Strona 19 z 189 PierwszyPierwszy ... 917181920212969119 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 190 z 1882

Wątek: Canon EOS R5

  1. #181
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    czyli klasyka CB... o czymkolwiek watek by nie byl i tak skonczy sie na Sony?

    powoli zaczynam sie bac lodowke w pracy otworzyc, bo jeszcze z niej Stalin wyskoczy... wroc... Sony wyskoczy. nie te czasy :/
    @akustyk Jesteś przewrazliwiony Odpisałem JP, bo zaczyna coś dziwnego rzeźbić i zaczynam się zastanawiać, czy aby na pewno zna swój aparat Ale zdajesz sobie sprawę, że istnieją pozaświaty i pozaprzestrzeń, w których funkcjonują również aparaty innych firm i nie da uniknąć porównań dotyczących różnic technologicznych i funkcjonalnych ?

    5D też tak miały - czyli np. 5D III miał maksymalne powiększenie w punkcie ostrzenia ramki AF w podglądzie zdjęcia pod lupką. Jeden ruch i wszystko było wiadomo. Piszę o tym bo ktoś pisał, że w 5D IV miał z tym problem i nie potrafił tego sobie ustawić.

    Dla mnie to kluczowa sprawa bo nie lubię robić 1000 zdjęć po to, aby wybrać z nich jedno z poprawną ostrością.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 27-02-2020 o 10:33
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  2. #182
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 324

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Być może zmienisz zdanie jak/gdy zaczniesz używać.
    Może w R5 ?
    a jaka jest różnica w robieniu bracketingu z ręki w 6D czy R5 czy 80D czy w jeszcze czymś innym np w analogowym eosie 3 bo ja nie widzę związku z korpusem - jeśli zdjęcia nie będą łączone z założenia, a musisz robić bracketing to oznacza ze nie jesteś w stanie ocenić ekspozycji (przy histogramie w wizjerze to już zupełnie nie rozumiem) albo aparat źle naświetla - oczywiście takie rozwiązanie problemu (bracketing) jest akceptowalne ale nie robiłbym z tego zalety to raczej obejście jakiegoś problemu sprzętu lub użytkownika sprzętu

    przy legendarnym DR sony braketing z ręki żeby wybrać ekspozycję? - a tyle się naczytałem o legendarnym DR sony - musicie uspójnić te zeznania - oczywiście każdy foci jak lubi lub jak uważa że jest dobrze ale wszystko ma jakieś granice - a ja głupi myślałem że jak kupię sony to będzie można zapomnieć o bracketingu

    tak czy inaczej bracketingu z ręki nie planuję - nie mam takich potrzeb

  3. #183
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Lepsze jest to, że jak zwrócisz tym panom uwagę, to oskarżą cię o hejt. Później przyjdzie Jacek i skasuje twoje posty.
    (tzn. Twoich pewnie akurat nie )
    tomfoot... ale czy ja jestem "Napisz do Kasi"?



    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Jesteś przewrazliwiony
    jestem. tak.

    ale jak za 2 strony w watku nie pozostanie nic wiecej niz Sony akbar, to stawiasz Kasztelana. no albo Namyslow
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 27-02-2020 o 10:29
    www albo tez flickr

  4. #184
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    tomfoot... ale czy ja jestem "Napisz do Kasi"?
    Sugerujesz, że Jacek to Kasia?

  5. #185
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Sugerujesz, że Jacek to Kasia?
    https://demotywatory.pl/4823519/najg...te-wspomnienia
    www albo tez flickr

  6. #186
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    To raczej oczywista - oczywistość, że powinien mieć to każdy aparat



    ?

    W A7 III mam pod guzikiem AF-on w trybie podglądu zdjęć maksymalne powiększenie punktu, w którym ustawiana była ostrość w ramce AF. Czyli np. aby sprawdzić, czy ostrość jest na oku w trybie AF-C Eye-AF , jeden ruch i wiem, że ostro tam, gdzie powinno, ale ostro jest zawsze
    Chodzi o czas robienia zdjęcia, przed jego zrobieniem
    Wciskasz spust do połowy, pojawia się sygnał złapania AF i..... czy dobra i tam gdzie trzeba ustawiona ostrość ?
    Przy matrycach o dużym Mpix i chęci powiększeń w niektórych sytuacjach zdjęciowych jest to istotne.

    Teraz by to sprawdzić muszę trzymając spust "do połowy" nacisnąć 3 (lub 4 razy) zaprogramowany przycisk by zobaczyć/przejść kolejno przez sekwencję powiększenia 6,2x, 12,4x i wrócić do pełnego kadru.
    Zamiast raz nacisnąć i puścić "chwilowy"

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 27-02-2020 o 10:59
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  7. #187
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Panowie następnym razem, proponuję pytanie czy jakaś funkcja jest czy nie ma, bez pisania, że jest w Sony. Bo wtedy momentalnie znajdzie się kilku, którzy będą tłumaczyć, że obecność takiej funkcji nie tylko nie jest potrzebna, ale wręcz szkodliwa.

  8. #188
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    Panowie następnym razem, proponuję pytanie czy jakaś funkcja jest czy nie ma, bez pisania, że jest w Sony. Bo wtedy momentalnie znajdzie się kilku, którzy będą tłumaczyć, że obecność takiej funkcji nie tylko nie jest potrzebna, ale wręcz szkodliwa.
    Jestem za! Niepotrzebnie wdawałem się w dyskusję z JP. MEA CULPA!
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  9. #189
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Jestem za! Niepotrzebnie wdawałem się w dyskusję z JP. MEA CULPA!
    Nie, to moja wina, przepraszam !!

    "Pokazałem" zdjęcia/link R5 (#168), podoba mi się i spytałem czy ma (będzie mieć) funkcje "chwilowe", wyraziłem nadzieję że tak bo bardzo mi "pasują".
    I to wywołało "odpowiednie" wystąpienia obrońców Strefy Wolnej Od .....

    Tylko nie wiem Od Czego :
    - czy funkcji "chwilowych" w ogóle,
    - czy funkcji "chwilowych" w R5,
    - czy funkcji "chwilowych" bo są zaimplementowane w A7x
    - czy tylko od Sony

    jp

    PS
    Kiedyś na Kubie rodacy gdy krytycznie mówili o Fidelu to mówili/używali nazwiska Kowalski
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 27-02-2020 o 11:39
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  10. #190
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Może warto zmienic nazwy wątków na EOSR5/1Dmk3 w czym jest gorszy od A73 itd itd.

    Dodałbym jeszcze jeden, "Ustawienia aparatu Pana Jana", żeby nowi nie gubili się w gaszczu menu.


    Wracając do tematu, ciekawe jak Canon podejdzie do tematu nowych lampek i wyzwalacza.

Strona 19 z 189 PierwszyPierwszy ... 917181920212969119 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •