Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Punkty ostrości w 5DI ile ich powinno być naprawdę?

  1. #1
    Coś już napisał
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Kraków
    Posty
    94

    Domyślnie Punkty ostrości w 5DI ile ich powinno być naprawdę?

    Dostałem zdjęcia próbne wykonane 5D1 i punktów ostrości jest 15. Podgląd exif z programu Digital Photo Professional Canona. Wprawdzie jest to jpg, są wszystkie informacje ale z tego co pamiętam to 5d1 ma 9 punktów ostrości, nie wiem co myśleć o tym ale mam wrażenie jakby exif był sfałszowany.

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Odp: Punkty ostrości w 5DI ile ich powinno być naprawdę?

    Cytat Zamieszczone przez alexsob Zobacz posta
    Dostałem zdjęcia próbne wykonane 5D1 i punktów ostrości jest 15. Podgląd exif z programu Digital Photo Professional Canona. Wprawdzie jest to jpg, są wszystkie informacje ale z tego co pamiętam to 5d1 ma 9 punktów ostrości, nie wiem co myśleć o tym ale mam wrażenie jakby exif był sfałszowany.
    Jest OK

    5D classic ma 9-punktowy AF z 6 dodatkowymi dodatkowymi punktami otaczającymi punkt środkowy dla lepszego śledzenia ostrości.

    "Oprócz 9 różnych punktów AF do blokowania ostrości na obiektach, nawet jeśli nie znajdują się one w centrum kadru, aparat EOS 5D oferuje 6 dodatkowych punktów wokół środkowego punktu AF, które pomagają zapewnić jeszcze większą dokładność ustawiania ostrości podczas śledzenia poruszający się temat. Ta funkcja jest ważna dla fotografów sportowych, a także każdego, kto musi skupić się na nieprzewidywalnym obiekcie. Dodatkowe punkty AF nie są wyświetlane w wizjerze i nie można ich wybrać ręcznie. Są one jednak używane w trybie AI Servo AF, gdy aparat EOS 5D jest ustawiony do automatycznego wyboru punktu ostrości, a także gdy wybrany jest środkowy punkt ostrości wraz z funkcją niestandardową 17-1."

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	oexFx.gif
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	12,1 KB
ID:	4047
    Ostatnio edytowane przez candar ; 28-02-2020 o 13:53
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •