Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 39

Wątek: Żebrofoty - najbardziej żenujące oferty klientów /zarobki bartery i anegdoty

  1. #1
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Żebrofoty - najbardziej żenujące oferty klientów /zarobki bartery i anegdoty

    Żebrofoty. Fotografowie mówią o najbardziej żenujących ofertach klientów
    - https://natemat.pl/301287,jak-wyglad...Ch9P5OI0nb-ZgY

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	nowy  www.JPG
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	96,6 KB
ID:	4137

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CCCCCFfdfdf.JPG
Wyświetleń:	155
Rozmiar:	25,4 KB
ID:	4134

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sgggggg.JPG
Wyświetleń:	136
Rozmiar:	35,8 KB
ID:	4135

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sgggggfghhh.JPG
Wyświetleń:	136
Rozmiar:	52,9 KB
ID:	4136

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	balkon.JPG
Wyświetleń:	138
Rozmiar:	26,3 KB
ID:	4130

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ciąża.JPG
Wyświetleń:	138
Rozmiar:	34,8 KB
ID:	4131
    Ostatnio edytowane przez candar ; 08-03-2020 o 23:56
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Żebrofoty - najbardziej żenujące oferty klientów /zarobki bartery i anegdoty

    Pani Cieslinska jak na Events menagerin ma zbyt pospolite imie i nazwisko

    - bez szans.
    co innego np "Viabonette Cieslinky"

    Jesli "szanowni Panstwo"

    to "jestem zainteresowana Panstwa uslugami ..."

    a nie " jestem zainteresowana Panskimi uslugami ..."

    zwykla sciema - jak slusznie zauwazyla i to w sieci jedna ze znanych modelek na temat tak zwanego "high life ".

    nie latwo jest sie pozbyc slomy z butow.

    po jednej stronie bilnasu byc moze i sa miliony , po drugiej kredyty i dlugi.
    ktos stabilny finansowo nie ma potrzeby zebrania o fotografa.
    Ja nie wiem czy reklama na takiej imprezie to nie bylby obciach dla fotografa .
    To sie raczej skrzetnie ukrywa w jakich domach robi sie zdjecia.

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 422

    Domyślnie Odp: Żebrofoty - najbardziej żenujące oferty klientów /zarobki bartery i anegdoty

    Akurat to nie jest ściema, bo sama Chodakowska skomentowała całą sytuację, która miała miejsce tydzień czy dwa temu. Ale ty jak zwykle wiesz wszytko lepiej...

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Żebrofoty - najbardziej żenujące oferty klientów /zarobki bartery i anegdoty

    to idz tam , zrob zdjecia za poczestunek i pozniej powiedz ile dzieki temu wzorsly dochody jakie uzyskujesz z tytulu fotografii .

    ja juz nie mowie o tym , ze jesli to jest barter to niestety ale nalezy to fakturowac i odprowadzic podatki - obydwie strony.

    co innego przejacielska przysluga - ale to nie jest barter. dla barter obowiazuja te same przepisy podatkowe co dla zakupu - tak jest w uni.
    Roznica jest taka ze nie musi temu towarzyszyc fizyczny przeplyw pieniadza .

    jestem przerazony ogolna edukacja niektorych z posiadaczy aparatow fotograficznych.

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 422

    Domyślnie Odp: Żebrofoty - najbardziej żenujące oferty klientów /zarobki bartery i anegdoty

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    to idz tam , zrob zdjecia za poczestunek i pozniej powiedz ile dzieki temu wzorsly dochody jakie uzyskujesz z tytulu fotografii .

    ja juz nie mowie o tym , ze jesli to jest barter to niestety ale nalezy to fakturowac i odprowadzic podatki - obydwie strony.

    co innego przejacielska przysluga - ale to nie jest barter. dla barter obowiazuja te same przepisy podatkowe co dla zakupu - tak jest w uni.
    Roznica jest taka ze nie musi temu towarzyszyc fizyczny przeplyw pieniadza .

    jestem przerazony ogolna edukacja niektorych z posiadaczy aparatow fotograficznych.
    Słuchaj najpierw piszesz, że to ZWYKŁA ŚCIEMA, po czym wypomniam Ci to że to było naprawdę, a ty mi piszesz, że ... to idź tam i wyjeżdżasz mi z barterem! Proszę Cię, albo przyznajesz się do błędu, piszesz sorry faktycznie tak było i rozmawiasz z ludźmi na tym forum, albo bujasz w obłokach i dyskusje prowadzisz sam ze sobą - jak to JP słusznie zauważył. Ogarnij się lub ugryź w język czasami. Nie zawsze "moje na wierzchu" jest najważniejsze.

  6. #6

    Domyślnie Odp: Żebrofoty - najbardziej żenujące oferty klientów /zarobki bartery i anegdoty

    robertskc7 po co dyskutujesz z tym pajacem?
    3xEos R | 16-35L 2.8 III | 16-35L 4 IS | 24 1.4 art |35L 1.4 II | 50 1.4 art | 50 2.5 MACRO | 85L 1.4 IS | 85 1.4 art | 135 1.8 art | 70-200L 2.8 IS II | 70-300L 4-5.6 | 6x430ex rt III |

  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 422

    Domyślnie Odp: Żebrofoty - najbardziej żenujące oferty klientów /zarobki bartery i anegdoty

    Cytat Zamieszczone przez technik8pl Zobacz posta
    robertskc7 po co dyskutujesz z tym pajacem?
    Masz rację, zagalopowałem się podczas przerwy w obróbce

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Żebrofoty - najbardziej żenujące oferty klientów /zarobki bartery i anegdoty

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Słuchaj najpierw piszesz, że to ZWYKŁA ŚCIEMA, po czym wypomniam Ci to że to było naprawdę, a ty mi piszesz, że ... to idź tam i wyjeżdżasz mi z barterem! Proszę Cię, albo przyznajesz się do błędu, piszesz sorry faktycznie tak było i rozmawiasz z ludźmi na tym forum, albo bujasz w obłokach i dyskusje prowadzisz sam ze sobą - jak to JP słusznie zauważył. Ogarnij się lub ugryź w język czasami. Nie zawsze "moje na wierzchu" jest najważniejsze.

    sciema jest poslugiwanie sie nazwiskiem jakiejs ciotki.

    gdyby nie ten Plakat to pewnie nie wiedzialbym kim jest ta ciotka , nie mowiac o imprezie urodzinowej na podchalu czy gdzies tam.


    natomiast fakt, ze eventsmenagerin nie wie czym jest barter , na ktory sie powoluje w ogloszeniu , nie potrafi odmienic slowa " Panstwo " swiadczy o tym, ze jest osoba niezbyt kompetentna w tym co robi .


    Autor moze odsprzedac prawa materialne do zdjec , ale autorstwo sie nie zmienia.

    sciema polega na tym ze :

    W momencie opublikowania zdjec zobowiazana jest podac nazwisko ich autora , to gwarantuje ustawa o ochronie praw autorskich.
    nie moze w zamian proponowac wykonania uslugi bezplatnie.

    tzn proponuje jako jej wklad cos co i tak musi spelnic - i tutaj jest ewidentna sciema z czego dziewuszka sobie nawet nie zdaje sprawy - a przeciez to jej zawod.


    Tzn jesli ktos na to sie decyduje , nie zna swoich praw - publikacja nazwiska zdjec autora nalezy sie jak psu buda - to gwarantuje ustawa i to jeszcze przez 70 lat po jego smierci.
    -Niezaleznie czy robil zdjecia za frico czy odpaltnie,
    Nie wiem kim jest i wiedziec nie chce , ocenilbym ze to prosta dziewuszka niezbyt lotna, ktora przez przypadek bez przygotowania zawodowego robi co robi.

    Juz pomijam aspekt moralny takiej sprawy - proba wyzysku.
    Ja bym sie wstydzil zlozyc komus taka oferte.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez technik8pl Zobacz posta
    robertskc7 po co dyskutujesz z tym pajacem?

    wrzucam do moich ulubionych cytatow.

  9. #9
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Żebrofoty - najbardziej żenujące oferty klientów /zarobki bartery i anegdoty

    Bardzo proszę o zaprzestanie wycieczek osobistych - szanujmy się wzajemnie.

    Oferty barterowe to norma w wielu dziedzinach. Nie jest to nic nowego. Moim zdaniem gównoburza o nic.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 09-03-2020 o 13:06
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  10. #10
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Żebrofoty - najbardziej żenujące oferty klientów /zarobki bartery i anegdoty

    barter jest traktowany podatkowo jak kazda kupno / sprzedaz.

    Zamiast przeplywu towar - pieniadz mamy przeplyw towar - towar.
    odprowadza sie od tego normalnie podatki , w tym VAT.

    wedlug takiego ogloszenia scisle biorac fotograf winen odprowadzic podatek od wartosci sprzedanych zdjec , gdyz je wymienil za towar jakim jest publikacja jego nazwiska .

    przy czym ktokolwiek publikowalby te zdjecia i tak jest zobowiazany na podanie nazwiska ich autora.

    --- Kolejny post ---

    dla jasnosci dodam , bo nie mam pewnosci czy co niektorzy wlsciciele aparatow fotograficznych sa w stanie zrozumiec o co chodzi.

    pracowanik ma prawo do urlopu platnego.

    wiec to jest tak jakby pracodawca powiedzial do pracownika - jesli przepracujesz u mnie miesiac za darmo , to w zamian dostaniesz miesiac platnego urlopu.

    to jest dokladnie ten sam mechanizm.

    jesli ktos watpi w scieme , to obnize jeszcze bardziej swoje mniemanie o niektorych z posiadaczy aparatow .

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •