Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29

Wątek: Wytrzymałość migawki i matryc FF

  1. #21
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Wytrzymałość migawki i matryc FF

    Cytat Zamieszczone przez Zygmuntowicz Zobacz posta
    Na pewno można ale warto zasięgnąć opinii innych i się upewnić.
    nikt poza canonem tego nie wie.

    Canon dla 6d dawal gwarancje na 100 000 wyzwolen , i dla mk2 tez na 100 000 wyzwolen . oznacza to , ze nie podniosl trwalosci migawki .
    z tym , ze wedlug nomenklatury canona to nie sa "ciche " migawki a jedynie " wytlumione ".

    Rzeczywiscie ciche migawki to polaczenie migawki elektronicznej z mechaniczna , ktora wowczas pracuje na druga kurtyne , albo wylacznie elektroniczne - globalne , czyli bez udzialu migawki mechanicznej. One sa w ML i niektorych dslr - tutaj przy jednym otwarciu migawki mechanicznej mozna wykonac wiele zdjec . 6mk2 nie ma tego. ( takie migawki byly juz dawno stosowane w nikonie dla taniutkich aparatow - gdyz w ten sposob mozna bylo taniej zrealizowac krotkie czasy naswietlenia )
    .

  2. #22
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2013
    Miasto
    Łódź
    Posty
    48

    Domyślnie Odp: Wytrzymałość migawki i matryc FF

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    nikt poza canonem tego nie wie.

    Canon dla 6d dawal gwarancje na 100 000 wyzwolen , i dla mk2 tez na 100 000 wyzwolen . oznacza to , ze nie podniosl trwalosci migawki .
    z tym , ze wedlug nomenklatury canona to nie sa "ciche " migawki a jedynie " wytlumione ".

    Rzeczywiscie ciche migawki to polaczenie migawki elektronicznej z mechaniczna , ktora wowczas pracuje na druga kurtyne , albo wylacznie elektroniczne - globalne , czyli bez udzialu migawki mechanicznej. One sa w ML i niektorych dslr - tutaj przy jednym otwarciu migawki mechanicznej mozna wykonac wiele zdjec . 6mk2 nie ma tego. ( takie migawki byly juz dawno stosowane w nikonie dla taniutkich aparatow - gdyz w ten sposob mozna bylo taniej zrealizowac krotkie czasy naswietlenia )
    .
    Najpierw piszesz że nikt poza canonem tego nie wie a za chwilę okazuje się że coś jednak wiesz. Tylko ja pytałem o Canona 6D I a nie o Ml i nikony. Tak że jak nie wiesz dokładnie to lepiej nie pisz wcale i weź sobie do serca rady Jacka.

  3. #23
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Wytrzymałość migawki i matryc FF

    Cytat Zamieszczone przez Zygmuntowicz Zobacz posta
    Najpierw piszesz że nikt poza canonem tego nie wie a za chwilę okazuje się że coś jednak wiesz. Tylko ja pytałem o Canona 6D I a nie o Ml i nikony. Tak że jak nie wiesz dokładnie to lepiej nie pisz wcale i weź sobie do serca rady Jacka.
    Określenie żywotności migawki to wróżenie z fusów. Określenie tejże żywotności w zależności od zastosowanego trybu w aparacie jest absolutnie niemożliwe. Moja jedynka padła po tak małym przebiegu ze aż wstyd o tym pisać, miałem 400D kupione używane z przebiegiem 120 tys i sprzedałem je z przebiegiem 170 tys - nic się nie działo ani z migawką ani ze spustem a teoretycznie jest to niemożliwe. 6D sprzedałem z przebiegiem 230tys i wszystko działało jak należy, drugie z przebiegiem 30tys - najpierw odpadła tabliczka z opisem nastaw, potem zablokowało się kółko nastaw. Nie można już być pewnym niczego.

  4. #24

    Dołączył
    May 2020
    Miasto
    Katowice
    Posty
    2

    Domyślnie Odp: Wytrzymałość migawki i matryc FF

    Cytat Zamieszczone przez Tom77 Zobacz posta
    Określenie żywotności migawki to wróżenie z fusów. Określenie tejże żywotności w zależności od zastosowanego trybu w aparacie jest absolutnie niemożliwe. Moja jedynka padła po tak małym przebiegu ze aż wstyd o tym pisać, miałem 400D kupione używane z przebiegiem 120 tys i sprzedałem je z przebiegiem 170 tys - nic się nie działo ani z migawką ani ze spustem a teoretycznie jest to niemożliwe. 6D sprzedałem z przebiegiem 230tys i wszystko działało jak należy, drugie z przebiegiem 30tys - najpierw odpadła tabliczka z opisem nastaw, potem zablokowało się kółko nastaw. Nie można już być pewnym niczego.
    Dzień dobry Wszystkim ?. Nawiazując do tematu trwałości migawki - jakie to są koszty przywrócenia do stanu max zbliżonego do fabrycznego (mam na myśli tylko podzespoły mające wpływ na wykonanie zdjęcia, pomijam estetykę zewnętrzną aparatu)? Mam na myśli lustrzanki z pełną klatką - C5dmII & III, ND700. Tak szacunkowe wartości - na oryginałach naturalnie.

  5. #25
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Wytrzymałość migawki i matryc FF

    Cytat Zamieszczone przez dariuszsadek Zobacz posta
    Dzień dobry Wszystkim . Nawiazując do tematu trwałości migawki - jakie to są koszty przywrócenia do stanu max zbliżonego do fabrycznego (mam na myśli tylko podzespoły mające wpływ na wykonanie zdjęcia, pomijam estetykę zewnętrzną aparatu)? Mam na myśli lustrzanki z pełną klatką - C5dmII & III, ND700. Tak szacunkowe wartości - na oryginałach naturalnie.
    Praktycznie każdy podzespół ma jakiś tam wpływ na wykonanie zdjęcia - migawka, komora lustra, matryca, spust migawki, pokrętło nastaw, bateria, płyta główna, światłomierz, układ af. Jak do wymiany tych elementów doliczysz jeszcze porty czy slot karty pamięci to nie wiem czy zmieściłbyś się w cenie nowego aparatu. Aparat to nie klasyczny samochód, kupujesz używany i używasz do znudzenia lub awarii.

  6. #26
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Wytrzymałość migawki i matryc FF

    ND700 migawka nieco ponad tysiąc, tyle to było kiedyś. Teraz nie wiem, nie wiem tez czy mają części. Najlepiej ... zapytać o wszystko w serwisie.

  7. #27
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Wytrzymałość migawki i matryc FF

    Cytat Zamieszczone przez dariuszsadek Zobacz posta
    jakie to są koszty przywrócenia do stanu max zbliżonego do fabrycznego (mam na myśli tylko podzespoły mające wpływ na wykonanie zdjęcia, pomijam estetykę zewnętrzną aparatu)?
    Nieuzasadnione ekonomicznie. Kilka lat temu, 5d, autoryzowany serwis: wycena wymiany mirrorboxa na 1200zł (plus migawki, chyba połowa tej kwoty), wartość rynkowa używanego aparatu była zbliżona.
    Jeśli aparat działa, ale "nie tak dobrze jak kiedyś" sens może mieć porządne czyszczenie (łącznie z czujnikami AF) oraz przegląd w serwisie, połączony z testowaniem i kalibracją.

  8. #28
    Coś już napisał Awatar acekd
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    Poznań
    Posty
    62

    Domyślnie Odp: Wytrzymałość migawki i matryc FF

    Witam
    Wymiana migawki w C 20d, na Żytniej, 370 zł

  9. #29
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Wytrzymałość migawki i matryc FF

    Cytat Zamieszczone przez acekd Zobacz posta
    Witam
    Wymiana migawki w C 20d, na Żytniej, 370 zł
    Tak, ale wymiana często migawki może nie wystarczyć, jak do wymiany jest mirrorbox to robi się z tego lekko tysiak. Moja stara piątka miała coś około 300 tys, CSI nie chciało dać gwarancji na wymianę migawki jeżeli nie wymienię wszystkiego co zużyte, nie pamiętam ile to było ale pod 2 tys to podchodziło. Na chwilę obecną koszt sprawnego 30D to 300-400zł, jak kupisz w zestawie z obiektywem to pewnie za 150-200 zł znajdziesz ofertę

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •