Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Inny numer seryjny na body a inny w exif, odrzucenie reklamacji

  1. #1

    Domyślnie Inny numer seryjny na body a inny w exif, odrzucenie reklamacji

    Witam, posiadam następujący problem, zakupiłem niedawno przez allegro za kwotę około 8tys. złotych aparat fotograficzny (na gwarancji sklepu do 08.2021), jednak po pewnym czasie zorientowałem się, że numer seryjny wybity na obudowie aparatu nie zgadza się z numerem seryjnym płyty głównej (jest to widoczne w danych exif aparatu). Postanowiłem zatem odesłać do sklepu aparat na reklamacje, stwierdzono iż nie widać na nim śladów ingerencji i że taki stan rzeczy najprawdopodobniej miał miejsce już w trakcie zakupu przez poprzedniego właściciela, odesłano mi aparat i zmienioną kartę gwarancyjną na której widniały już dwa numery seryjne, niemniej jednak samego aparatu nie doprowadzono do należytego stanu rzeczy, ani nie wymieniono go na egzemplarz w którym wszystko się ze sobą zgadza...

    Uznałem, iż takie rozwiązanie to zamiecenie sprawy pod dywan i zareklamowałem aparat raz jeszcze powołując się na niezgodność towaru z opisem i z umową, zabezpieczyłem się również pozyskując od poprzedniego właściciela pisemne pełnomocnictwo do roszczeń z tytułu ustawowej niezgodności towaru z umową.

    Reklamację odrzucono z powodu, iż nie ja jako pierwszy kupiłem od nich aparat i że pełnomocnictwo nie ma żadnego znaczenia, twierdzą że towaru nie mogą dla mnie ani naprawić ani wymienić, gdyż nie jestem do tego uprawniony bo gwarancja jest nie na mnie, próbowali mi za to pójść na rękę wydłużając mi okres gwarancji (więc co, to już mogą dla mnie zrobić..?).

    Co zatem powinienem zrobić, poprosić pierwszego właściciela o reklamowanie sprzętu w jego imieniu, czy mu go w ogóle zwrócić?
    Z góry dziękuję za odpowiedzi.

  2. #2
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie Odp: Inny numer seryjny na body a inny w exif, odrzucenie reklamacji

    Rękojmia nie przechodzi przy odsprzedaży. Co innego gwarancja.

    https://kruczek.pl/przejscie-uprawni...ytulu-rekojmi/

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Inny numer seryjny na body a inny w exif, odrzucenie reklamacji

    "Uznałem, iż takie rozwiązanie to zamiecenie sprawy pod dywan i zareklamowałem aparat raz jeszcze powołując się na niezgodność towaru z opisem i z umową,"

    a czy w umowie jest napisane ze obudowa ma miec Taki sam numer jak plyta glowna ?

    W ktorym miejscu jest niezgodnosc z umowa ?

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 280

    Domyślnie Odp: Inny numer seryjny na body a inny w exif, odrzucenie reklamacji

    weź prawnika,pozwij sprzedającego,sklep i firmę która ten bubel wyprodukowała
    a najlepiej przejdź na forum prawne tam cie pooprowadza
    sayonara
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Inny numer seryjny na body a inny w exif, odrzucenie reklamacji

    Lipa, wygląda jak sprzęt po wymianie płyty/obudowy.

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Inny numer seryjny na body a inny w exif, odrzucenie reklamacji

    jesli plyta byla wymieniana , a aparat dziala , to nie znajduje powodu do zwrotu / reklamacji , chyba zeby sprzedajacy wyraznie zaznaczyl ze aparat nie byl naprawiany.
    ale to pretensje do sprzedajacego , nie serwisu.
    Wymieniona plyta wcale nie oznacza , ze aparat jest mniej wartosciowy.
    Prawdopodobnie aparat byl po jakiejs naprawie gwarancyjnej.
    Czy fabryka zastosowala rozne numery plyty i obudowy to tego nie wiem.
    prawdopodobnie w tym aparacie znajduje sie wiecej elementow o roznych numerach i co z tego ?

    jesli aparat jest ok , to bym sie tym w ogole nie przejmowal.
    za kilka lat i tak bedzie miec ulamek aktualnej wartosci.

  7. #7
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 622

    Domyślnie Odp: Inny numer seryjny na body a inny w exif, odrzucenie reklamacji

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    jesli plyta byla wymieniana , a aparat dziala , to nie znajduje powodu do zwrotu / reklamacji , chyba zeby sprzedajacy wyraznie zaznaczyl ze aparat nie byl naprawiany.
    ale to pretensje do sprzedajacego , nie serwisu.
    Wymieniona plyta wcale nie oznacza , ze aparat jest mniej wartosciowy.
    Prawdopodobnie aparat byl po jakiejs naprawie gwarancyjnej.
    Czy fabryka zastosowala rozne numery plyty i obudowy to tego nie wiem.
    prawdopodobnie w tym aparacie znajduje sie wiecej elementow o roznych numerach i co z tego ?

    jesli aparat jest ok , to bym sie tym w ogole nie przejmowal.
    za kilka lat i tak bedzie miec ulamek aktualnej wartosci.
    Owszem aparat jest zapewne sprawy i generalnie będzie robił zdjęcia jak każdy inny, ale problem może być przy sprzedaży, bo wiele osób właśnie przez historię z wymianą płyty nie będzie zainteresowane kupnem. Uważam, że sprzedający powinien taką informację zamieścić w ofercie sprzedaż bez żadnego dopytywania, bo to nie jest zwykła naprawa.
    Kupując używany samochód chciałbyś mieć wiedzę o wymianie silnika czy nie chciałbyś?

  8. #8
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2015
    Miasto
    WN
    Posty
    374

    Domyślnie Odp: Inny numer seryjny na body a inny w exif, odrzucenie reklamacji

    Jeśli miałby wymieniony silnik na nowy, to chyba byłaby zaleta? Czemu wymiana części na nową miałaby być wadą? Kupiłem kiedyś C7D po wymianie matrycy na nową, dla mnie to była zaleta, nie wada.

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Inny numer seryjny na body a inny w exif, odrzucenie reklamacji

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Owszem aparat jest zapewne sprawy i generalnie będzie robił zdjęcia jak każdy inny, ale problem może być przy sprzedaży, bo wiele osób właśnie przez historię z wymianą płyty nie będzie zainteresowane kupnem. Uważam, że sprzedający powinien taką informację zamieścić w ofercie sprzedaż bez żadnego dopytywania, bo to nie jest zwykła naprawa.
    Kupując używany samochód chciałbyś mieć wiedzę o wymianie silnika czy nie chciałbyś?
    wymiana silnika podnosi wartosc samochodu , podobnie jak teoretycznie wymiana plyty glownej w aparacie.

  10. #10
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Wiek
    46
    Posty
    215

    Domyślnie Odp: Inny numer seryjny na body a inny w exif, odrzucenie reklamacji

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    wymiana silnika podnosi wartosc samochodu
    Pod warunkiem, że jest to wymiana na NOWY silnik
    Canon EOS RP + 50/1.8 RF

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •