Strona 62 z 185 PierwszyPierwszy ... 1252606162636472112162 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 611 do 620 z 1848

Wątek: Canon EOS R5

  1. #611
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez RHF Zobacz posta
    Odnoszę wrażenie, że część użytkowników Sony każdego ranka, zaraz po przebudzeniu powtarza sobie "Kupiłem Sony i jestem z tego dumny a wszystko inne to ch**! "
    To raczej wyraz frustracji po przeliczeniu ile kasy wtopią na sprzedaży tego co mają ;-)

  2. #612
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez RHF Zobacz posta
    Odnoszę wrażenie, że część użytkowników Sony każdego ranka, zaraz po przebudzeniu powtarza sobie "Kupiłem Sony i jestem z tego dumny a wszystko inne to ch**! "

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    To raczej wyraz frustracji po przeliczeniu ile kasy wtopią na sprzedaży tego co mają ;-)
    Przypomnę nieśmiało, że to jest wątek o R5 i swoje fobie na temat innych systemów można uskuteczniać w innych watkach ku temu przeznaczonych. Robicie znowu śmietnik z wątku wyśmiewając inne systemy i ich użytkowników.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 15-07-2020 o 12:25
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #613
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2016
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    25
    Posty
    57

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    @RHF praca na planie filmowym gdzie wszystko można powtórzyć a reportaż np. ślubny czy spektakl to dwie różne sprawy. Wyobrażasz sobie prośbę o chwilę przerwy bo aparat mi się przegrzał?
    Tak więc nic tylko się cieszyć że informacje o przegrzewaniu i dość dokładne wytyczne/wskazówki do czego poszczególnych trybów używać ujrzały światło dzienne jeszcze zanim aparaty trafiły na półki sklepowe. Ci którzy dotychczas np. kręcili śluby w 4K60p na swoim nieprzegrzewającym się sprzęcie wiedzą, że lepiej pozostać przy tym co mają, a ci co tego nie robili a chcieliby zacząć wiedzą, żeby szukać gdzie indziej niż w Canonie R5.
    1300D → 80D + R
    10-400/1.4-6.3 Canony, Sigmy, Tamrony...

  4. #614
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 235

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez RHF Zobacz posta
    To już naprawdę ciężko się czyta. Jeszcze śmieszniej jest na YT, gdzie można porównać materiały np. Armando Ferreira i Tony & Chelsea Northrup. Pierwszy jest filmowcem w LA i tłumaczy jak, po co i dlaczego taki aparat będzie wykorzystywany przy ogólnie pozytywnym przekazie. Drugi zestaw natomiast to "Jutubowi" celebryci, którzy przez ponad połowę materiału wymyślają scenariusze, gdzie przegrzewanie zakończy karierę profesjonalnego filmowca czyli ich dwoje.
    Ogólnie czekam z niecierpliwością na te wszystkie koncerty w 8K, śluby w 8K, wywiady w 4K120fps na jednym, dwugodzinnym ujęciu i to za jedyne 4000$. Rozumiem, że karty pamięci będziecie wymieniać w locie... Odnoszę wrażenie, że część użytkowników Sony każdego ranka, zaraz po przebudzeniu powtarza sobie "Kupiłem Sony i jestem z tego dumny a wszystko inne to ch**! "
    Pozwalam sobie podbić, bo to kwintesencja "dyskusji".

  5. #615
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    @RHF praca na planie filmowym gdzie wszystko można powtórzyć a reportaż np. ślubny czy spektakl to dwie różne sprawy. Wyobrażasz sobie prośbę o chwilę przerwy bo aparat mi się przegrzał?
    To jest tzw. oczywista, oczywistość . Po prostu trzeba wybrać właściwe narzędzie do zadania.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #616
    Bywalec Awatar RHF
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    London / Kłobuck
    Wiek
    48
    Posty
    125

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    @RHF praca na planie filmowym gdzie wszystko można powtórzyć a reportaż np. ślubny czy spektakl to dwie różne sprawy. Wyobrażasz sobie prośbę o chwilę przerwy bo aparat mi się przegrzał?
    Ale że co, będziesz kręcić ślub w 8K czy może 4K120fps? W sumie spoko, stawiasz aparat w jednym miejscu i potem w postprocesie przekadrowujesz, robisz zbliżenia itd. Albo slow mo kiedy młodzi mówią "TAK". Najwidoczniej to nie jest aparat przeznaczony do rejestracji koncertów czy ślubów, ale jak Wam profesjonalistom potrzeba ciągłego ujęcia w wysokiej rozdzielczości, to może czas pomyśleć o np. Red 8K? To spokojnie pociągnie 8K60fps dłużej niż R5. Mogę się założyć, że gdyby w R5 było aktywne chłodzenie, to wszyscy by narzekali że to przecież miał być ML - czyli mały i kompaktowy a nie takie bydle z wiatrakiem, bo przecież skrót ML oznacza Mini-Light!
    Osobiście będę zawiedziony, jeśli przy 4K24fps nie dociągnie do tych umownych 30 minut, bo na zdrowy rozsądek 4K120 i 8KRAW jeśli potrzeba to raczej w ujęciach max 2-3 minuty.
    5D + BG-E4 / 70D + BG-E14 / 40D + BG-E2N / 24 L TS-E / 24-105 L / 100-400 L / 50 1.8 / 10-18STM / Benro C-269M8 +B1 / YN600EX-RT + YN-E3-RT

  7. #617
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Pozwalam sobie podbić, bo to kwintesencja "dyskusji".
    Jakoś nie czuję się w ogóle zaskoczony, że podbijasz wypowiedź https://www.canon-board.info/threads...=1#post1411799 w której ktoś napisał, że poza Canonem "wszystko inne to ch**!"

    Nic do dodania.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 15-07-2020 o 12:43
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  8. #618
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 235

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Czytanie ze zrozumieniem być trudna sprawa.

  9. #619
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Robicie znowu śmietnik z wątku wyśmiewając inne systemy i ich użytkowników.
    A ja przypomnę, że zawsze możesz zmienić forum, jeżeli to ci nie odpowiada :-) Obrońca "czystości" wątków się znalazł :-)

  10. #620
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    A ja przypomnę, że zawsze możesz zmienić forum, jeżeli to ci nie odpowiada :-) Obrońca "czystości" wątków się znalazł :-)
    Ten akuratnie własnymi odnóżami założyłem , to i bronić jego "czystości" jak mniemam mogę
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

Strona 62 z 185 PierwszyPierwszy ... 1252606162636472112162 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •