Strona 14 z 189 PierwszyPierwszy ... 412131415162464114 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 1882

Wątek: Canon EOS R5

  1. #131
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Myślę, że chodzi po prostu o to, że Sony nie ma nic do zaoferowania w kontekście zapowiadanego R5, co niestety nie wróży dobrze prognozom cenowym tego body.
    .

    po raz kolejny mijasz sie z rzeczywistoscia.

    Pytanie jest czy Canon dogonil wreszcie sony , chocby modele sprzed dwoch lat czy jeszcze nie?

    mowiac inaczej czy Canon bedzie oferowal wreszcze to , co sony ma w sklepach od co najmniej dwoch lat, a pod wieloma wzgleami od 5-ciu , 6-ciu.

    na razie nic konkretnego nie wiadomo o R5 , jedynie znana jest jego budowa zewnetrzna. Nawet nie znamy rozdzielczosci , nie znamy dokladnie funkcji. Na papierze wyglada to dobrze. Choc juz jedno mozna powiedziec - pozostawiajac przysisk mode i sposob nastawy pojechali po bandzie.
    Sposob uchylu monitorka , tez wola o pomste do nieba .

  2. #132
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Krasnystaw
    Posty
    620

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Wieści z canona:


    https://www.canonnews.com/eos-r5-lau...-than-expected

    "Według Nikkana Kogyo Shimbuna (redaktora prasowego) Canon postanowił wypuścić EOS R5 i RF 100–400 mm F4,5–7,1 jak najwcześniej, przed Olimpiadą Toyko, która rozpocznie się 24 lipca. Canon stwierdza, że ​​sprzedaż 1DX Mark III jest wyższa niż oczekiwano dla tego aparatu...
    Ogólne wykorzystanie Canona podczas Mistrzostw Świata w Rugby w 2019 r. Wyniosło około 70%, co jest całkowitą dominacją. Jednak Canon nie jest zadowolony z tej liczby, dlatego szybkie wydanie EOS R5. Canon uważa, że ​​dodając EOS R5 przed igrzyskami, w połączeniu z wysoką sprzedażą 1DX Mark III, mogą przekroczyć 70% wykorzystania na igrzyskach w Toyko.

    Wchodząc do gier, wygląda na to, że Canon będzie jedynym graczem 8K w grach z faktycznie wydaną i publicznie dostępną kamerą, a nie prototypami. To będzie ogromne zwycięstwo dla Canona.

    Newswitch wspomina również, że EOS R5 jest przeznaczony dla zaawansowanych amatorów, ale może wytrzymać profesjonalne użytkowanie. To znów wskazuje mi, że Canon będzie miał profesjonalny aparat fotograficzny nad R5, R1."


    Można wysnuć wniosek z tej wypowiedzi przedstawicieli Canona, że profi nie mogą się doczekać tego szkiełka RF 100–400 mm F4,5–7,1.
    Dla mnie pocieszającym jest termin wejścia R5 na rynek,
    Ostatnio edytowane przez szandor ; 20-02-2020 o 10:25
    Cierpię na chroniczny brak wolnego czasu i ... talentu.
    R5 ; RF24-105 f4; RF35 f/1,8; RF50 f1.8; RF14-35 f4; EF50 f1.4; EF85 f1.8; EF70-200 f4IS; EF135 f2; 430EXII; RF 100-400 f5.6-8

  3. #133
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    Sposob uchylu monitorka , tez wola o pomste do nieba .
    Właśnie Canon robi to dobrze:
    - można zrobić samemu sobie zdjęcie/nagrać film,
    - działa to również przy kadrach pionowych,
    - można zamknąć całkowicie ekran w celu ochrony,
    - bardzo wygodne przy zdjęciach produktowych, gdy musimy stanąć przed aparatem i ustawiać drobne elementy w kadrze,
    - ...i pewnie parę innych

    Te uchylane tylko w kierunku góra-dół to nieporozumienie.
    Miłego dnia
    moja www

  4. #134
    Początki nałogu Awatar rysz
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    ~Warszawa
    Wiek
    30
    Posty
    271

    Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Właśnie Canon robi to dobrze:
    - można zrobić samemu sobie zdjęcie/nagrać film,
    - działa to również przy kadrach pionowych,
    - można zamknąć całkowicie ekran w celu ochrony,
    - bardzo wygodne przy zdjęciach produktowych, gdy musimy stanąć przed aparatem i ustawiać drobne elementy w kadrze,
    - ...i pewnie parę innych
    Ale za to:
    - używanie jest dużo mniej wygodne ze względu na przesunięcie monitora na bok, co przeszkadza przy kadrowaniu "z ręki" (ograniczony dostęp do obiektywu) i w ciaśniejszych miejscach (to rzadko, ale zdarza się).
    - nie daje się normalnie używać ze złączką statywową typu L
    - w pozycji rozłożonej/odchylonej jest dużo bardziej narażony na uszkodzenie
    - wymaga dużo więcej ruchów, żeby go odchylić do góry, co jest robione najczęściej (zdjęcia ze statywu/z niskiej perspektywy)
    - ...i też pewnie parę innych

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Te uchylane tylko w kierunku góra-dół to nieporozumienie.
    Twoim zdaniem. Moim są wygodniejsze. A jeszcze lepsze jest to, co ma Fuji X-T3 i Panasy S1/S1R


    Cytat Zamieszczone przez szandor Zobacz posta
    Wieści z canona:


    https://www.canonnews.com/eos-r5-lau...-than-expected

    "Według Nikkana Kogyo Shimbuna (redaktora prasowego) Canon postanowił wypuścić EOS R5 i RF 100–400 mm F4,5–7,1..."

    Można wysnuć wniosek z tej wypowiedzi przedstawicieli Canona, że profi nie mogą się doczekać tego szkiełka RF 100–400 mm F4,5–7,1.
    Dla mnie pocieszającym jest termin wejścia R5 na rynek,
    Coś im się pomieszało, bo ten obiektyw ma mieć zakres 100-500 mm
    Ostatnio edytowane przez rysz ; 20-02-2020 o 20:02

  5. #135

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Zdecydowanie góra dół jest lepsze do wszelkiej dynamicznej fotografii a przecież mówimy np. o olimpiadzie więc gibany z boku ekranik to nieporozumienie. Fajnie jest to rozwiązane w nowych a6xxx Sony.

    To, że Canon w sporcie ma 70% to jakieś odkrycie czy zaskoczenie? Tak chyba jest od dawna?
    KAWAŁEK MOJEGO ŚWIATA - http://bodak.manifo.com

  6. #136
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta
    Zdecydowanie góra dół jest lepsze do wszelkiej dynamicznej fotografii a przecież mówimy np. o olimpiadzie więc gibany z boku ekranik to nieporozumienie.
    Do sportu to jest 1dx mk III. "Gibany z boku ekranik" jest idealny do filmowania, a to jest jedna z funkcji R5. To co jest w Sony, to do filmu się nie nadaje.

  7. #137
    Początki nałogu Awatar rysz
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    ~Warszawa
    Wiek
    30
    Posty
    271

    Domyślnie Re: Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Do sportu to jest 1dx mk III. "Gibany z boku ekranik" jest idealny do filmowania, a to jest jedna z funkcji R5. To co jest w Sony, to do filmu się nie nadaje.
    Nie nadaje się do filmowania siebie, czego większość ludzi nie robi (robi to większość "recenzentów" na Youtubie, którzy się tej funkcji domagają).
    Do filmowania zza obiektywu nadaje się całkiem dobrze. Chyba, że za mały, ale wtedy nie ma większego znaczenia sposób odchylania :P

  8. #138
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 317

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    mnie się gibane ekraniki nie podobają, dla mnie góra dół jest ekranikiem bardziej niż wystarczającym

  9. #139
    Bywalec Awatar aciek_l
    Dołączył
    Apr 2009
    Miasto
    Poznań, Częstochowa
    Wiek
    35
    Posty
    213

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Góra-dół jest szybszy w większości sytuacji, ale na w pełni gibany nie narzekam.

  10. #140
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    mnie się gibane ekraniki nie podobają, dla mnie góra dół jest ekranikiem bardziej niż wystarczającym
    Zwłaszcza z micro na statywie ^^

Strona 14 z 189 PierwszyPierwszy ... 412131415162464114 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •