Strona 50 z 71 PierwszyPierwszy ... 40484950515260 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 491 do 500 z 703

Wątek: Cyfrówki i mróz

  1. #491
    maniak
    Guest

    Domyślnie

    Tak jak mówisz...

  2. #492
    Pełne uzależnienie Awatar Tomasz Golinski
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    45
    Posty
    8 623

    Domyślnie

    Żeby zamarzła migawka, to musiał chyba obiektyw w domu odkręcić. Nierozsądnie...
    30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
    Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy


    FoFot.pl
    Canon IRC

  3. #493
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maniak Zobacz posta
    Ja mam inną teorię. USM'y przestają działać na mrozie podobno. Nie odczułem w praktyce ale już kilka osób pisało o tym.

    Coś słaba ta teoria, bo tyle razy używałem sprzętu na mrozie i nic .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #494
    Pełne uzależnienie Awatar Mellan
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    58
    Posty
    1 851

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Coś słaba ta teoria, bo tyle razy używałem sprzętu na mrozie i nic .
    Miałem dziś nowe doświadczenie
    Spotkaliśmy się w kilka osób z okazji wydarzeń związanych z finałem WOŚP.
    Jak to zwykle bywa na spotkaniach, szklarnia zaczęła krążyć.
    Temperatura ok -3.
    Po paru minutach AF w sigmie 12-24 przestał reagować.
    Po powrocie w "ciepłe" ożył.
    Coś gdzieś słyszałem o tym problemie w różnych sigmach; to reguła?
    C-F-K - forever

  5. #495
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mellan Zobacz posta
    Miałem dziś nowe doświadczenie
    Spotkaliśmy się w kilka osób z okazji wydarzeń związanych z finałem WOŚP.
    Jak to zwykle bywa na spotkaniach, szklarnia zaczęła krążyć.
    Temperatura ok -3.
    Po paru minutach AF w sigmie 12-24 przestał reagować.
    Po powrocie w "ciepłe" ożył.
    Coś gdzieś słyszałem o tym problemie w różnych sigmach; to reguła?
    No cóż pewnikiem dlatego HSM to nie USM, a Sigma nie Canon .

    BTW: ja w mojej sigmie 17-35 nie miałem problemu z HSM na mrozie - w zamian były inne .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #496
    Pełne uzależnienie Awatar _igi
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    2 035

    Domyślnie

    W mojej 10-20 też nie było problemów ostatnio. W sumie, coraz mniej się tym przejmuje, wracam z ziąbu, aparat kładę na stole, tak czy siak kartę wyjąć trzeba, baterię podładować, więc siedzi wyłączony i się aklimatyzuje.

    Ale dobrze że mówicie, żeby po czymś takim nie odkręcać szkła i nie wychodzić z powrotem, migawki zamarzniętej bym sobie nie życzył

    Tylko męczy mnie ta praca na bateriach, muszę w końcu ten GRIP dokupić. I panowie, jakieś sposoby na ośnieżone soczewki obiektywów?
    5D4, 1D4, 1Ds3 + TS-E 17L, TS-E 24mk2L, 24L, 35L, 50L, 135L, 24-105L, 100-400L, + 6x manfrotto

  7. #497
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    40

    Domyślnie

    Duża osłona przeciwsłoneczna i szmatka w kieszeni

    Ja tam zawsze sprzęt zostawiam w torbie, jedynie wyciągam kartę. Jak do tej pory żadnych problemów nawet przy -20*C
    Trochę złowrogo brzmią historie o zamarzniętych migawkach i odmawiających współpracy HSM'ach..

  8. #498
    Pełne uzależnienie Awatar Tezet-gdynia
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    1 283

    Domyślnie

    Ja w sylwestra biegalem ciagle z cieplego do zimnego, z zimnego do cieplego - czasu na to zeby zostawic i dac odparowac nie bylo. Takich zmian temperatury bylo 5 albo 6 w krotkim czasie. I wszystko ok, wizjer zaparowal, obiektyw zaparowal, matryca raz zaparowala bo nie bylo dymnicy a zdjecia zamglone Ale wszystko dziala.

  9. #499
    Coś już napisał
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Żyrardów
    Wiek
    46
    Posty
    91

    Domyślnie

    Ja niedawno przeżyłem swoje pierwsze rozczarowanie na mrozie. Dotychczas nie miałem z tym kłopotów, mimo że w takich warunkach fociłem często i różnymi puszkami (350d, 40d). Niedawno wzbogaciłem się o 7d i oczywiście pełen entuzjazmu poszedłem na pierwszy mecz z nowym aparatem. Było 1, góra 2 stopnie poniżej zera, czyli umiarkowanie zimno. Podpiąłem 70-200 2.8L, zrobiłem może ze 20 zdjęć i... ZONK. Miałem ustawioną preselekcję przysłony, ISO 100, a kiedy wcisnąłem spust migawki do połowy, aparat pokazał migające 1/8000 sek. - jakby scena była za jasna. Niby na boisku leżał śnieg, ale jeszcze parę minut temu, przy tych samych ustawieniach robiłem na 1/1600 sek. Za chwilę w wizjerze zmieniło się diametralnie - zaczęło migać 30'', jakby scena była za ciemna. A do tego migawka nie dawała się wcisnąć do końca.
    Byłem tym bardzo rozczarowany i do dziś nie wiem czy to wina mrozu czy 7d. Dodam, że parę godzin później, kiedy sprzęt odtajał, robiłem zdjęcia na hali i wszystko działało cacy. Od tamtej pory nie miałem okazji focić na mrozie, ale niebawem się nadarzy. Jak się sytuacja będzie powtarzać, zareklamuję dziada.
    A może to ja coś źle robię? Proszę o ewentualne rady.
    ,

  10. #500
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    40

    Domyślnie

    Były już głosy na forum o źle działającym 7D na mrozie. Może ten typ tak ma?

Strona 50 z 71 PierwszyPierwszy ... 40484950515260 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •