Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Wątek: Marzec 2020, Canon EOS R czy Sony A7mk3 ?

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Marzec 2020, Canon EOS R czy Sony A7mk3 ?

    @grreeg W ML-ach wizjer jest elektroniczny. Sumarycznie będziesz się w niego gapił przez setki godzin. W sony ma gorszą rozdzielczość - taką jak w canonie RP. Ten argument tez warto brać pod uwagę Canon ma lepszy chwyt - szczególnie ważne z S85. Na ślub trzeba brać 2-3 baterie.

    Sporą zagadką pozostaje dla mnie AF. Jednak więcej osób pisze o tym, że w S a7III jest lepszy. Niestety miałem go tylko na chwile ze dwa razy i nie zauważyłem różnicy na korzyść sony. Jednak to trzeba przetestować dokładniej.

    W tym roku sezon będzie martwy. Wstrzymałbym się. Zarówno R jak i a7III kupisz zawsze, bez problemu. Myślę, że ceny będą spadać. Szczególnie po wyjściu/ogłoszeniu R5 i R6. Jeśli chodzi o używki teraz jest tego w cholerę i nie chodzi tylko o koronawirusa tylko o to, że mamy już wszystko w kilku egzemplarzach, są różne mini-ratki 0% i sporo ludzi spełnia swoje marzenia, które po jakimś czasie są nietrafione.
    Ostatnio edytowane przez jinks ; 31-03-2020 o 12:34
    Miłego dnia
    moja www

  2. #12
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 599

    Domyślnie Odp: Marzec 2020, Canon EOS R czy Sony A7mk3 ?

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    wynik zalezy w 50 % od obslugi i obrobki , 30-35 od matrycy 15-20 od optyki.
    Jeśli wolno to ja bym inaczej porozdzielał procenty (w foto ślubnej).
    Od możliwości body (AF, fps itp, wyłączając matrycę) 10%, od matrycy 10%, od optyki 20%, od oka fotografa 30% (lub więcej), od umiejętności obróbki 30%.
    W niektórych zastosowaniach (sport, krajobraz, studio) procenty bym dał inaczej.

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Marzec 2020, Canon EOS R czy Sony A7mk3 ?

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Jeśli wolno to ja bym inaczej porozdzielał procenty (w foto ślubnej).
    Od możliwości body (AF, fps itp, wyłączając matrycę) 10%, od matrycy 10%, od optyki 20%, od oka fotografa 30% (lub więcej), od umiejętności obróbki 30%.
    W niektórych zastosowaniach (sport, krajobraz, studio) procenty bym dał inaczej.
    Nie jest to takie jednowymiarowe, jeśli np. nie masz lampy błyskowej lub statywu lub odpowiednio szerokiego kąta itd. to pewnych zdjęć nie zrobisz.

    Moim zdaniem, przy założeniu że masz sprzęt który umożliwia wykonanie (chcesz/musisz) potrzebnych zdjęć w danej sytuacji zdjęciowej to oceniam że jakość zdjęć zależy w sumie:

    a. 25% od sprzętu,
    w różnych sytuacjach raz ważniejsze będą cechy obiektywu, innym razem AF a innym razem własności matrycy lub lampy lub.....

    b. 25% od obróbki
    możliwości oprogramowania i umiejętności wykorzystania tych możliwości

    c. 50% od fotografa czyli mieszanina różnych "rzeczy":
    - "przekonanie" poco/dlaczego się to konkretne zdjęcie robi
    - cechy osobowe (co lubi/preferuje, co ważne dla niego na zdjęciach, jak ocenia zdjęcia, ...)
    - doświadczenia w danej sytuacji zdjęciowej, wie kiedy i jak należy się ustawić i jak "nastawić" sprzęt
    - znajomość możliwości i ograniczeń sprzętu i korzystanie z tej wiedzy
    - umiejętność wykonywanie zdjęć "pod obróbkę" i w konsekwencji pod ich prezentację
    - "oko" czyli wiedza gdzie patrzeć, jak patrzeć
    - szczęście
    - aktualna predyspozycja/nastój
    - ......

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 02-04-2020 o 10:21
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  4. #14
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Marzec 2020, Canon EOS R czy Sony A7mk3 ?

    obróbka 50% chyba każdy wie jak wygląda zdjęcie z aparatu ale nadal niektórzy idą w zaparte
    optyka 30% dobra optyka jest lepsza i pozwala na wybór, słaba optyka jest slaba i pozwala na wybór miękko-mydlanej jedynie słusznej opcji
    matryca 20% najlepsze są oczywiście 18mpix
    w przypadku canona obsługa aparatu ma jakieś tam znaczenie bo matryca słabsza i lepiej jak się wie co się robi
    to oczywiście strona techniczna bo strona artystyczna jest trudniej mierzalna
    ale jeśli małbym ja mierzyć to zaryzykowałbym (ale to raczej porównuje dwóch fotografow o podobnym stopniu dojrzałości)
    40% obróbka każdy wie jak wygląda zdjęcie z aparatu ale nadal niektórzy idą w zaparte(chyba się zaciąłem)
    30% optyka
    30% umiejętności wiedza wizja styl i wszystko co definiuje fotografa
    gdby ktoś pytał to praktycznie nie obrabiam zdjęć - "tylko jasność, kontrast i korekcja koloru do takiego jak widział fotograf" - jak to mawiają u mnie na wsi
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 02-04-2020 o 21:15

  5. #15
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Marzec 2020, Canon EOS R czy Sony A7mk3 ?

    to jest bardzo wdzieczny temat , gdyz do konca zycia mozemy daskutowac , czy to jest 51 % czy moze tylko 50 %.
    forum mialoby zapewniona tematyke na zawsze.

    tego oczywiscie nie da sie wyliczyc, to sa tylko szacunki subiektywne, ktorymi jakos wyceniamy liczbowo to , czego sie wycenic nie da.

    genialny czlowiek bez najlichszego aparatu nie zrobi zdjecia , sam najlepszy aparat tez bez czlowieka zdjecia tez nie zrobi - wszytko jest wazne.

    w zasadzie mam na mysli , ze od kilkunastu lat ( od chwili pojawienia sie FF) sprzet jest tak dobry, iz o roznicy i wyniku decyduje juz glownie to , w jaki sposob zostanie obsluzony i wykorzystany.


    czesto z pozornie nieciekawego materialu dzieki mozliwosciom jakie daje technika obrobki cyfrowej , mozna uzyskac b.dobry wynik.

    to co w fotografii analogowej technicznie nalezaloby uznac za niedane , tutaj jest punktem wyjscia mogacym prowadzic do sukcesu.

    Nie chce powiedziec , ze sprzet jest bez znaczenia , nie - ale roznice miedzy nim sa drugorzedne.
    Najwazniejsze to dobrze poznac mozliwosci sprzetu , jego ograniczenia i odpowiednio z nich korzystac lub je obchodzic.

  6. #16
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2020
    Miasto
    silesian
    Posty
    257

    Domyślnie Odp: Marzec 2020, Canon EOS R czy Sony A7mk3 ?

    Zapytanie dla mających praktyczne doświadczenie w temacie,czy szkła Canona EF chodza tak samo w Sony A7III i Canon R? Logika mówi,że raczej nie,ale opinie czytane w necie oczywiście są rozmaite.

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Marzec 2020, Canon EOS R czy Sony A7mk3 ?

    Cytat Zamieszczone przez g69 Zobacz posta
    Zapytanie dla mających praktyczne doświadczenie w temacie,czy szkła Canona EF chodza tak samo w Sony A7III i Canon R? Logika mówi,że raczej nie,ale opinie czytane w necie oczywiście są rozmaite.
    Tu raczej wszyscy trzymają się canona. Lepszą odpowiedź uzyskasz na pewno na grupie Sony na facebook-u. Tam sporo osób przeszło z canona i ciągle używa szkieł EF.
    Po premierze R5 i R6 a przy tym spadku cen R classic sony już na pewno nie jest tak atrakcyjne. Zastanowiłbym się na pozostaniem w systemie.
    Miłego dnia
    moja www

  8. #18
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2020
    Miasto
    silesian
    Posty
    257

    Domyślnie Odp: Marzec 2020, Canon EOS R czy Sony A7mk3 ?

    Dzieki. Canon to mój pierwszy wybór oczywiście czekam na rozwój sytuacji cenowej do przesiadki na FF .

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Odp: Marzec 2020, Canon EOS R czy Sony A7mk3 ?

    Cytat Zamieszczone przez g69 Zobacz posta
    Dzieki. Canon to mój pierwszy wybór oczywiście czekam na rozwój sytuacji cenowej do przesiadki na FF .
    Jak jesteś niezdecydowany to bierz R6 , albo R.

    BTW - nie pytam się innych, czy lepiej zjeść pomidorową , czy rosół Po prostu wiem, co mi lepiej smakuje i nie pytam o to innych
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  10. #20
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2020
    Miasto
    silesian
    Posty
    257

    Domyślnie Odp: Marzec 2020, Canon EOS R czy Sony A7mk3 ?

    R6 to raczej zbyt drogi ;( mam troche szkieł EF,więc nowe Canony najbardziej naturalny wybór. Pytam jednak jak pracują EF Canona z przejsciówkami w Sony a nie co kupić,z taką dycyzją sobie poradze

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •