Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Canon ID Mark IV mydło?

  1. #1
    Awatar InesLilith
    Dołączył
    Feb 2020
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    29
    Posty
    2

    Domyślnie Canon ID Mark IV mydło?

    Witajcie. Zastanawia mnie fakt czy warto wymieniać ten sprzęt na 6D Mark II czy zainwestować w dobre obiektywy. Jestem posiadaczką puszki Canon ID Mark IV, jednak wciąż nie jestem zadowolona z efektów jakie uzyskuję. Odnoszę wrażenie że pomimo ostrzenia, obiekty wychodzą nieostre a optyka jest po prostu brzydka. Nie wiem czy ja coś robię źle, czy potrzebna jest kalibracja.

    Próbowałam już na obiektywach: sigma 70-300 (tragedia), sigma 35 art, Helios 44m 50mm, nie dorobiłam się jeszcze żadnego obiektywu od Canona. W porównaniu do Nikona d7000 i 50mm Nikkor, jakość tego drugiego jest o niebo lepsza i nie mam problemów z nieostrymi zdjęciami, gdzie w Canonie mam duży problem i prawie każde zdjęcie wychodzi nieostre. Nie wiem już gdzie szukać rozwiązania. Czy po prostu pora na wymianę sprzętu na nowszy, lub ja mam zbyt ubogie umiejętności aby poskromić tą puszkę?

    Kilka przykładów surowych zdjęć bez obróbki:
    Canon 1D MARK IV:
    https://megawrzuta.pl/filesgroup/29b...d4f0b3272.html
    Nikon d700:
    https://megawrzuta.pl/filesgroup/25c...52a46754f.html
    Ostatnio edytowane przez InesLilith ; 22-02-2020 o 13:07

  2. #2
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Canon ID Mark IV mydło?

    nie no błagam, z całym szacunkiem, ale chcesz mieć żyletę na 300mm z tej sigmy? powiem Ci tak - jak na to szkło to zdjęcie jest nawet ostre. zdjęcie jest trafione, mydło wynika ze szkła, nie z puchy jak mniemam. podepnij coś normalnego.
    ebe ebe

  3. #3
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Ziemia
    Posty
    85

    Domyślnie Odp: Canon ID Mark IV mydło?

    https://www.dxomark.com/Lenses/Sigma...D-Mark-IV__629
    Ten obiektyw, delikatnie mówiąc nie powala jakością a w kwestii ostrości to już w ogóle...

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Canon ID Mark IV mydło?

    s70-300 zawsze dopychali jako dodatek (dla naiwnych) do korpusów i to chyba nie ma prawa działać - znaczy masz to za co zapłaciłaś lub mniej w tym przypadku zdecydowanie mniej, helios tym się daje zrobić zdjęcie ale cudów ostrości bym się nie spodziewał (wiem bo mam takie z czasów słusznie minionych - nie podpiąłem nigdy do canona) zostaje sigma i tu myślę że to sprawa kalibracji - trzeba kupić ok 200zł (lub pożyczyć) docka do sigm i jakiś wzornik do kalibracji (lepiej samemu wyciąć z papieru na nikoniarzach były wzorce do pobrania - doradzam pobrać największy ) i w zależności od wprawy po godzinie lub trzech powinno być ostro - podsumowując masz jeden obiektyw s35A i z nim powinno być ostro.
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 22-02-2020 o 16:43

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon ID Mark IV mydło?

    mimo szczerej dobrej woli , nie potrafie zrozumiec logiki kryjacej sie za tym postem.

    skarzysz sie na ostrosc zdjec robionych c5mk4 podajac przyklady zdjec robionych c1mk4 i d700.

    polskie przyslowie chyba kazdy zna - " co ma piernik do wiatraka".

    Jaki wniosek moznaby wysnuc o pracy danego aparatu nie widzac nim robionych zdjec , na podstawie zdjec z innych aparatow. ?
    Ja nie znajduje odpowiedzi.

    o tym, ze kazdym aparatem mozna zrobic zdjecie ostre lub nieostre to wiadomo od zarania fotografii czyli 200 lat..

    masz sigme c35A , ktora jest obiektywem o wysokiej rozdzielczoci. Z c5mk4 musza byc zdjecia robione tym obiektywem ostre. Jesli by nie byly , to szukaj winy w sobie , czyli blednych nastawach. Przymykaj przyslone do co najmniej 4.0 a czas migawki robiac z reki zeby wynosil co najwyzej 1/3*f ( czyli nie byl dluzszy ) - f - ogniskowa w mm. ( np robiac obiektywem 35 najwyzej 1/120 sek , lepiej 1/250 )
    musi byc ostro.

  6. #6
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Wiek
    46
    Posty
    215

    Domyślnie Odp: Canon ID Mark IV mydło?

    Bechamot, a gdzie w tym poście jest jakakolwiek wzmianka o "c5mk4"?
    Canon EOS RP + 50/1.8 RF

  7. #7

    Domyślnie Odp: Canon ID Mark IV mydło?

    Miałem 1D Mark IV i i kilka różnych 300 najpierw polecam wizytę w jakimś serwisie gdzie fachowo dokonają mikro regulacji konkretnego obiektywu pod body.
    Mając na pewno dobrze wyregulowany zestaw można pokusić się o testy przy odpowiedniej technice – niepokoi mnie 1/ 200 na 300 mm
    1D Mark IV to świetna reporterska pucha pucha

  8. #8
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2008
    Wiek
    49
    Posty
    454

    Domyślnie Odp: Canon ID Mark IV mydło?

    Mój pierwszy "tele" Ta sigma na długim końcu to zawsze był dramat. Jak na ten obiektyw, to królik/zając nie wygląda źle. Zmień obiektyw i będzie ok.

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon ID Mark IV mydło?

    Cytat Zamieszczone przez tmielcarz Zobacz posta
    Bechamot, a gdzie w tym poście jest jakakolwiek wzmianka o "c5mk4"?
    upss... fakt . nie zidentyfikowlaem ID jako 1d. ( jakos mnie zamroczylo i sadzilem ze to od ID-entyfikacja)

    myslalem ze chodzi 5dmkIV

    ale to nie zmienia postaci rzeczy.

    tak , widze teraz logike w pytaniu, przepraszam pytajaca.


    roznica w ostrosci pomiedzy d700 a c1dIV wynika z wiekszych pixeli d700 , tzn wieksza jest tolerancja na rozmycie obrazu nikona , czyli musi byc ono wieksze aby je zarejestrowac przez matryce N, niz w c1dIV.

    ale cudow nie ma , wprawdzie ostrosc z d700 moze byc wieksza , za to rozdzielczosc bedzie mniejsza ( przy tej samej optyce ).

    ostrosc a rozdzielczosc to nie jest dokladnie to samo , choc sa ze soba w ogolnosci powiazane , w szczegolnosci niekoniecznie.

    jak pisalem - obraz z c1 i s 35 A musi byc ostry , o ile nie popelniono bledow nastaw.

  10. #10
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Ziemia
    Posty
    85

    Domyślnie Odp: Canon ID Mark IV mydło?

    Tyle, że w exif-ach zdjęć jest informacja o nikonie d7000 a nie d700...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •