Strona 21 z 71 PierwszyPierwszy ... 11192021222331 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 210 z 703

Wątek: Cyfrówki i mróz

  1. #201
    Pełne uzależnienie Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2004
    Posty
    5 727

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RadiB
    Mozesz rozwinac watek?
    Tak ;-)
    Cytat Zamieszczone przez RadiB
    Z moich doswiadczen z elektronika wynika, ze przy skrajnych temperaturach pracy wychodza niedociagniecia w procesie skladania.
    Już rozwinąłem

    Marek Lewandowski na plrfc napisał post z tytułem w stylu "wykłady gościnne". Spróbuj może z google wyskoczy jego super wykład w formacie pdf. Tam przeczytałem, żeby nie wyłączać aparatu na zewnątrz (ja mam auto off po 1 min). Jest tam też dużo o bateriach, m. in. dlaczego w 1Dnkach nie stosują lżejszych Li-Jo baterii.

  2. #202
    Pełne uzależnienie Awatar Tomasz Golinski
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    45
    Posty
    8 623

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RadiB
    Mozesz rozwinac watek?
    Elektronika się grzeje :> Działa to trochę na korzyść
    30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
    Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy


    FoFot.pl
    Canon IRC

  3. #203
    Bywalec
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Niemcy
    Wiek
    49
    Posty
    176

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tomasz Golinski
    Elektronika się grzeje...
    Serio?

    Zastanowmy sie nad fizyka... Mamy prady "stand by" rzedu 100..200 mikro amper i napiecie 7 Volt. Mi wychodzi produkcja ciepla wielkosci ~500 (srednio) mikrowat, rozlozona na powierzchnie parunastu centymetrow kwadratowych. W tej konfiguracji rzeczywiscie mozna mowic o "grzaniu sie elektroniki", mniej wiecej jak po wlaniu kropli wodki do butelki coli o "przyrzadzaniu drinka".

    Marek Lewandowski na plrfc napisał post z tytułem w stylu "wykłady gościnne".
    Masz na mysli?
    http://www.fotogenia.info/index.php?...rtykul&id=0028

    Jest OK dopoki patrzymy tylko na baterie, IMHO swiat wyglada trochu inaczej gdy sie popatrzy na caly system.

    m. in. dlaczego w 1Dnkach nie stosują lżejszych Li-Jo baterii.
    Ciekawa teza

  4. #204
    Pełne uzależnienie Awatar Tomasz Golinski
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    45
    Posty
    8 623

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RadiB
    Serio?

    Zastanowmy sie nad fizyka... Mamy prady "stand by" rzedu 100..200 mikro amper i napiecie 7 Volt. Mi wychodzi produkcja ciepla wielkosci ~500 (srednio) mikrowat, rozlozona na powierzchnie parunastu centymetrow kwadratowych. W tej konfiguracji rzeczywiscie mozna mowic o "grzaniu sie elektroniki", mniej wiecej jak po wlaniu kropli wodki do butelki coli o "przyrzadzaniu drinka".
    Dlatego dałem winka na końcu. Na powierzchni parunastu centymetrów to rzeczywiście mało, ale na jakieś pół centymetra samego czipa mogłoby starczyć, żeby trochę spowolnić wychładzanie.

    Nie znam mas ani ciepeł właściwych scalaków, żeby próbować to oszacować, ale spodziewam się, że efekt jest mały, ale nie odważę się powiedzieć, że zaniedbywalny.

    BTW. Można poradzić, żeby robić więcej fot na mrozie i często korzystać z AF. Od tego aparat się jeszcze bardziej grzeje
    30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
    Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy


    FoFot.pl
    Canon IRC

  5. #205
    Bywalec
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Niemcy
    Wiek
    49
    Posty
    176

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tomasz Golinski
    Dlatego dałem winka na końcu.
    Zauwazylem. Tylko niekoniecznie reszta zainteresowanych go odpowiednio zinterpretowala, dlatego kontynuuje watek.

    Cytat Zamieszczone przez Tomasz Golinski
    Na powierzchni parunastu centymetrów to rzeczywiście mało, ale na jakieś pół centymetra samego czipa mogłoby starczyć, żeby trochę spowolnić wychładzanie.
    Straty oszacowalem dla calego aparatu, w stand by wiekszosc z nich jest w konverterach DC/DC, czyli tam, gdzie nic nam nie daja. Tam gdzie byly by "interesujace" mamy zdecydowanie mniejsze napiecia (nowoczesne procesory pracuja z 1.2V dla CORE) i prady rzedu parunasto mikroamper.

    Cytat Zamieszczone przez Tomasz Golinski
    Nie znam mas ani ciepeł właściwych scalaków, żeby próbować to oszacować, ale spodziewam się, że efekt jest mały, ale nie odważę się powiedzieć, że zaniedbywalny.
    Twierdze ze efekt mozna pominac. Roznice w wychladzaniu nie beda wieksze niz pare minut.

    Cytat Zamieszczone przez Tomasz Golinski
    BTW. Można poradzić, żeby robić więcej fot na mrozie i często korzystać z AF. Od tego aparat się jeszcze bardziej grzeje.
    Ale nie w tych miejscach gdzie by nas to interesowalo. Grzeja sie przetworniki sterujace moca, nie procesor.

    BTW: problemy termiczne (przynajmniej w tym przedziale temperatur) to nie rozjezdzania sie czasow - na ten temat wymadrzalem sie w watku "cyfrowki i mroz" a mechaniczne problemy z PCB. Jesli cos puszcza to jakies VIA/sciezka lub miejsce lutowane, spowodowane jest to rozna szybkosci rozszerzania/kurczenia sie materialow z ktorych wykonana jest plytka oraz elementow na niej.

  6. #206
    Pełne uzależnienie Awatar Tomasz Golinski
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    45
    Posty
    8 623

    Domyślnie

    To jeszcze pytanie: czemu to procesor jest najbardziej wrażliwy?
    30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
    Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy


    FoFot.pl
    Canon IRC

  7. #207
    Bywalec
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Niemcy
    Wiek
    49
    Posty
    176

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tomasz Golinski
    To jeszcze pytanie: czemu to procesor jest najbardziej wrażliwy?
    A kto tak twierdzi?

  8. #208
    Początki nałogu Awatar b'Art
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Leszno
    Wiek
    51
    Posty
    370

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RadiB
    A kto tak twierdzi?
    To co jest najwrażliwsze? Spust? A może szkło od mrozu popęka?
    _______________________________________________
    taaaaa... Fed, Zorka 5, Zuch Digital, Smena 16:9 ha!

  9. #209
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2005
    Wiek
    51
    Posty
    503

    Domyślnie

    Wedlug mnie najwazniejsze jest zeby przy "zmrozonym" sprzecie za duzo nie "chuchac" a po powrocie do domu nie wyciagac go odrazu z torby czy plecaka.

    W sylwestra moj 350D przeszedl test na wysokosci 850m w Pieninach, jakies 2h w temperaturze -10 do -12 stopni. Staralem sie szybko ostrzyc zeby body nie ulegalo zroszeniu od oddechu, po sesji wyciagnalem akumulator i zapakowalem sprzet w torbe. Po powrocie do chroniska sprzet siedzial w torbie jakies 2h. Po wyciagnieciu byl jeszcze zimy (ale o wiele mniej niz po powrocie z dworu) ale coz byl potrzebny wiec zapakowalem akumulator i odpalil bez problemu. Nastepnego dnia 3h w temperaturze -7 stopni, ta sama zasada postepowania i dziala bez problemu.

    Wg mnie przyczyna awarii jest skroplenie wody na PCB.

    PODSTAWA!!! Wyciagnac akumulator po zakonczeniu fotografowania na mrozie...
    Ostatnio edytowane przez Andee ; 09-01-2006 o 23:11
    Czarna puszka i gruszka... www.andee.nwz.pl

  10. #210
    Pełne uzależnienie Awatar Tomasz Golinski
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    45
    Posty
    8 623

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RadiB
    A kto tak twierdzi?
    Wywnioskowałem to z tego:
    Tam gdzie byly by "interesujace" mamy zdecydowanie mniejsze napiecia (nowoczesne procesory pracuja z 1.2V dla CORE) i prady rzedu parunasto mikroamper.
    30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
    Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy


    FoFot.pl
    Canon IRC

Strona 21 z 71 PierwszyPierwszy ... 11192021222331 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •