Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Eos 50d --> rp, 6dmk2, r ?

  1. #1

    Domyślnie Eos 50d --> rp, 6dmk2, r ?

    Witam serdecznie,
    po przeczytaniu setki wątków i obejrzeniu kilkudziesięciu porównań i prezentacji na yt powyższych modeli.. nadal jestem w kropce.
    Czuję, że przyszedł najwyższy czas odstawić dziadunia 50D (148 tyś. na liczniku) i rozpocząć nowy rozdział z FF budując do tego szklarnię.

    Fotografia, która mnie najbardziej pasjonuje to krajobraz, ulica, architektura, astro, fotografia podwodna, oraz wszelakiej maści timelaps'y - w tym kierunku chciałbym podążać.
    Rozsądek podpowiada mi 6DMK2, serce EOS R a portfel EOS RP (choć tutaj najbardziej odrzuca mnie kwestia baterii).

    Myślę, że na początek EF lub RF (24-105/f4) + wsparcie w postaci EF 50/f1.8 docelowo na pewno 70-200/f2.8 i coś UWA z przyzwoitym światłem do foto podwodnej.
    Podstawowe pytanie to czy 6DMK2 da zadowalające obrazki i skok, który realnie odczuję - czy nie warto się rozdrabniać i należy kupić R ?


    P.S. EF-S 10-22 i EF-S 24f/2.8 pójdą pod młotek.
    Ostatnio edytowane przez Rosynant ; 04-03-2020 o 21:51

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Eos 50d --> rp, 6dmk2, r ?

    Cytat Zamieszczone przez Rosynant Zobacz posta
    W
    Podstawowe pytanie to czy 6DMK2 da zadowalające obrazki ?
    Nawet najnowszym Canonem EOS-1D X Mark III da się zrobić beznadziejnie i nijakie obrazki. Jeśli 6DMK2 Ci leży - to go kup. R-ka to całkiem inny aparat i całkiem inna filozofia obsługi (wizjer elektroniczny , itp). Nikt bardziej od Ciebie nie określi czego bardziej potrzebujesz do zdjęć.
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #3

    Domyślnie Odp: Eos 50d --> rp, 6dmk2, r ?

    Ja Ci powiem tylko tyle, że przesiadłem się jakieś dwa tygodnie temu z 80D na 6D MK2 i jak dla mnie różnica jest naprawdę spora. Zastanawiałem się nad R ale nie bardzo mi leży elektroniczny wizjer. Oglądałem i nie pasuje mi. Na początku w 6D MK2 nie podobało mi się rozstawienie punktów AF ale daje się z tym żyć. W porównaniu do 80D jest dla mnie naprawdę spora różnica.
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Eos 50d --> rp, 6dmk2, r ?

    6d2 to bardzo fajny aparat. W pewnym sensie łączy dwa światy DSLR i ML, bo ma bardzo sprawny DPAF z matrycy w trybie liveview. Pierwsze body, na którym robiłem cały ślub na jednej baterii. Kupiłem R ze względu na wspomniany świetny DPAF a szóstkę dałem żonie. Do Twoich zastosowań 6d2 będzie świetny. Przy okazji tańszy i z lepszą baterią. Przyszłość, choć wielu tego nie chce, należy jednak do bezluster.
    Miłego dnia
    moja www

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •