Strona 63 z 186 PierwszyPierwszy ... 1353616263646573113163 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 621 do 630 z 1851

Wątek: Canon EOS R5

  1. #621
    Bywalec Awatar RHF
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    London / Kłobuck
    Wiek
    48
    Posty
    125

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    EOS R jest tylko dla amatorów bo:
    za wolny, nie ma IBIS, stary sensor, za małe DR, 4K crop, nie ma 120fps, tylko jedna karta pamięci, śledzenie AF to jest żart...
    EOS R5 jest tylko dla amatorów bo:
    Kilku wizjonerów zostało poważnie ograniczonych czasem nagrywania (Tony & Chelsea nie mogą zarejestrować swojego programu na YT w 8K na jednym ujęciu, po czym robią filmik o nowym Sony i stwierdzają po co komu 8K...)
    5D + BG-E4 / 70D + BG-E14 / 40D + BG-E2N / 24 L TS-E / 24-105 L / 100-400 L / 50 1.8 / 10-18STM / Benro C-269M8 +B1 / YN600EX-RT + YN-E3-RT

  2. #622
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    OK. Wracając do tematu; Canon opublikował pełne info na temat przegrzewania. Dla 95% użytkowników nie będzie to stanowiło problemu, podobnie jak limit czasu nagrywania 29,59 wynikający ze stawki celnej nie stanowił problemu. Oprócz 8k, 4k/120 i 4k/60 są dwa tryby 4k/30, których limit przegrzewania nie dotyczy. To dla tych, którzy potrzebują nagrać coś longiem. Pisanie jakoby R5 nie nadawał się do ślubów, bo ma limit 20min w 8k, to takie narzekanie, żeby ponarzekać. Film ślubny (gotowy) na zachodzie trwa od 3 do max 30 minut, więc nie piszcie, że R5 się nie wyrobi. Nasi kameruni realizujący dłuższe filmy powoli też odchodzą do przeszłości, a ci którzy jeszcze są nie kupią R5, bo musieliby na niego pracować dwa lata. Piszącym, że "R5 się nie nadaje", bo ma limit czasowy w 8k, czy 4k/120, proponuję poszukać zamiennika, czyli kamery zapisującej FF RAW 8k do wewnątrz. R5 doskonale sprawdzi się w wielu zastosowaniach: budżetowej reklamie, jako drugie body dla C500 mk II, czy C300 mk III, jest idealny na drona do dużych produkcji i warto pamiętać, że przy tym wszystkim jest jeszcze znakomitym aparatem foto. Canon mógł uniknąć problemu stosując rozwiązanie Panasonica S1H, ale wtedy body byłoby większe i nieuszczelnione.
    Ostatnio edytowane przez sv ; 15-07-2020 o 14:12

  3. #623
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 368

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Mały off top. Niedawno znalazłem film z mojego ślubu i wesela na VHS, trwający 3 godziny. Dzięki tym trzem godzinom zobaczyłem i usłyszałem wiele osób, które od kilku-kilkunastu lat nie żyją. Cieszę się, że kiedyś była moda na długie filmy bo na 3-30 minut filmie pewnie bym ich nie zobaczył. Małoatrakcyjni filmowo dla montażysty wylecieli by przy selekcji ujęć.

  4. #624
    Pełne uzależnienie Awatar szwayko
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    46
    Posty
    2 041

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5


  5. #625
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez szwayko Zobacz posta
    Czyli na aktualizację firmware Roku już nie ma co liczyć.

  6. #626
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    72

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    tak czytam wasze wypowiedzi i ogolnie robi sie niedobrze. bierze na wymioty. A dlaczego ? a dlatego że to jest wciaz aparat fotograficzny a wy biadolicie jakby to byla nieudana kamera.
    Ludzie, nie bądzcie tacy perfidni zeby skupiac sie na tym korpusie tylko pod kątem filmowania ! popatrzcie na inne aspekty i mozliwosci tego korpusu. poki co inny korpus tego nie zaoferowal.
    jestescie zbyt wygodni albo mylicie pojęcia film=foto, chcą krecic te wasze wesela aparatem stworzonym do robienia zdjec. filmowanie powinniscie uznac jako dodatkowa fajna cecha tego produktu A NIE PODSTAWOWA.

    Druga sprawa jest taka ze mnostwo ludzi sie tu udziela a dam sobie reke uciąc ze nawet co druga osoba nie kupi tego sprzetu.
    Ja stosuje inna kategorię fotografii - tylko dla przyjemnosci/nie portety itp a sprzet ten oferuje to czego chce i na pewno go kupię.

    Generalnie jesli ktos chce wydac 20 tys za aparat co kreci filmy to powinien po prostu te same pieniadze wydac na kamerę ktora jest do tego stworzona.

  7. #627
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez Ven Zobacz posta
    Generalnie jesli ktos chce wydac 20 tys za aparat co kreci filmy to powinien po prostu te same pieniadze wydac na kamerę ktora jest do tego stworzona.
    Byłoby pięknie, ale za te same pieniądze (20 tyś) nie da się kupić kamery o tych samych możliwościach. Trzeba dołożyć minimum 100 tyś.

  8. #628
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    72

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    no i ok. taka jest sytuacja. trzeba sie dostosowac. tego kogo stac niech kupi a tego kogo nie stać niech nie lamentuje jak baba sprzedająca korbacze na placu.
    popatrzcie, przeciez 80% tekstu w tym watku to są ciagle te same lamenty na jeden temat ! i po co ? jest jak jest, Can wypuscil swietny aparat a cale grono ktorym to nie pasuje lamentuje i syfi temat swoimi spostrzezeniami.
    ale powiem wam jedno, są tutaj mądrzy tacy, ktorzy sie slowem nie odezwa tylko kupią ten sprzet i wycisną z niego 100% - zarobią dobrze, beda zadowoleni, i beda czekać na nastepcę R5. chwala im za to madrzy ludzie.

  9. #629
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez Ven Zobacz posta
    tak czytam wasze wypowiedzi i ogolnie robi sie niedobrze. bierze na wymioty. A dlaczego ? a dlatego że to jest wciaz aparat fotograficzny a wy biadolicie jakby to byla nieudana kamera.
    Ludzie, nie bądzcie tacy perfidni zeby skupiac sie na tym korpusie tylko pod kątem filmowania ! popatrzcie na inne aspekty i mozliwosci tego korpusu. poki co inny korpus tego nie zaoferowal.
    jestescie zbyt wygodni albo mylicie pojęcia film=foto, chcą krecic te wasze wesela aparatem stworzonym do robienia zdjec. filmowanie powinniscie uznac jako dodatkowa fajna cecha tego produktu A NIE PODSTAWOWA.

    Druga sprawa jest taka ze mnostwo ludzi sie tu udziela a dam sobie reke uciąc ze nawet co druga osoba nie kupi tego sprzetu.
    Ja stosuje inna kategorię fotografii - tylko dla przyjemnosci/nie portety itp a sprzet ten oferuje to czego chce i na pewno go kupię.

    Generalnie jesli ktos chce wydac 20 tys za aparat co kreci filmy to powinien po prostu te same pieniadze wydac na kamerę ktora jest do tego stworzona.
    Piszesz : sprzet ten oferuje to czego chce i na pewno go kupię.

    Mam nadzieję że jeśli kupujesz dla rozdzielczości (45 Mpix) to jesteś świadom że jest (jeszcze) niewiele (najczęściej najnowsze) obiektywów które pozwalają na osiągnięcie takiej rozdzielczości/ostrości na zdjęciach.

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 15-07-2020 o 21:36
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  10. #630
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez Ven Zobacz posta
    tak czytam wasze wypowiedzi i ogolnie robi sie niedobrze. bierze na wymioty. A dlaczego ? a dlatego że to jest wciaz aparat fotograficzny a wy biadolicie jakby to byla nieudana kamera.
    Specyfika tego forum polega na tym, że każdy nowy produkt Canona musi być obrzucony g..em przez wyznawców innego bożka.
    Akurat to się odbywa i trzeba to wziąć na przeczekanie. Jak pojawią się głosy użytkowników to się trochę unormuje.

    Łączny czas filmów jakie w życiu nakręciłem nie doprowadziłby to przegrzania R5 więc nie jest to dla mnie problemem.
    Czekam na RAWy z nowej matrycy i to będzie dla mnie ciekawe. Trochę cicho w tym temacie ale takie widać Canon ma procedury.
    Obrazek z R bardzo mi odpowiada ale jestem ciekawy jak nowa matryca się zaprezentuje w zakresie szczególików.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

Strona 63 z 186 PierwszyPierwszy ... 1353616263646573113163 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •