Strona 61 z 185 PierwszyPierwszy ... 1151596061626371111161 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 601 do 610 z 1849

Wątek: Canon EOS R5

  1. #601
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Nic dziwnego? Musi? To jak kupię nowy samochód z nowym 8-śmio litrowym silnikiem to co każde 20 km będę "musiał" się zatrzymać i poczekać aż ostygnie 10 minut ? To będzie normalne? .
    Jak kupisz Bugatti Chirona i pojedziesz 400 km/h to wiesz na ile ci starczy bak paliwa? I ile wytrzymają opony? Będziesz w szoku. To wystarcza na kilkanaście minut jazdy, opony do wymiany po jednym takim przejeździe.
    Chiron kosztuje 3 mln USD, czyli ponad 12.000.000 zł
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  2. #602
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Ogólnie to zdruzgotała mnie ta wiadomość. Brak możliwości kręcenia ujęć dłuższych niż 20 minut w 8K - no tragedia po prostu, a już miałem rozbijać świnkę ....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #603
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Jak kupisz Bugatti Chirona i pojedziesz 400 km/h to wiesz na ile ci starczy bak paliwa? I ile wytrzymają opony? Będziesz w szoku. To wystarcza na kilkanaście minut jazdy, opony do wymiany po jednym takim przejeździe.
    Chiron kosztuje 3 mln USD, czyli ponad 12.000.000 zł
    Widzę, duży rozpęd już na starcie Wyhamuję zapał znanym i lubianym T-34 z silnikiem Diesla o pojemności 38 880 cm³. Gąsienice w przypadku braku min pod drodze starczały więcej niż na "na kilkanaście minut jazdy" a silnika nie trzeba było chłodzić co kilkanaście minut jak w R5 Zużycie paliwa w terenie 250-350 l/100 km, czyli podobne do tego z R5 - 250 zdjęć z EVF

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Ogólnie to zdruzgotała mnie ta wiadomość. Brak możliwości kręcenia ujęć dłuższych niż 20 minut w 8K - no tragedia po prostu, a już miałem rozbijać świnkę ....
    Fakt, bo po co dawać ludziom użyteczne funkcje video w topowym i flagowym najnowszym aparacie fotograficznym? Od tego przecież są kamery i smartfony No i 16K nie dali A mogli dać tak chociaż z 2 minuty
    Ostatnio edytowane przez candar ; 14-07-2020 o 23:39
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  4. #604
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Widzę, duży rozpęd już na starcie Wyhamuję zapał znanym i lubianym T-34 z silnikiem Diesla o pojemności 38 880 cm³. Gąsienice w przypadku braku min pod drodze starczały więcej niż na "na kilkanaście minut jazdy" a silnika nie trzeba było chłodzić co kilkanaście minut jak w R5 Zużycie paliwa w terenie 250-350 l/100 km, czyli podobne do tego z R5 - 250 zdjęć z EVF
    No tylko że T-34 wygrał wojnę więc może wiedzą co robią ...

    Co do filmowania to ja się już dawno wyleczyłem z aparatów - ogólnie da się ale dla moich zastosowań to by była męczarnia. Szczególnie że u mnie naprawdę potrzebny jest sprzęt pracujący bez przerw (spektakle teatralne) - 20 minut to jest nic, a 8K jest mi do niczego niepotrzebne. Najlepsze że jeszcze mi się nie zdarzył klient który by potrzebował 4K.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 14-07-2020 o 23:42
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  5. #605
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    No tylko że T-34 wygrał wojnę więc może wiedzą co robią ...
    Wydawało mi się, że nie muszę tego dodawać Xd
    Ale jednak trzeba i napiszę wprost - gdyby T-34 musiały co 20 minut studzić silniki, to raczej by dużo nie zwojowały na polu bitwy.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta

    Co do filmowania to ja się już dawno wyleczyłem z aparatów - ogólnie da się ale dla moich zastosowań to by była męczarnia. Szczególnie że u mnie naprawdę potrzebny jest sprzęt pracujący bez przerw (spektakle teatralne) - 20 minut to jest nic, a 8K jest mi do niczego niepotrzebne. Najlepsze że jeszcze mi się nie zdarzył klient który by potrzebował 4K.
    Ja się wychowałem na naramiennej VHS Nie zmienia to faktu, że warto mieć w aparacie użyteczne video w razie potrzeby. Pisanie o tym, że "8K nie jest do niczego niepotrzebne" brzmi całkiem podobnie jak to, że aparat fotograficzny z funkcjami video w smartfonach to zbytek. Nam być może tak, ale zapewne są osoby, które chciałyby używać 8K.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 15-07-2020 o 00:00
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  6. #606
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Wydawało mi się, że nie muszę tego dodawać Xd
    Ale jednak trzeba i napiszę wprost - gdyby T-34 musiały co 20 minut studzić silniki, to raczej by dużo nie zwojowały na polu bitwy.
    Podobno sumarycznie więcej Teciaków stracili przez awarię i błędy konstrukcji/obsługi niż podczas walk. One miały fatalne skrzynie biegów i jak załoga nie wiedziała że właściwie jedyny użyteczne bieg to dwójka to bardzo szybko była katastrofa .....
    Także w sumie ta analogia tutaj nie jest taka zła .....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #607
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Podobno sumarycznie więcej Teciaków stracili przez awarię i błędy konstrukcji/obsługi niż podczas walk. One miały fatalne skrzynie biegów i jak załoga nie wiedziała że właściwie jedyny użyteczne bieg to dwójka to bardzo szybko była katastrofa .....
    Także w sumie ta analogia tutaj nie jest taka zła .....
    Też się zgadzam Ale raczej z tym, że Rosjanie budowali więcej T-34, niż Niemcy byli ich w stanie zniszczyć. Jeśli R5 i R6 powtórzy ten scenariusz w obecnych realiach rynkowych to Canon się nieźle obłowi Tylko coś tradycyjnie twierdzą, że już się nie wyrabiają z produkcją :P
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  8. #608
    Bywalec Awatar RHF
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    London / Kłobuck
    Wiek
    48
    Posty
    125

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    To już naprawdę ciężko się czyta. Jeszcze śmieszniej jest na YT, gdzie można porównać materiały np. Armando Ferreira i Tony & Chelsea Northrup. Pierwszy jest filmowcem w LA i tłumaczy jak, po co i dlaczego taki aparat będzie wykorzystywany przy ogólnie pozytywnym przekazie. Drugi zestaw natomiast to "Jutubowi" celebryci, którzy przez ponad połowę materiału wymyślają scenariusze, gdzie przegrzewanie zakończy karierę profesjonalnego filmowca czyli ich dwoje.
    Ogólnie czekam z niecierpliwością na te wszystkie koncerty w 8K, śluby w 8K, wywiady w 4K120fps na jednym, dwugodzinnym ujęciu i to za jedyne 4000$. Rozumiem, że karty pamięci będziecie wymieniać w locie... Odnoszę wrażenie, że część użytkowników Sony każdego ranka, zaraz po przebudzeniu powtarza sobie "Kupiłem Sony i jestem z tego dumny a wszystko inne to ch**! "
    5D + BG-E4 / 70D + BG-E14 / 40D + BG-E2N / 24 L TS-E / 24-105 L / 100-400 L / 50 1.8 / 10-18STM / Benro C-269M8 +B1 / YN600EX-RT + YN-E3-RT

  9. #609
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 460

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    ^^ Dziwne, że nikt nie płacze o cenach pojemnych CFast i dlaczego zły Canon nie nagrywa 8K Raw na tanich SD

    Mozna by jeszcze zacytować tutaj Lema ale ...
    Ostatnio edytowane przez kmeg ; 15-07-2020 o 10:58

  10. #610
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 368

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    @RHF praca na planie filmowym gdzie wszystko można powtórzyć a reportaż np. ślubny czy spektakl to dwie różne sprawy. Wyobrażasz sobie prośbę o chwilę przerwy bo aparat mi się przegrzał?

Strona 61 z 185 PierwszyPierwszy ... 1151596061626371111161 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •