Strona 55 z 189 PierwszyPierwszy ... 545535455565765105155 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 541 do 550 z 1882

Wątek: Canon EOS R5

  1. #541
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta

    Ciekaw jestem jak w sensownych testach wypadnie stabilizacja
    Na 100% lepiej niż w Sony :-) Tu już Sony nie podskoczy powyżej tego co ma, bo średnica bagnetu jest jaka jest i raczej tego nie zmienią.
    Ostatnio edytowane przez sv ; 11-07-2020 o 18:39

  2. #542
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Na 100% lepiej niż w Sony :-) Tu już Sony nie podskoczy powyżej tego co ma, bo średnica bagnetu jest jaka jest i raczej tego nie zmienią.
    Poczekajmy na wyniki testów.

    Różnica w filozofii stabilizacji pomiędzy Sony i Nikon a Canon i Panasonic polega na innym podziale zadań.
    U Sony i Nikona jest ścisły podział jeśli i body i obiektyw mają stabilizację, body zawsze tylko stabilizacja x,y i obrót a obiektyw zawsze tylko pochylenie i odchylenie od od osi obiektywu.
    U Panasonic i Canon body ingeruje/współpracuje dodatkowo w/z pochyleniem/odchyleniem z obiektywem co ma zalety ale i wady.

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 11-07-2020 o 18:55
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  3. #543
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Sony jako jedyny producent ma bagnet o tej średnicy. Wiadomo jak działa stabilizacja: rekompensuje ruch aparatu, przesuwając matrycę. Wychylenie matrycy poza obrys bagnetu spowoduję winietę.

  4. #544
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 263

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Oczywiście, że nic nie musi :-) Pace! Fotografujta czym chceta!
    @sven Popieram! Nikt nic musi! Canon wypuścił dwie doskonałe puszki R5 i R6! Kogo będzie na nie stać to je kupi i będzie się cieszyć doskonałymi zdjęciami. Osobiście to wychodzę z pułapu ekonomicznego. Być może skusiłbym się na R6, ale sensu ekonomicznego nie widzę żadnego , a i poprawy jakości swoich zdjęć zapewne również nie zobaczę, to i po co ?

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Myślę że Sony nic nie musi. Mają już na tyle rozbudowany system i na tyle wiernych użytkowników iż nie ma obawy i spokojnie znajdą nabywców. Wystarczą lekkie przeceny i nawet nowi klienci się znajdą.
    To działa w obie strony. Canon jakoś nie upadł mając w ofercie słabsze ML od konkurencji.
    Dla wielu użytkowników tak naprawdę jest zupełnie bez znaczenia czy dany producent ma w ofercie najlepszy sprzęt na świecie. Onanizowanie się sprzętem to prosta droga do zabicia najważniejszego - fotografii. Dobre przykłady masz tego nawet tu na forum ....
    Zgadzam się Czytając różne fora w większości przeważają cyferki i tabelki onanistów sprzętowych, którzy muszą mieć w rękach najnowszy sprzęt od razu po premierze. Wielokrotnie pisałem, że dla wielu fotografów nie ma żadnego znaczenia jakiego producenta puszki używają oraz jakie szkła dopinają. Często , gęsto pochodzą od różnych producentów i to całkiem dobrze działa, jak cała elektronika obecna w dowolnym sprzęcie codziennego użytku pochodząca od różnych producentów.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 11-07-2020 o 19:39
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  5. #545
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Sony jako jedyny producent ma bagnet o tej średnicy. Wiadomo jak działa stabilizacja: rekompensuje ruch aparatu, przesuwając matrycę. Wychylenie matrycy poza obrys bagnetu spowoduję winietę.
    Mówimy o stabilizacji, o utrzymaniu ostrości zdjęcia z powodu ruchu aparatu a nie o winiecie większej lub mniejszej

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  6. #546
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Mówimy o stabilizacji, o utrzymaniu ostrości zdjęcia z powodu ruchu aparatu a nie o winiecie większej lub mniejszej

    jp
    Dokładnie o tym pisałem. O stabilizacji.

  7. #547
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Wersje Mark 2 to dopracowane wersje, usunięte słabości "debiutantów".
    R5 i R6 to właśnie wersje mark 2 odpowiednio R i RP. Czyli jak ktoś ma kasę to może kupować już.

  8. #548
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    R5 i R6 to właśnie wersje mark 2 odpowiednio R i RP. Czyli jak ktoś ma kasę to może kupować już.
    Oczywiście, jak się ma kasę to można kupować.
    Ale dla mnie np. zmiana wydajności aku (CIPA) z R = 370 na R5 = 320 to raczej nie jest dopracowanie.

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  9. #549
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 316

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    EOS R5 wygląda jak na razie ok, ale niezależne testy tak na prawdę pokażą czym jest.
    Tym niemniej Canon wrócił do gry w rozwoju technologii ML.

    Ciekaw jestem :
    1.
    Jak w sensownych testach wypadnie stabilizacja
    Sensownych czyli np. https://www.dpreview.com/reviews/sony-a7-iii-review/7
    Może doczekam że nie będę targał statywu, 45 Mpix, dobra stabilizacja, (oby) dobre DR przy wyższych ISO i małe szumy, ....
    2.
    Jak wygląda programowanie przycisków i czy są programowane zestawy ustawień chwilowych

    Już teraz mam 2 pretendentów do poprawy w R5 MK2 : aku i przegrzewanie w 4K, ..?
    No ale jeśli ktoś nie jest fanem filmowania, zapasowe aku zawsze w kieszeni, ..., można, mi by te dwa ".." zbytnio nie przeszkadzały

    jp
    a jak ma wypaść znaczy jaki czas na jakiej ogniskowej będzie dobry? widziałem film na którym facet pokazywał zdjęcie na 1/4s (chyba bo słabo zapamietałem więc mogę się mylić) ale dość szeroko było - to nie jest jakiś wybitny wyczyn chyba że ten korpus robi to w trzęsacych się rączkach za każdym razem

    jeszcze dużo wody upłynie wiśle zanim stabilizacja utrzyma aparat przez minutę więc ja statywu raczej się nie pozbędę

    aparat ma wyglądać jak aparat i działać jak aparat (np. mieć af-on)
    aku, przegrzewanie ogolnie to niewiele zmieni (może dla bardzo konkretnych zastosowań) - a w wersji II zawsze coś mogą obciąć już kombinują co
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 11-07-2020 o 22:22

  10. #550
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Ale dla mnie np. zmiana wydajności aku (CIPA) z R = 370 na R5 = 320 to raczej nie jest dopracowanie.
    jp
    Osobiście dla mnie, kwestia wydajności baterii nie jest kluczowa. Dopóki bateria ładuje się szybciej niż jestem w stanie ją rozładować wystarczają mi dwie + powerbank o wielkości dostosowanej do warunków wyjazdu. Oczywiście są zastosowania, w których liczba zdjęć na 1 baterii ma decydujące znaczenie, ja ich nie uprawiam.

Strona 55 z 189 PierwszyPierwszy ... 545535455565765105155 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •