Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 53

Wątek: www.ShutterPlanet.pl - sprzedawaj swoje zdjęcia!

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    47
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    Cena za jedno zdjęcie dla kupującego: od 3,05 PLN brutto, do 2,44 PLN brutto w pakiecie.
    za każde ściągnięcie Waszego zdjęcia dostajecie 0,60 PLN brutto
    Fajny biznes Choć niekoniecznie dla fotografów ;-)

  2. #12
    Coś już napisał Awatar bachoo
    Dołączył
    Mar 2006
    Wiek
    23
    Posty
    70

    Domyślnie

    heheh 60gr. dobreee!!! nie no moze wam chodziło o 6zł albo raczej 60 było by bardziej prowdopodobne. no ale pomijając. 50 zł zarobie jak sprzedam 83 razy swoje zdjecie/zdjecia. zeby wyprodukować 83 zdjecia warte zainetresowania trzeba sie niezle napocić. a dobre zdjecie ktore bedzie sie chciało sprzedać 83 razy, ba 40 a niech nawet 20 razy, to takie zdjecie mysle ze na dzien dobry mozne sprzedać za te 50 zł, a i o kupca nie bedzi trudno. Podejrzewam ze aby miec z 50 zł miesiecznie trzeba operować 1000 przyzwoitych zdjeć. Nie wiem. pewnie jest jeszcze wiele zależnosci ktore sa po waszej stronie jak i po stronie autorow zdjec. ale to jest nie jest fajne, przynajmniej dla mnie, no ale pewnie sie ktos skusi. Powidzenia Panowie/Panie.

  3. #13
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2005
    Posty
    548

    Domyślnie

    IMHO2 trzeba zapodac stocki zagraniczne tam jest juz pelno zdjec i chyba koszty leca czesto 50/50 znane na calym swiecie

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    47
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    Nie, no to jest w końcu wolny rynek, nie ma się co oburzać ;-) Jedyne co mnie denerwuje to mydlenie oczu "punktami", "promocjami" itp., zamiast napisania wprost: zakup=X, sprzedaż=Y. Wtedy to byłoby uczciwe, choćby nawet i zdjęcia miały 1gr kosztować ;-)

  5. #15
    Administrator Awatar hazan
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    49
    Posty
    1 719

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bachoo
    heheh 60gr. dobreee!!! nie no moze wam chodziło o 6zł albo raczej 60 było by bardziej prowdopodobne. no ale pomijając. 50 zł zarobie jak sprzedam 83 razy swoje zdjecie/zdjecia. zeby wyprodukować 83 zdjecia warte zainetresowania trzeba sie niezle napocić. a dobre zdjecie ktore bedzie sie chciało sprzedać 83 razy, ba 40 a niech nawet 20 razy, to takie zdjecie mysle ze na dzien dobry mozne sprzedać za te 50 zł, a i o kupca nie bedzi trudno. Podejrzewam ze aby miec z 50 zł miesiecznie trzeba operować 1000 przyzwoitych zdjeć. Nie wiem. pewnie jest jeszcze wiele zależnosci ktore sa po waszej stronie jak i po stronie autorow zdjec. ale to jest nie jest fajne, przynajmniej dla mnie, no ale pewnie sie ktos skusi. Powidzenia Panowie/Panie.

    Zobacz jak ludzie na istockphoto i na fotoli zarabiaja - i nie patrz na to ile razy ma byc jedno zdjecie sciagniete - umiescisz ich 100 albo 200 i wtedy perspektywy sie poszerzaja.

    IMHO - troche za duza marża dla serwisu jest.

  6. #16
    wwwShutterPlanetpl
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bachoo
    heheh 60gr. dobreee!!! nie no moze wam chodziło o 6zł albo raczej 60 było by bardziej prowdopodobne. no ale pomijając. 50 zł zarobie jak sprzedam 83 razy swoje zdjecie/zdjecia. zeby wyprodukować 83 zdjecia warte zainetresowania trzeba sie niezle napocić. a dobre zdjecie ktore bedzie sie chciało sprzedać 83 razy, ba 40 a niech nawet 20 razy, to takie zdjecie mysle ze na dzien dobry mozne sprzedać za te 50 zł, a i o kupca nie bedzi trudno. Podejrzewam ze aby miec z 50 zł miesiecznie trzeba operować 1000 przyzwoitych zdjeć. Nie wiem. pewnie jest jeszcze wiele zależnosci ktore sa po waszej stronie jak i po stronie autorow zdjec. ale to jest nie jest fajne, przynajmniej dla mnie, no ale pewnie sie ktos skusi. Powidzenia Panowie/Panie.

    Tak jak slusznie zauwazyl Muflon - nie jest to raczej oferta dla profesjonalnych fotografow, ktorzy moga swoje prace sprzedac drozej.

    Jesli uwazasz ze Twoje zdjecia mozesz spokojnie sprzedac za 50 PLN i wiecej - w takim razie na takim serwisie zarobisz mniej na jednorazowej sprzedazy.

    Wniosek nasuwa sie sam.
    Zalezy jakimi zdjeciami dysponujesz i jak czesto sam je sprzedajesz?
    Sa osoby nie utrzymujace sie z fotografii, a posiadajace ciekawe zdjecia ktore ktos moze kupic.

    Moga zarabiac dla niego w naszym serwisie.


    Pozdrawiam,

    Bartosz Wściseł

  7. #17
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2005
    Posty
    548

    Domyślnie

    Jasne ze nie ma sie co oburzac, jedynie co to olac fotki i zrobic www i zostac posrednikiem choc jak wiemy ciezko nam maniakom patrzec jak zdjecie warte >300pln zchodzi za 0,60 to poprostu to sie nie godzi, sam czulbym sie zle ... jakbym sie sprzedal za garsc drobnych...

  8. #18
    wwwShutterPlanetpl
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez muflon
    Nie, no to jest w końcu wolny rynek, nie ma się co oburzać ;-) Jedyne co mnie denerwuje to mydlenie oczu "punktami", "promocjami" itp., zamiast napisania wprost: zakup=X, sprzedaż=Y. Wtedy to byłoby uczciwe, choćby nawet i zdjęcia miały 1gr kosztować ;-)

    Przy tworzeniu serwisu tez mielismy dylemat w tym miejscu.
    Jednak po wielu dyskusjach (docelowo serwis bedzie wielojezyczny) najlepszym rozwiazaniem bylo wprowadzenie od poczatku prostego rozwiazania: 1 punkt = 1 zdjecie.

    Te "promocje" o ktorych piszesz (nie wystepuje takie slowo u nas) to tylko zysk klienta zakupujacego drozszy pakiet.


    Pozdrawiam,
    Bartosz Wściseł

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    47
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez emisiaczek
    ciezko nam maniakom patrzec jak zdjecie warte >300pln zchodzi za 0,60
    Hmm, w tym zdaniu jest mała sprzeczność chyba ;-) Jeśli zdjęcie schodzi za 0.60 i nikt go nie chce za 300, to znaczy że najwyraźniej jest tyle warte

  10. #20
    Coś już napisał Awatar bachoo
    Dołączył
    Mar 2006
    Wiek
    23
    Posty
    70

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hazan
    Zobacz jak ludzie na istockphoto i na fotoli zarabiaja - i nie patrz na to ile razy ma byc jedno zdjecie sciagniete - umiescisz ich 100 albo 200 i wtedy perspektywy sie poszerzaja.
    Nooo nie mam pojecia ile zarabiaja fotografowie na w/w serwisach, nawet nie wiem jak to zwerywikować ale mniejsza z tym. Idea Serwisu bardzo fajna, dola dla fotografa ... zreszta niech kazdy sam na swoj sposób przeanalizuje. ja mowie nie i bede uparty.

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •