos R czy Sony A73 ? do fotografii ślubnej, portretowej i eventowej.
    Wcześniej rozważałem zakup Canon eos RP, ale jednak to nie to czego szukam.
    Może warto poczekać do świąt i będą jakieś promocje ?
    Jakie sklepy polecacie do zakupu aparatu ?
    Aktualnie po wyprzedaniu sprzętu zostały mi tylko dwa obiektywy Sigma Art 35mm/1,4 oraz Sibma Art 85mm/1,4 (oba z mocowaniem Canona).
    W grę wchodzi więc wzrost kosztów o adapter + ładowarka + dodatkowa bateria, co już przemawia na niekorzyść Sony bo to dodatkowy koszt ok 1500 zł.
    Ale może Sony wart jest tych kosztów ?
    A może jednak R-ka ? A te 1500 odłożyć na kolejny obiektyw Canona ?
    Im więcej o tym czytam i oglądam tym mniej wiem.
    Pomóżcie proszę, wiem że nikt nie podejmie za mnie decyzji, nie o o to chodzi, tylko o konkrety użytkowników jednego i drugiego systemu.
    I pytanie dodatkowe... Nie znajduję ofert używanych Canonów eos R, natomiast Sony A73 jest cała masa... co to może oznaczać ?
    Koledzy powyżej zakałapućkali się nieco w zawiłościach swoich wypowiedzi

    Reasumując - obojętnie, czy kupisz EOSa R, czy Sony A7 III posiadając już Sigmy Art 35mm/1,4 oraz Art 85mm/1,4 z mocowaniem EF Canona - to w KAŻDYM systemie będziesz musiał używać adaptera na posiadane szkła! Albo z mocowania EF na RF , albo z EF na Sony FE!

    Tak, czy śmak w obu przypadkach będzie to (jak napisał wyżej @robertskc7 ) "ciężki i bardzo nieporęczny kolos". Czyli de facto wyjdzie na to samo. Różnica taka, że korpusy EOS R vs Sony A7 III dość mocno się różnią i na tym skupił Twoją uwagę w kwestii wyboru. Czyli na tym, czego bardziej potrzebujesz w aparacie który zamierzasz kupić i z czego łatwiej będzie Ci zrezygnować.

    Co do ilości używek A7 III - to wiele osób albo przesiało się na A9 / A9 II, lub na A7R IV. W przypadku Canona EOS R nie ma ofert używek, bo jak na razie nie ma nic lepszego poza R5 na papierze, który może się wcale nie ukazać w tym roku.

    Podpowiem tylko, że na baterii w Sony A7 III spokojnie ogarniam całą sesję i jak dotychczas nie musiałem wyciągać zapasu robiąc spokojnie 800 i więcej zdjęć. W R-ce jak myślę zapewne potrzebne będzie wiaderko bateryjek.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Z tym szkłami to a7III się nie nada do repo. Z adapterem to będzie ciężki i bardzo nieporęczny kolos.
    Ten, tego ten...

    Azaliż Canon EOS R do Sigm: Art 35mm/1,4 oraz Sibma Art 85mm/1,4 z mocowaniem EF cudownym zbiegiem okoliczności nie będzie również potrzebował adaptera EF-> RF , aby podpiąć one sigmy do korpusu ? Cudownie rzecz biorąc adapter EF->RF w Canonie EOS R stanie się niewidzialny i nie będzie nic ważył ?

    BTW - piszmy obiektywnie nie sugerując się tym co mówią i piszą na znanych wszystkim paskach
    Ostatnio edytowane przez candar ; 27-03-2020 o 20:08
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Marzec 2020, Canon EOS R czy Sony A7mk3 ?

    Ocena żywotności baterii w R różni się w zależności od tego czy ktoś jest użytkownikiem R czy nie:
    https://www.p4pictures.com/2019/05/eos-r-battery-life/
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 422

    Domyślnie Odp: Marzec 2020, Canon EOS R czy Sony A7mk3 ?

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Koledzy powyżej zakałapućkali się nieco w zawiłościach swoich wypowiedzi

    Reasumując - obojętnie, czy kupisz EOSa R, czy Sony A7 III posiadając już Sigmy Art 35mm/1,4 oraz Art 85mm/1,4 z mocowaniem EF Canona - to w KAŻDYM systemie będziesz musiał używać adaptera na posiadane szkła! Albo z mocowania EF na RF , albo z EF na Sony FE!

    Tak, czy śmak w obu przypadkach będzie to (jak napisał wyżej @robertskc7 ) "ciężki i bardzo nieporęczny kolos". Czyli de facto wyjdzie na to samo. Różnica taka, że korpusy EOS R vs Sony A7 III dość mocno się różnią i na tym skupił Twoją uwagę w kwestii wyboru. Czyli na tym, czego bardziej potrzebujesz w aparacie który zamierzasz kupić i z czego łatwiej będzie Ci zrezygnować.

    Co do ilości używek A7 III to wiele osób albo przesiało się na A9 / A9 II, lub na A7R IV. W przypadku Canona EOS R nie ma ofert używek bo jak na razie nie ma nic lepszego poza R5 na papierze, który może się wcale nie ukazać w tym roku.

    Podpowiem tylko, że na baterii w Sony A7 III jak dotychczas nie musiałem wyciągać zapasu a i rozładować do końca mi się nie udało robiąc 800 zdjęć. W R-ce jak myślę zapewne potrzebne będzie wiaderko bateryjek

    --- Kolejny post ---



    Ten, tego ten...

    Azaliż Canon EOS R do Sigm: Art 35mm/1,4 oraz Sibma Art 85mm/1,4 z mocowaniem EF cudownym zbiegiem okoliczności nie będzie również potrzebował adaptera EF-> RF , aby podpiąć one sigmy do korpusu ? Cudownie rzecz biorąc adapter EF->RF w Canonie EOS R stanie się niewidzialny i nie będzie nic ważył ?

    Może patrzmy i piszmy obiektywnie nie sugerując się tym co mówią i piszą na paskach
    Oj tam. Chodziło mi o to, że w sony jest mniej wygodnie w rękach z sigmami niż w R. Tyle. Oba zestawy klocowate. Aczkolwiek R z sigmą 35 mam i jest już wyważony ok. Adapter w R jest w zestawie za free. Plastikowy, waży tyle co nic. Zupełnie nie przeszkadza. W sony w zasadzie też, ale Sony ze szkłami ef trzyma się o piekło gorzej niż R Zresztą tu chodziło o zbędny koszt w postaci kilku stówek, bo do s trzeba jednak ten adapter dokupić. Też to brałem pod uwagę przy zakupach. Do niczego nie namawiam.

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Marzec 2020, Canon EOS R czy Sony A7mk3 ?

    Cytat Zamieszczone przez grreeg Zobacz posta
    Witam.
    Tak jak w tytule Canon eos R czy Sony A73 ? do fotografii ślubnej, portretowej i eventowej.
    ?
    wszystko jedno co kupisz. mozesz rzucac koscia.

    najwazniejsze to dobrze poznac wlasnosci aparatu - jego zalety i slabosci. A kazdy ma jakies. Starac sie wykorzystywac zalety i omijac slabosci.

    wynik zalezy w 50 % od obslugi i obrobki , 30-35 od matrycy 15-20 od optyki.
    Masz najwiecej kart w reku.

  9. #9
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 621

    Domyślnie Odp: Marzec 2020, Canon EOS R czy Sony A7mk3 ?

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Podpowiem tylko, że na baterii w Sony A7 III spokojnie ogarniam całą sesję i jak dotychczas nie musiałem wyciągać zapasu robiąc spokojnie 800 i więcej zdjęć. W R-ce jak myślę zapewne potrzebne będzie wiaderko bateryjek.
    Na poazach zrobiłem kiedyś R ok. 1500 fot na jednym aku. Podpięte 100-400, IS, zdjecia seryjne...
    ale
    na codzień jak chodzę na spacery z Juniorami i robię im fotki w parku, czy zresztą w domu, to tak przez 2 tygodnie na jedym aku zrobię z 500.

    To tak w ramach ciekawostki

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Odp: Marzec 2020, Canon EOS R czy Sony A7mk3 ?

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Oj tam. Chodziło mi o to, że w sony jest mniej wygodnie w rękach z sigmami niż w R. Tyle. Oba zestawy klocowate. Aczkolwiek R z sigmą 35 mam i jest już wyważony ok. Adapter w R jest w zestawie za free. Plastikowy, waży tyle co nic. Zupełnie nie przeszkadza. W sony w zasadzie też, ale Sony ze szkłami ef trzyma się o piekło gorzej niż R Zresztą tu chodziło o zbędny koszt w postaci kilku stówek, bo do s trzeba jednak ten adapter dokupić. Też to brałem pod uwagę przy zakupach. Do niczego nie namawiam.
    Tys prowda!

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Ocena żywotności baterii w R różni się w zależności od tego czy ktoś jest użytkownikiem R czy nie:
    https://www.p4pictures.com/2019/05/eos-r-battery-life/
    W A7 II i fuji X-T2 wyłączałem wszystko co się dało zostawiając tylko EVF włączany czujnikiem oka a i tak wiaderko baterii trzeba było zabrać
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •