Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 60

Wątek: Fotografia Sportowa - jak ją udoskonalić?

  1. #51

    Domyślnie Odp: Fotografia Sportowa - jak ją udoskonalić?

    Panowie, jakie body dobrać do mojego obiektywu 70-200mm F/4? Oczywiście w celu podniesienia jakości zdjęć (głównie poprawienie ostrości), zamieniając moje podstawowe body EOS 200D. Zdjęcia wciąż robię amatorsko, bez żadnego zarobku, dlatego na pewno najmniejszy wkład finansowy będzie tutaj kluczowy.

  2. #52

    Domyślnie Odp: Fotografia Sportowa - jak ją udoskonalić?

    Dokonałeś jakiegoś zakupu?
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  3. #53

    Domyślnie Odp: Fotografia Sportowa - jak ją udoskonalić?

    Cześć, niestety odłożyłem zakup na kolejny rok, bo teraz do marca raczej będę mieć przestój z fotkami sportowymi (przerwa zimowa w niższych ligach) i póki co zestaw, który miałem wcześniej jeszcze mi odpowiadał.

    Wciąż zastanawiam się jednak jakie body wybrać, aby przynajmniej przez kolejne 2-3 lata mi posłużyło. Obecnie działam na podstawowym Canon EOS200D, więc co raz bardziej się zastanawiam w pierwszej kolejności na zmianie body. Fotki wciąż robię amatorsko, w większości zajawkowo dla siebie, bez wynagrodzenia, dlatego nie chcę wydawać bardzo dużo. Widziałem, że dużo osób korzysta z Canona 5D mark II i widzę, że można dorwać go używanego za 1-1,5k. Może ten? Czy ktoś poleci coś lepszego, tak powiedzmy do 2k? Czy jednak trzeba podstawić na coś innego i pogodzić się z większym wydatkiem?

    --- Kolejny post ---

    I wówczas jakbym zakupił body, to chciałbym zmienić obiektyw na jaśniejszy F/2.8 (obecnie mam Canon 70-200mm F/4) i chciałbym, aby taki zestaw mi posłużył. Rzecz jasna szczytem marzeń jest teleobiektyw, taki do 600mm, jednak do wydatek kilkudziesięciu tysięcy złotych, więc póki nie będę profesjonalistą (a na to się nie zanosi), będę go raczej tylko podziwiał w rękach innych fotografów, jak będę focił na wydarzeniach sportowych

    W związku z tym zastanawiam się, czy bardziej opłaca się w moim przypadku kupić Canona 70-200mm F/2.8 IS (najtańsze używane widzę, że zaczynają się od 3 tysięcy), czy wybrać tańszą opcję takiego samego Tamrona 70-200 F/2.8 (używany bez stabilizacji ok. 1800zł, a ze stabilizacją ok. 2,5k) lub w podobnej cenie Sigmę 70-200 F/2.8 (bez stabilizacji ok. 1500zł, a ze stabilizacją 2500.

    Może ktoś napisać swoje spostrzeżenia na temat tego obiektywu 70-200 F/2.8 porównując Canona, Sigmę i Tamrona? Ew. jeśli był już taki temat na forum, to bardzo proszę o podlinkowanie, gdyż osobiście nie widziałem.

  4. #54
    Bywalec
    Dołączył
    Apr 2012
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    110

    Domyślnie Odp: Fotografia Sportowa - jak ją udoskonalić?

    Bierz Canona 70-200mm F/2.8. Obiektyw mam od 10 lat i działa bez zarzutu. Również robię amatorsko zdjęcia sportowe i jestem z niego bardzo zadowolony. Pomyśl o używanym Canonie 6D. Mam i da się nim robić zdjęcia sportowe. Oczywiście można zainwestować w coś lepszego, ale jak budżet ogranicza to zestaw idealny i sprawdzony.

  5. #55

    Domyślnie Odp: Fotografia Sportowa - jak ją udoskonalić?

    Też ten Canon 70-200 F/2.8 był moim pierwszym wyborem, dlatego o nim myślę najmocniej. Gdybym zamienił go na ten sprzęt, to wówczas pewnie bym zastanowił się nad sprzedażą mojego F/4.0, ale nie jestem przekonany, czy byliby na to kupcy (a kupiłem go 1,5 roku temu używanego za 2300).

    A tego swojego 6D to masz pierwszej, czy drugiej generacji?

  6. #56
    Bywalec
    Dołączył
    Apr 2012
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    110

    Domyślnie Odp: Fotografia Sportowa - jak ją udoskonalić?

    Cytat Zamieszczone przez MateuszSDZ Zobacz posta
    Też ten Canon 70-200 F/2.8 był moim pierwszym wyborem, dlatego o nim myślę najmocniej. Gdybym zamienił go na ten sprzęt, to wówczas pewnie bym zastanowił się nad sprzedażą mojego F/4.0, ale nie jestem przekonany, czy byliby na to kupcy (a kupiłem go 1,5 roku temu używanego za 2300).

    A tego swojego 6D to masz pierwszej, czy drugiej generacji?
    Pierwszej. Jakość obrazka świetna. Ma swoje wady, ale dało się robić bardzo dobre zdjęcia sportowe. Oczywiście musisz do tego mieć jaśniejsze szkło. Jeśli robisz piłkę nożną lub inną dyscyplinę sportu na zewnątrz w dobrym świetle będzie super jak na początek a znam osoby, które bardzo długo takim zestawem robiły bardzo dobre zdjęcia. Podeślij maila w wiadomości prywatnej to wyślę kilka zdjęć.

  7. #57

    Domyślnie Odp: Fotografia Sportowa - jak ją udoskonalić?

    Z tych wad, to jakie np?

  8. #58

    Domyślnie Odp: Fotografia Sportowa - jak ją udoskonalić?

    wracam po krótkiej przerwie
    dokonałem zakupu nowego zestawu i obecnie focę na Canon 5D Mark IV + 70-200mm IS III

    Planuję dokonać zakupu monopodu oraz pokrowca przeciwdeszczowego. Coś polecacie? Monopod musi być solidniejszy, ponieważ zestaw trochę waży na ręce.
    Ostatnio edytowane przez MateuszSDZ ; 16-09-2021 o 22:02

  9. #59

    Domyślnie Odp: Fotografia Sportowa - jak ją udoskonalić?

    No to gratuluję. Czekam na zdjęcia
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  10. #60

    Domyślnie Odp: Fotografia Sportowa - jak ją udoskonalić?

    Nie wiem, czy można tutaj reklamować swoje strony, tam na bieżąco wrzucam wszystkie swoje zrealizowane projekty, jak coś, to zapraszam na PW

    P.S. Dodałem odnośnik do mojej strony w sygnaturce, która jest pod spodem, więc zapraszam do zajrzenia bezpośrednio na nią
    Ostatnio edytowane przez MateuszSDZ ; 20-09-2021 o 00:44

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •