Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: 6dii lampa błyskowa

  1. #1

    Domyślnie 6dii lampa błyskowa

    Dzień dobry, mam pytanie/a.
    Posiadam 6dmii, chciałabym kupić lampę błyskową, jako że jestem totalną amatorka, najlepiej tanią. Głównie do fotografii studyjnej, a nawet jeśli do pracy w plenerze to głównie do użytku z filtrami żelowymi. Już zdążyłam wyczytać że powinnam zakupić lampę z serii speedlite ex. Czy ktoś może mi polecić jakąś bardzo ej budżetowa lampę? A może lepiej kupić Canona ale używanego?
    I najważniejsze, choć to chyba głupia cześć pytania:
    Czy jeśli mam jedną lampę I chce z niej korzystać w pewnej odległości od aparatu (6dii nie na wbudowanej błyskowej) to czy mogę sterować tą lampa z aparatu? Czy potrzebuję pilota? Chciałabym się bez niego obejść że względu na mój skromny budżet, ale nie wiem czy to możliwe.
    Pomocy. Mózg już mi spuchl od czytania, im więcej czytam tym mniej wiem.
    Pozdrawiam bardzo I życzę zdrowia

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: 6dii lampa błyskowa

    Przymierz się finansowo do zestawu YN600EXRTII i pilot YN-E3-RTII.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  3. #3

    Domyślnie Odp: 6dii lampa błyskowa

    Czyli sterowanie z aparatu jest niemożliwe?

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: 6dii lampa błyskowa

    To co podałem to technologia RT Canona w przystępnej cenie. Jeżeli podany zestaw wydaje Ci się za drogi to koledzy podadzą pewnie coś budżetowego opartego na oryginalnej chińskiej technologii.
    Od pilota się nie wymigasz ale to spora wygoda.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  5. #5

    Domyślnie Odp: 6dii lampa błyskowa

    Nie, cena wydaje się okey,, wolałabym też coś takiego niż iść w totalnie po tanio sci i stracić na jakości ale nie Ru umiem tego pilota i nie ukrywam... Żal mi na niego pieniędzy , bo to... Pilot

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: 6dii lampa błyskowa

    Ten pilot pozwala Ci dokonywać wszystkich ustawień jakimi dysponuje oddalona lampa. Na jego wyświetlaczu wszystko jest czytelnie przedstawione.
    Na pewno będziesz chciała przynajmniej skorygować proporcje światła lampy do światła zastanego. Masz poważną puszkę to pewnie będziesz wkrótce chciała wykorzystać więcej możliwości.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar szwayko
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    46
    Posty
    2 041

    Domyślnie Odp: 6dii lampa błyskowa

    Czy zamiast pilota YN-E3-RTII, mogę używac 430EX RT III i ustawiać lampy YN w Gr A, B, C, D, E?

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: 6dii lampa błyskowa

    Cytat Zamieszczone przez Daktyle Zobacz posta
    Czyli sterowanie z aparatu jest niemożliwe?
    Na razie chyba żaden Canon nie ma wbudowanego radiowego sterownika do lamp, więc żeby wyzwalać i sterować lampy zewnętrzne, trzeba dokupić coś do założenia na sanki aparatu, co będzie pełniło funkcję nadajnika-sterownika. Może to być odrębne urządzenie, ale może to być lampa błyskowa z wbudowanym sterownikiem.
    Oprócz oryginalnie skopiowanej myśli technicznej (lampy "RT" są oparte na radiowym systemie zgodnym z oryginalnymi lampami Canona) masz kilka innych możliwości.
    Ta sama firma (Yongnuo) produkuje lampy zgodne z innym systemem radiowym (swoim własnym pomysłem): lampa YN685 (ma wbudowany tylko odbiornik, tzn. może pracować jako lampa na aparacie albo jako lampa "zdalna" wyzwalana radiowo, ale sama - będąc na aparacie - nie może sterować innymi), lampa YN968 (ma wbudowany i nadajnik i odbiornik do radiowego sterowania), sterownik na aparat yn622c-tx.
    Inna firma cieszaca się dobrą opinią (w kategorii stosunek możliwości do ceny) to Godox, u nas sprzedawany pod nazwą "Quadralite": Stroboss 60c (lampa reporterska, ma wbudowany nadajnik i odbiornik), sterownik Quadralite Navigator X2 (są wersje dla różnych systemów, np. do Canona), tylko ten system jest większy, bo oprócz lamp "na aparat" są też mocniejsze akumulatorowe oraz studyjne, wszystko w ramach jednego systemu radiowego, więc w razie zwiększania potrzeb łatwo można rozbudować zestaw.
    Patrząc na to:
    "Głównie do fotografii studyjnej, a nawet jeśli do pracy w plenerze to głównie do użytku z filtrami żelowymi"
    trochę się obawiam, czy takie zwykłe reporterskie nie będą za słabe. Konieczność zwiększenia mocy sugerowałaby wybór systemu, gdzie da się dokupić coś mocniejszego (Quadralite Reporter 200, Atlas 400, Atlas 600). Niby w ofercie Yongnuo też jest mocniejsza lampa (YN200), ale przy niej może być problem z żelami, bo ma "wystający palnik" (można założyć zwykły reflektor, i na niego nakładać żele, ale np. w Reporter 200 wystarczy zmienić głowicę na taką jak w małej lampie, "z szybką z przodu", i bez problemu da się używać filtrów nawet w modyfikatorach.
    Ostatnio edytowane przez r_m ; 19-03-2020 o 20:42

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar szwayko
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    46
    Posty
    2 041

    Domyślnie Odp: 6dii lampa błyskowa

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    Inna firma cieszaca się dobrą opinią (w kategorii stosunek możliwości do ceny) to Godox, u nas sprzedawany pod nazwą "Quadralite": Stroboss 60c (lampa reporterska, ma wbudowany nadajnik i odbiornik), sterownik Quadralite Navigator X2 (są wersje dla różnych systemów, np. do Canona), tylko ten system jest większy, bo oprócz lamp "na aparat" są też mocniejsze akumulatorowe oraz studyjne, wszystko w ramach jednego systemu radiowego, więc w razie zwiększania potrzeb łatwo można rozbudować zestaw.
    Tylko że jak masz jakiś sprzęt Canona RT - to on nie komunikuje się z Godoxem w trybie radiowym. Potrzebne są nadajniki/odbiorniki.
    Z tych systemów firm trzecich to tylko YN jest kompatybilny z Canonem RT bez żadnych dodatków.

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: 6dii lampa błyskowa

    Cytat Zamieszczone przez szwayko Zobacz posta
    Czy zamiast pilota YN-E3-RTII, mogę używac 430EX RT III i ustawiać lampy YN w Gr A, B, C, D, E?
    Bez problemu. Pełne sterowanie YN600RT. W zasadzie jest niewiele większa niż "pilot".
    Miłego dnia
    moja www

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •