Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Wątek: Prosba o zdjęcie.. czy to oszustwo?

  1. #11
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Prosba o zdjęcie.. czy to oszustwo?

    Cytat Zamieszczone przez alexsob Zobacz posta
    Nie ma żadnych informacji na temat zdjęcia. Te zdjęcia mogły być nawet ściągnięte z internetu. Nie ma informacji jakim aparatem zostały wykonane, jakim obiektywem, kiedy, o punktach ostrości już nie wspomnę. Nawet jeśli obrobi się zdjęcia w PS to pewne informacje zostają typu aparat, obiektyw, migafka, przysłona, czas zrobienia zdjęcia. Myślę ze jest to kolejny oszust na olx.
    Bardzo łatwo jest rzucać oskarżenia. Najłatwiej, gdy nie ma się żadnych podstaw.
    Czy poprosiłeś o przesłanie na swojego maila oryginalnego zdjęcia, bez żadnych przeróbek, najlepiej w formacie RAW, czy o "zdjęcie" załączone do wymiany wiadomości przez olx?
    Jeśli wyraźnie prosiłeś o RAWa, albo o oryginalny JPG prosto z aparatu, bez żadnych przeróbek, i dostałeś odchudzony plik 1000x666, to koniec rozmowy, sprzedający coś kombinuje.
    Jeśli pokazujesz nam to, co przeszło jako załącznik przez system wiadomości olx, to zrób eksperyment - spróbuj do kogoś znajomego wysłać w załączniku oryginalny plik prosto z puszki, i poproś go, żeby sprawdził co do niego doszło, mam na myśli rozmiar pliku w pixelach i MB (zakładając, że uda Ci się wysłać, w co wątpię - chyba, że ostatnio olx się poprawiło). Gdy zrobisz tą próbę, napisz jakie były efekty.

  2. #12

    Domyślnie Odp: Prosba o zdjęcie.. czy to oszustwo?

    alexob, zdażyło się i mi kupować na olx, a że mieszkam poza polską to troche rozmawiałem z kolegą z olx przez telefon oraz email. Zrobił dla mnie specjalnie zdjęcia które mi przesłał. Kupowałem obiektyw. Po ustaleniach wszystko załatwiliśmy bez problemu. Myślę, że nie nas powinieneś się pytać czy to oszust, tylko z nim rozmawiać i wyczuć, a jeśli będziesz miał wątpliwości to odpuść po prostu.
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  3. #13
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Grójec
    Wiek
    40
    Posty
    373

    Domyślnie Odp: Prosba o zdjęcie.. czy to oszustwo?

    Nie wiem jak działa olx ale na fejsie zdjęcia też są czyszczone z exifów.
    Jednym z powodów jest bezpieczeństwo ponieważ w exifie można zamieścić trojana czy innego wirusa. Jak? Ano są tam dane które które można edytować. Np model aparatu itd.
    Ale zamiast słowa Canon można dać inny ciąg znaków który może zostać wykonany w jakimś programie. Taki exif jest niegroźny do momentu w którym ktoś nie spróbuje go wyświetlić.
    Np w html z pozoru niegroźny ciąg znaków w komentarzu może wykonać polecenie javascript to tu jest podobnie.

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Re: Prosba o zdjęcie.. czy to oszustwo?

    Cytat Zamieszczone przez alexsob Zobacz posta
    Chciałem kupić aparat obiektyw na OLX i poprosiłem o wykonanie zdjec sprzedawanym zestawem a tutaj mam coś takiego(z takim histogramem)

    Załącznik 4221
    Mam wrażenie ze to są zdjęcia ściągnięte z internetu czyli to oszustwo?
    Poprosiłeś aby zdjęcia były z exifem lub o RAWy? Jeżeli nie to wszystko jest ok.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •