Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 53

Wątek: www.ShutterPlanet.pl - sprzedawaj swoje zdjęcia!

  1. #21
    wwwShutterPlanetpl
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez emisiaczek
    Jasne ze nie ma sie co oburzac, jedynie co to olac fotki i zrobic www i zostac posrednikiem choc jak wiemy ciezko nam maniakom patrzec jak zdjecie warte >300pln zchodzi za 0,60 to poprostu to sie nie godzi, sam czulbym sie zle ... jakbym sie sprzedal za garsc drobnych...

    Rozumiem ten dyskomfort.

    Tez mam kilka zdjec ktore udalo mi sie sprzedac w roznym przedziale cenowym. Tu jednak chodzi wlasnie o perspektywe o ktorej pisal Hazan.

    Jesli bedziesz docelowo posiadal na koncie 100 lub 1000 zdjec z ktorych kazde moze byc sciagniete wiele razy - zarobek moze byc rozny. Od 0 pln do kilkuset zlotych i wiecej.

    A w kazdym momencie mozesz to samo zdjecie sprzedac sasiadowi za 1000pln za sztuke.

    Pozdrawiam,

    Bartosz Wściseł

  2. #22
    Coś już napisał Awatar bachoo
    Dołączył
    Mar 2006
    Wiek
    24
    Posty
    70

    Domyślnie

    wwwShutterPlanetpl
    Nie no mysle że jezeli ktos sie utrzymuje z robienia zdjęc to 50 zł jest minimum minimum. to kto bedzie tam wkladał swoje zdjecia i czy bedzie chciał sie promowac czy tez sprzedawać to juz jego sprawa. ja już powiedziałem to tylko moje zdanie.

    mufon
    jesli zdjecie zchodzi za 0.60 a nie za 300 to moze dlatego ze nikt nie umie go sprzedać. (pomijam tu gnioty tylko dobrą fotografie)

  3. #23
    Pełne uzależnienie Awatar Parteq
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    47
    Posty
    1 159

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bachoo
    mufon
    jesli zdjecie zchodzi za 0.60 a nie za 300 to moze dlatego ze nikt nie umie go sprzedać. (pomijam tu gnioty tylko dobrą fotografie)

    Wydaje mi sie ze dobre zdjecie sprzeda sie samo.
    Kiepskie zdjecie trzeba faktycznie umiec sprzedac.





    Pozdrawiam,

    Bartosz Wściseł



    (zeby nie robic zamieszania bede odpowiadal dalej jako wwwShutterPlanetpl
    Chcialbym aby bylo jasne ze jestem rowniez uzytkownikiem tego forum.)
    Ostatnio edytowane przez Parteq ; 25-05-2006 o 22:13

  4. #24
    Zablokowany Awatar Driver
    Dołączył
    Aug 2005
    Wiek
    24
    Posty
    786

    Domyślnie

    Właśnie zrobiłem mały rachunek
    18 529 x 0.60 = 11 117.40 zł :rolleyes:

  5. #25
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    47
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Parteq
    (zeby nie robic zamieszania bede odpowiadal dalej jako wwwShutterPlanetpl Chcialbym aby bylo jasne ze jestem rowniez uzytkownikiem tego forum.)
    Errrgh... to po co to całe zamieszanie? Nie lepiej było od razu pisać ze swojego konta :-?

  6. #26
    Pełne uzależnienie Awatar zanussi
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    to tu to tam
    Wiek
    48
    Posty
    1 696

    Domyślnie

    Ja też mogę zaraz przedstawić się jako firma "Graphia" ale po co???
    Oko plus aparat - dobrana para.

    sprzęt do generowania, rozpraszania, skupiania i rejestrowania świat(ł)a.....

  7. #27
    wwwShutterPlanetpl
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez muflon
    Errrgh... to po co to całe zamieszanie? Nie lepiej było od razu pisać ze swojego konta :-?

    Reprezentuje serwis,
    wiec zdanie napisane tu jest stanowiskiem firmy.


    Pozdrawiam,

    Bartosz Wściseł

  8. #28
    Pełne uzależnienie Awatar zanussi
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    to tu to tam
    Wiek
    48
    Posty
    1 696

    Domyślnie

    Nie wiem kto zdecyduje się na umieszczanie swoich fotografii w tym serwisie. Czy nie boicie się, że cena idzie wraz z jakością? Że za 60 groszy sprzedaje się tylko bardzo słabe jeśli nie warte nic zdjęcia? A jeśli Wasz/Nasz potencjalny klient nie znajdzie raz, dwa czy trzy razy jakiegoś zdjęcia alibo natknie się na gnioty... czy nie zrezygnuje? I czy Wy wogóle macie świadomość, że obniżacie wartość fotografii do minimalnego minimum? To jest przecież kręcenie bicza na swój kark... przynajmniej w przypadku fotografa decydującego się na współpracę z Wami. Nie wierzę, że jedno zdjęcie mo że sprzedać się wiecej niż 4 max 10 razy... o ile jest to fotka reporterska do gazety, fotki do agencji reklamowych czy też do stron www firmy zazwyczaj chcą na własność. Czy będzie jakieś info przy zdjęciu ile razy i gdzie zostało sprzedane i opublikowane?
    Ja w to nie wchodzę ponieważ współpracuję z wiekszą i droższą agencją ... ale życzę powodzenia.... pomysła jakiś jest (choć skandalicznie niedochodowy w przypadku fotografa). Zdrówko.
    Oko plus aparat - dobrana para.

    sprzęt do generowania, rozpraszania, skupiania i rejestrowania świat(ł)a.....

  9. #29
    wwwShutterPlanetpl
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Driver
    Właśnie zrobiłem mały rachunek
    18 529 x 0.60 = 11 117.40 zł :rolleyes:

    Przemnozyles to przez jedno zdjecie?

    Moze 1000 zdjec x 19 pobran kazde x 0,60 PLN?
    Tez jest to mozliwe.

    Ten serwis nie ma za zadanie utrzymac uzytkownika i jego rodziny.



    Pozdrawiam,

    Bartosz Wściseł

  10. #30
    wwwShutterPlanetpl
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zanussi
    [...]
    Czy będzie jakieś info przy zdjęciu ile razy i gdzie zostało sprzedane i opublikowane?
    Ja w to nie wchodzę ponieważ współpracuję z wiekszą i droższą agencją ... ale życzę powodzenia.... pomysła jakiś jest (choć skandalicznie niedochodowy w przypadku fotografa). Zdrówko.
    Kazdy bedzie mial informacje ile razy zostalo pobrane jego zdjecie.
    Nie bedzie mial informacji gdzie zostalo sprzedane i gdzie zostalo opublikowane. Zdjecia sprzedawane sa na podstawie licencji Royalty Free.
    Kazdy moze kupic sobie takie zdjecie, ale nie ma do niego zadnych praw majatkowych. Moze uzyc zdjecia do komercyjnych projektow, ale tylko takich ktore nie beda z zalozenia sprzedawac samego zdjecia, a jedynie zdjecie bedzie ich uzupelnieniem (ulotki, serwisy www, koszulki, kubki, wygaszacze itp, itd).

    Powtarzam - ten serwis nie ma w zalozeniu utrzymac fotografa i jego rodziny.
    Choc to zalezy od ilosci zdjec i ich jakosci.

    Idea serwisow stock'owych z zalozenia ma sluzyc kazdemu Kowalskiemu (z szacunkiem odnosze sie tu do kazdego Kowalskiego), ktory nie ma potrzeby kupowania zdjecia za 300pln, bo nie potrzebna mu wylacznosc na zdjecie.

    Pozdrawiam,

    Bartosz Wściseł

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •