Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 49

Wątek: Laptop do obróbki zdjeć, monitor zewnętrzny

  1. #1

    Domyślnie Laptop do obróbki zdjeć, monitor zewnętrzny

    Cześć!

    Chciałabym Was prosić o pomoc w wyborze laptopa do obróbki zdjęć, korzystam zarówno z PS, jak i LR. Mam monitor zewnętrzny Jiyama, więc nie zależy mi aż tak na samej matrycy. Chciałabym na pewno żeby posiadał:
    - dysk SSD,
    - minimum 8 GB RAMu,
    - procesor i5/i7
    - dobrą kartę graficzną

    Chcę przeznaczyć na niego max. 3500zł. Czy macie jakieś doświadczenia ze swoimi laptopami? Które warto wziąć pod uwagę, a które stanowczo odradzacie?

    Będę wdzięczna za wszelkie rady!
    Magda

  2. #2
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2008
    Wiek
    49
    Posty
    454

    Domyślnie Odp: Laptop do obróbki zdjeć, monitor zewnętrzny

    Przykro mi, ale Twój monitor nie nadaje się do "obróbki zdjęć". W tej cenie możesz dostać używany
    Apple MacBook Pro 15 Retina i7 A1398 16 256 GT650
    z porządnym ekranem, ale mam świadomość, że zaraz przypełźnie pewien forumowy mędrzec, który Ci to wybije z głowy.

  3. #3
    Coś już napisał Awatar Kredek23
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    Andrychów
    Wiek
    63
    Posty
    67

    Domyślnie Odp: Laptop do obróbki zdjeć, monitor zewnętrzny

    MacBook Pro 15 Retina i7 A 1398 16 GB ramu jest dobrym wyborem. Sam używam od 5-lat i jestem zadowolony. LR i PS spokojnie obsłuży. Podepniesz do niego większy dysk zewnętrzny do archiwizacji zdjęć.

  4. #4

    Domyślnie Odp: Laptop do obróbki zdjeć, monitor zewnętrzny

    Ok, może wytłumaczę lepiej moją sytuację. Do tej pory przerabiałam wszystko na prawie 10-letnim laptopie, który ledwo zipiał i nie miał nawet dedykowanej karty graficznej. Dokupienie monitora i tak zmieniło moje życie, więc nie oczekuję nagle laptopa z najwyższej półki - naprawdę Chcę kupić fajny komputer, który będzie po prostu szybszy, z większym dyskiem i na razie tyle. Jak finansowo kiedyś będę w stanie kupić lepszy monitor - to kupię. Nie można mieć niestety od razu wszystkiego.

  5. #5

    Domyślnie Odp: Laptop do obróbki zdjeć, monitor zewnętrzny

    W zakładanej kwocie - i jeśli musi być laptop, to wziąłbym gamingowego + dołożył ok ~2 tyś na przyzwoity monitor stacjonarny. To są naprawdę minima, które zapewnią przyzwoitą pracę ze zdjęciami.
    Laptopy z dobrymi matrycami - czy bardziej ultrabooki zaczynają się od 5 tyś wzwyż np. DELL XPS, Precision, Asusy Zen... czy Macbooki Pro - tu zdecydowanie najlepsza matryca, ale nie każdemu rewolucja ze zmianą systemu I PRZYZWYCZAJEŃ się spodoba. Obróbka na 15 czy częściej na 13sto calowym laptopie też jest jakby skrajnością - głównie do prac w terenie, ale w domu nieporozumienie!
    Ostatnio edytowane przez marlo ; 10-03-2020 o 09:52

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Laptop do obróbki zdjeć, monitor zewnętrzny

    Cytat Zamieszczone przez madeleiness Zobacz posta
    Cześć!

    Chciałabym Was prosić o pomoc w wyborze laptopa do obróbki zdjęć, korzystam zarówno z PS, jak i LR. Będę wdzięczna za wszelkie rady!
    Magda
    Dlaczego to musi byc Laptop ?

  7. #7

    Domyślnie Odp: Laptop do obróbki zdjeć, monitor zewnętrzny

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    Dlaczego to musi byc Laptop ?
    Zależy mi na mobilności.

  8. #8
    Coś już napisał Awatar Kredek23
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    Andrychów
    Wiek
    63
    Posty
    67

    Domyślnie Odp: Laptop do obróbki zdjeć, monitor zewnętrzny

    Na MBP 15 z monitorem Jiyama dasz rady popracować. Ja jak dozbierasz to w przyszłości dokupisz lepszy monitor.

  9. #9
    Początki nałogu Awatar swallow77
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Kristiansand, Koszalin
    Wiek
    46
    Posty
    322

    Domyślnie Odp: Laptop do obróbki zdjeć, monitor zewnętrzny

    Jeśli zakładasz, że będziesz pracować nad zdjęciami używając ekranu laptopa odradzam game'ingowe. Ich matryce są, hmm.. inne.. jakby gamma podwyższona (rozjaśnione cienie). Do zdjęć nie bardzo się nadają.

    Pozdrawiam!
    wysłano z FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

  10. #10

    Domyślnie Odp: Laptop do obróbki zdjeć, monitor zewnętrzny

    od 3 lat używam Apple MacBook Pro 15 Retina jest najlepszy do obróbki zdjęć

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •