Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Fotografowanie sufitu w kościele-panorama

  1. #1
    Coś już napisał Awatar ksp01marek
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Łęczyca
    Wiek
    69
    Posty
    73

    Domyślnie Fotografowanie sufitu w kościele-panorama

    Jak w tytule. Jak scalić 9 zdjęć sufitu w kościele w sensowną całość? Niby zachowałem linię prostą, zdjęcia ładnie się zazębiają ale po scaleniu wychodzi wielkie g...Z panoramą poziomą nie miałem problemu a tu klops. Być może zakrzywione ściany i łuki powodują że jest problem u mnie zwłaszcza że jestem amatorem bez specjalnego doświadczenia w temacie. Jakieś porady? Dziękuję
    Canon EOS R, Canon BG-E22, Canon RF 24-105mm f/4 L IS USM, Canon EF 16-35mm f/2.8 L II USM, Canon EF 70-200 F/2.8 IS USM, Metabones EF-EOS R, Canon SPEEDLITE 580 EX

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Fotografowanie sufitu w kościele-panorama

    Cytat Zamieszczone przez ksp01marek Zobacz posta
    Jak w tytule. Jak scalić 9 zdjęć sufitu w kościele w sensowną całość? Niby zachowałem linię prostą, zdjęcia ładnie się zazębiają ale po scaleniu wychodzi wielkie g...Z panoramą poziomą nie miałem problemu a tu klops. Być może zakrzywione ściany i łuki powodują że jest problem u mnie zwłaszcza że jestem amatorem bez specjalnego doświadczenia w temacie. Jakieś porady? Dziękuję
    bez wnikania w teoretyczny opis i dlugie wyjasnienia.

    jesli wystawisz gdzies te zdjecia , to je zloze i sobie sciagniesz.

    duzo zalezy od tego jak fotografowales , czy z zachowaniem warunku obrotu wokol punktu NPP ( no paralaxa Point). jesli nie to blad wystapi , ale czesto daje sie zlozyc.

  3. #3
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    53

    Domyślnie Odp: Fotografowanie sufitu w kościele-panorama

    Czym to kleisz?

  4. #4

  5. #5
    Coś już napisał Awatar ksp01marek
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Łęczyca
    Wiek
    69
    Posty
    73

    Domyślnie Odp: Fotografowanie sufitu w kościele-panorama

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    bez wnikania w teoretyczny opis i dlugie wyjasnienia.

    jesli wystawisz gdzies te zdjecia , to je zloze i sobie sciagniesz.

    duzo zalezy od tego jak fotografowales , czy z zachowaniem warunku obrotu wokol punktu NPP ( no paralaxa Point). jesli nie to blad wystapi , ale czesto daje sie zlozyc.
    Dziękuję za pomoc, ale ogarnąłem sam. Po prostu niechlujnie podeszłem do sprawy. Po dokładnej obróbce zdjęć połączyłem w Camera Raw. Niestety ale musiałem zrobić w dwóch częściach ponieważ sufit w 1/3 się zawęża. Dziękuję.
    Canon EOS R, Canon BG-E22, Canon RF 24-105mm f/4 L IS USM, Canon EF 16-35mm f/2.8 L II USM, Canon EF 70-200 F/2.8 IS USM, Metabones EF-EOS R, Canon SPEEDLITE 580 EX

  6. #6
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    53

    Domyślnie Odp: Fotografowanie sufitu w kościele-panorama

    Na czym polegała ta obróbka? Ja kleję panoramy z RAWów w Lightroomie i obrabiam dopiero _gotową_ panoramę.

  7. #7
    Coś już napisał Awatar ksp01marek
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Łęczyca
    Wiek
    69
    Posty
    73

    Domyślnie Odp: Fotografowanie sufitu w kościele-panorama

    Cytat Zamieszczone przez bans Zobacz posta
    Na czym polegała ta obróbka? Ja kleję panoramy z RAWów w Lightroomie i obrabiam dopiero _gotową_ panoramę.
    "Na czym polegała ta obróbka". Nic szczególnego. Prostowanie, szukanie punktów zbieżnych, tify i Lightroom a później w zależności czy wystarczy czy jeszcze trochę.Mało ambitne ale...
    Canon EOS R, Canon BG-E22, Canon RF 24-105mm f/4 L IS USM, Canon EF 16-35mm f/2.8 L II USM, Canon EF 70-200 F/2.8 IS USM, Metabones EF-EOS R, Canon SPEEDLITE 580 EX

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •