Strona 18 z 189 PierwszyPierwszy ... 816171819202868118 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 171 do 180 z 1882

Wątek: Canon EOS R5

  1. #171
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    szkoda, że nie dali gładzika na AF ON tak jak w 1dx III. To jest mega wygodne rozwiązanie.

  2. #172
    Bywalec Awatar aciek_l
    Dołączył
    Apr 2009
    Miasto
    Poznań, Częstochowa
    Wiek
    35
    Posty
    213

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    szkoda, że nie dali gładzika na AF ON tak jak w 1dx III. To jest mega wygodne rozwiązanie.
    Pewnie dadzą w R5mkII. Albo w R1?

  3. #173
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 325

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Trzy z programowanych przycisków w A7x można ustawić jako "chwilowe".

    Gdy przycisk zaprogramowany jako "chwilowy" jest naciśnięty to cały zestaw ustawień przypisany do tego przycisku nadpisuje swoje ustawienia na aktualnie ustawienia w aparacie, po puszczeniu przycisku sytuacja powraca do "z przed naciśnięcia".
    Bardzo mi to "przypasowało"

    Czy w nowych puszkach Canona są takie możliwości ?

    jp
    nie wiem i w sumie dla mnie to nieistotne, w starych jest C1 C2 C3 - chwilowość przycisków sony mnie nie przekonuje nie mam trzeciej ręki żeby trzymać jakiś przycisk na korpusie podczas robienia zdjęcia (ogólnie to często wcale nie trzymam rąk na korpusie jak robię zdjęcie), nie widzę zastosowania dla takich chwilowych przycisków (obsługujących całe zestawy ustawień) w moim fotografowaniu - robisz zdjęcia na wojnie? że czegoś takiego potrzebujesz? i czy nie jest tak przypadkiem że cała para idzie w przyciski, a na fotografię zostaje bardzo niewiele?

    coś podobnego w canonie czego używam to w moim przypadku zmiana funkcji przycisku podglądu ostrości ale to obsługuje jedną funkcję a nie cały zestaw

    ergonomia canona mi odpowiada (choc pewnie dałoby się ją ulepszyć) i nie szukam rewolucyjnych rozwiązań w tym temacie - wręcz przeciwnie.

  4. #174
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    nie wiem i w sumie dla mnie to nieistotne, w starych jest C1 C2 C3 - chwilowość przycisków sony mnie nie przekonuje nie mam trzeciej ręki żeby trzymać jakiś przycisk na korpusie podczas robienia zdjęcia (ogólnie to często wcale nie trzymam rąk na korpusie jak robię zdjęcie), nie widzę zastosowania dla takich chwilowych przycisków (obsługujących całe zestawy ustawień) w moim fotografowaniu - robisz zdjęcia na wojnie? że czegoś takiego potrzebujesz? i czy nie jest tak przypadkiem że cała para idzie w przyciski, a na fotografię zostaje bardzo niewiele?

    coś podobnego w canonie czego używam to w moim przypadku zmiana funkcji przycisku podglądu ostrości ale to obsługuje jedną funkcję a nie cały zestaw

    ergonomia canona mi odpowiada (choc pewnie dałoby się ją ulepszyć) i nie szukam rewolucyjnych rozwiązań w tym temacie - wręcz przeciwnie.
    Też mam tylko 2 ręce ale z kciukami których używam (do "chwilowych") gdy aparat mam "przy oku", u mnie te 3 "chwilowe" to :
    1. (ustawione mam AF-S, pojedyncze, A (przesłona)) -> AF-C, seryjne, S (ustawienie czasu migawki)
    2. (ustawione mam pojedyncze) -> bracketing 5 (+/- 2 EV)
    3. -> zarys

    "Chwilowe" przyciski są przydatne, fajnie by było aby R5 miał coś podobnego.

    Przydałby mi się co najmniej jeszcze jeden "chwilowy", przypisałbym powiększenie 12x.
    Teraz by powiększyć/sprawdzić AF muszę nacisnąć 3 (lub 4) razy przyciski by powrócić do stany wyjściowego, a wtedy bym nacisnął i puścił

    jp

    Ergonomia
    Ręce mamy jakie mamy a chcemy by :
    - ML było małe
    - trzymało w ręku dobrze
    - dobrze obsługiwało dużą ilość przycisków

    Przypomina mi to opowieść jak zakompleksiały facet złowił złotą rybkę i poprosił ją by miał członka aż do ziemi.
    Rybka się zgodziła.
    Obudził się rano i.... miał bardzo krótkie nogi.

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 27-02-2020 o 05:15
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  5. #175
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    trudno bedzie o lepsza wygode obslugi niz w dslr lini 5.

    moim zdaniem c1...c3 zalatwia sprawe wystraczajaco.
    tez jakos nigdy nie lubilem jednoczesnie naciskac dwa przyciski .To mnie zawsze troche dekoncentrowalo.

  6. #176
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 325

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    być może w sony take rozwiązania są konieczne ze wględu na legendarne już menu w aparatach tej firmy - znaczy legendarnie zawikłane
    z pewnoscia tak chwilowosc bdzie się sprawdzać np na powiekszeniu tu pełna zgoda, lub nawet na przełączeniu A - S ale na braketingu tego nie widzę - nie robię bracketingu z ręki
    w podobny sposob uzywam przycisku podlądu ostrości (ale nie do podglądu ostrości)
    ergonomia nie polega na tym żeby aparat był mały - mały to nie znaczy ergonomiczny - znowu naciągasz rzeczywistość do z góry załozonej tezy
    no popatrz jak podobnie ja codziennie rano budzę się z canonem w torbie i nic się nie zmienia, mam nadzieję że za jakiś czas będzie to inny model canona jak złota rybka pozwoli

  7. #177
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    być może w sony take rozwiązania są konieczne ze wględu na legendarne już menu w aparatach tej firmy - znaczy legendarnie zawikłane
    z pewnoscia tak chwilowosc bdzie się sprawdzać np na powiekszeniu tu pełna zgoda, lub nawet na przełączeniu A - S ale na braketingu tego nie widzę - nie robię bracketingu z ręki
    w podobny sposob uzywam przycisku podlądu ostrości (ale nie do podglądu ostrości)
    ergonomia nie polega na tym żeby aparat był mały - mały to nie znaczy ergonomiczny - znowu naciągasz rzeczywistość do z góry załozonej tezy
    no popatrz jak podobnie ja codziennie rano budzę się z canonem w torbie i nic się nie zmienia, mam nadzieję że za jakiś czas będzie to inny model canona jak złota rybka pozwoli
    Być może zmienisz zdanie jak/gdy zaczniesz używać.
    Może w R5 ?

    U mnie przejście "chwilowe" (#174):
    -> 2
    na bracketing to wtedy gdy w wizjerze histogram znacznie poza zakresem.
    Niekoniecznie dla HDR a częściej dla możliwości późniejszego wyboru w kompie lepiej naświetlonego kadru (do celów obróbki)
    -> 3
    sprawdzenie głębi ostrości gdy trzeba

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 27-02-2020 o 08:55
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  8. #178
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta

    "Chwilowe" przyciski są przydatne, fajnie by było aby R5 miał coś podobnego.
    To raczej oczywista - oczywistość, że powinien mieć to każdy aparat

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Przydałby mi się co najmniej jeszcze jeden "chwilowy", przypisałbym powiększenie 12x.
    Teraz by powiększyć/sprawdzić AF muszę nacisnąć 3 (lub 4) razy przyciski by powrócić do stany wyjściowego, a wtedy bym nacisnął i puścił
    jp
    ?

    W A7 III mam pod guzikiem AF-on w trybie podglądu zdjęć maksymalne powiększenie punktu, w którym ustawiana była ostrość w ramce AF. Czyli np. aby sprawdzić, czy ostrość jest na oku w trybie AF-C Eye-AF , jeden ruch i wiem, że ostro tam, gdzie powinno, ale ostro jest zawsze
    Ostatnio edytowane przez candar ; 27-02-2020 o 09:46
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  9. #179
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    czyli klasyka CB... o czymkolwiek watek by nie byl i tak skonczy sie na Sony?

    powoli zaczynam sie bac lodowke w pracy otworzyc, bo jeszcze z niej Stalin wyskoczy... wroc... Sony wyskoczy. nie te czasy :/
    www albo tez flickr

  10. #180
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    czyli klasyka CB... o czymkolwiek watek by nie byl i tak skonczy sie na Sony?

    powoli zaczynam sie bac lodowke w pracy otworzyc, bo jeszcze z niej Stalin wyskoczy... wroc... Sony wyskoczy. nie te czasy :/
    Lepsze jest to, że jak zwrócisz tym panom uwagę, to oskarżą cię o hejt. Później przyjdzie Jacek i skasuje twoje posty.
    (tzn. Twoich pewnie akurat nie )

Strona 18 z 189 PierwszyPierwszy ... 816171819202868118 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •