Strona 131 z 189 PierwszyPierwszy ... 3181121129130131132133141181 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 301 do 1 310 z 1882

Wątek: Canon EOS R5

  1. #1301
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez KNC Zobacz posta
    Macie jakiś pomysł dlaczego wywala błąd przy zapisie na SD SDHC II ? Karta działa bez problemu na R i na RP.
    Jeżeli wykonałeś pełne formatowanie karty i nadal wywala błąd, to nie mam żadnego pomysłu dlaczego tak się dzieje.

    Cytat Zamieszczone przez Diabeł Zobacz posta
    Czy R5 można podłączyć tylko do komputera w którym jest złącze USB-C? Próbowałem podłączyć do PC-ta, żeby zgrać zdjęcia, tu jest tylko USB 3.0 za pomocą kabla USB-C ->USB-A, ale komputer go nie wykrywa, na żadnym porcie USB. Usuwanie sterowników, przeinstalowywanie nic nie pomaga. Na laptopie gdzie jest USB-C, podłączając kablem USB-C-USB-C, nie ma problemu, ale po ponownym podłączeniu przez kabel USB-C ->USB-A, laptop go nie widzi. Właśnie próbuje zgrać zdjęcia po weekendzie sprawdzania w boju R5, a niestety nie mam jeszcze czytnika do kart CFexpres
    Wygląda na to, że aparat współpracuje z komputerem tylko za pośrednictwem oryginalnego kabla. Przychodzi mi na myśl tylko jedna rzecz. Kup sobie w wybranym przez siebie sklepie taki adapter https://pl.hama.com/002003540000/ham...20hama%20usb-a, podłącz pod niego oryginalny kabel a potem za jego pomocą aparat pod komputer. Daj znać później na forum, czy aparat został wykryty przez komputer czy też nie.

  2. #1302
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez Diabeł Zobacz posta
    Czy R5 można podłączyć tylko do komputera w którym jest złącze USB-C? Próbowałem podłączyć do PC-ta, żeby zgrać zdjęcia, tu jest tylko USB 3.0 za pomocą kabla USB-C ->USB-A, ale komputer go nie wykrywa, na żadnym porcie USB. Usuwanie sterowników, przeinstalowywanie nic nie pomaga. Na laptopie gdzie jest USB-C, podłączając kablem USB-C-USB-C, nie ma problemu, ale po ponownym podłączeniu przez kabel USB-C ->USB-A, laptop go nie widzi. Właśnie próbuje zgrać zdjęcia po weekendzie sprawdzania w boju R5, a niestety nie mam jeszcze czytnika do kart CFexpres
    Moją R-kę mogę podłączyć tylko kablem dołączanym do smartfonów Samsunga. Inne kable USB-C nie działają.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  3. #1303
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Używam takich kabli i wszystko jest ok, mam gdzieś nawet 6m i też działał.

    Gritin USB C Cable, [3-Pack/1M+1.5M+2M] USB Type C Fast Charging Cable - Nylon Braided USB C Sync Cable for Galaxy S10/S9/S8+/S8, MacBook, iPad Pro 2018, Sony XZ, HTC 10, OnePlus 5T, Huawei P9 etc. https://www.amazon.co.uk/dp/B07F72Y1...ing=UTF8&psc=1

  4. #1304
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    68

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez Diabeł Zobacz posta
    Czy R5 można podłączyć tylko do komputera w którym jest złącze USB-C? Próbowałem podłączyć do PC-ta, żeby zgrać zdjęcia, tu jest tylko USB 3.0 za pomocą kabla USB-C ->USB-A, ale komputer go nie wykrywa, na żadnym porcie USB. Usuwanie sterowników, przeinstalowywanie nic nie pomaga. Na laptopie gdzie jest USB-C, podłączając kablem USB-C-USB-C, nie ma problemu, ale po ponownym podłączeniu przez kabel USB-C ->USB-A, laptop go nie widzi. Właśnie próbuje zgrać zdjęcia po weekendzie sprawdzania w boju R5, a niestety nie mam jeszcze czytnika do kart CFexpres
    U mnie działa na kablu USB-C -> USB-A, złącze USB 3.1.
    | R3 | R5 | RF 85L | RF 15-35L IS | RF 24-70L IS | RF 70-200L IS | RF 100-500L IS | RF 1,4x |

  5. #1305
    Początki nałogu Awatar Diabeł
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Płock
    Wiek
    53
    Posty
    350

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Więc, tak dzisiaj odebrałem czytnik Unitek, najtańszy jaki znalazłem, tan był zestaw dwóch kabli USB-C -> USB-C oraz USB-C -> USB-A i na tym kablu R5 działa. Poprzedni kabel był z ładowarką Newell, taka na USB na dwa akumulatory. Jak widać był to problem kabla.

  6. #1306
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2020
    Miasto
    Kraków
    Posty
    383

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez Diabeł Zobacz posta
    Więc, tak dzisiaj odebrałem czytnik Unitek, najtańszy jaki znalazłem, tan był zestaw dwóch kabli USB-C -> USB-C oraz USB-C -> USB-A i na tym kablu R5 działa. Poprzedni kabel był z ładowarką Newell, taka na USB na dwa akumulatory. Jak widać był to problem kabla.
    Uwaga globalna może się przyda szerszemu gronu użytkowników: kable od ładowarkowe dla oszczędności coraz częściej nie mają wszystkich żył (drucików, pinów obsłużonych), mają tylko niezbędne - wtedy mimo, że wtyczka jest usb to nie ma linii data i stąd urządzenie może być zasilane / ładowane ale już o transmisji danych mowy nie ma.
    Ostatnio edytowane przez robcio ; 05-10-2021 o 20:23

  7. #1307
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez robcio Zobacz posta
    Uwaga globalna może się przyda szerszemu gronu użytkowników: kable od ładowarkowe dla oszczędności coraz częściej nie mają wszystkich żył (drucików, pinów obsłużonych), mają tylko niezbędne - wtedy mimo, że wtyczka jest usb to nie ma linii data i stąd urządzenie może być zasilane / ładowane ale już o transmisji danych mowy nie ma.
    Dokładnie. To musi byc kabel przesylajacy dane a nie tylko zasilanie. Też na jakims kablu od ładowarki nie moglem podłączyć telefonu w samochodzie zeby android auto działał, ale mogłem ładować.
    Canon EOS R + C RF 24-105/4L; C 100/2.8 L Macro; C 70-300/4.0-5.6 II

  8. #1308
    Pełne uzależnienie Awatar adawro
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Ursynów
    Wiek
    49
    Posty
    1 027

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    R5 + RF 400mm F2.8L IS USM. Bagnet wytrzymał, obiektyw za 61.649,00 zł niestety nie dał rady i poległ.
    Widziałem już podobne awarie - zawsze w podobnym miejscu - chyba celowo słabszym ogniwem od bagnetu w aparacie jest element obiektywu tuż przed bagnetem. Prawdopodobnie najprostszy/najtańszy do wymiany.
    1DX + 50L

  9. #1309

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Jeżeli ktoś używa LR Classic to przy okazji rewolucji maskowej w 11.0 pojawiły się profile "camera matching" do R5, R6 i R3.
    Mnie te kolory przekonują bardziej niż mój własny profil z colorcheckera... Można mieć w końcu te słnne "canon colors".
    (https://pawel.online/krakow-ala-r5/)

    p,paw
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 24-105 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Huta od środka

  10. #1310
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Fajnie, pobralem jakieś z netu ale lipne były. CC mam ale bez szału.

Strona 131 z 189 PierwszyPierwszy ... 3181121129130131132133141181 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •