Strona 107 z 189 PierwszyPierwszy ... 75797105106107108109117157 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 061 do 1 070 z 1882

Wątek: Canon EOS R5

  1. #1061
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez TPS Zobacz posta
    1. Słaba współpraca ze szkłami innymi niż Canon, więc Sigma, czy Tamron mogą obniżać pracę serii z 12 do 7/s
    Nie ma tu żadnego znaczenia jaki producent. Sigmy z R5 działają fantastycznie i nic nie obniżają. Wszystko zależy od innych czynników. Nie od nazwy producenta.

  2. #1062
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez sebcio80 Zobacz posta
    Nie ma tu żadnego znaczenia jaki producent. Sigmy z R5 działają fantastycznie i nic nie obniżają. Wszystko zależy od innych czynników. Nie od nazwy producenta.
    Tele Sigmy działają słabo (wolny AF), łącznie z flagowym 500mm f/4. Tamrona nie próbowałem, bo nie ma nic ciekawego w ofercie.

  3. #1063
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 602

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Tele Sigmy działają słabo (wolny AF), łącznie z flagowym 500mm f/4.
    A to ciekawostka, bo w innym systemie są wychwalane. https://dariuszbres.pl/pojedynek-500-4/ (wyjątkowo skromnie się tu rozpisał, generalnie pisze bardzie obszernie - patrzcie inne testy) AF jest podobno identyczny z Nikkorem 500/4, a on jest błyskawiczny.
    Inne tele Sigmy też są chwalone za szybkość AF, stałka 135/1.8 czy zoom 70-200/2.8.
    Winny jest system PDAF?
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  4. #1064
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Winny jest system PDAF?
    Winna jest niedorobiona implementacja AF w Sigmie. Zawsze jest jakaś szansa, że to poprawią.

    Co do DPAF to on jest winny rosnącej przewagi AF nad konkurencją (Nikon, Sony) I ta różnica będzie się pogłębiać z każdą nową generacją DiGICów.
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 27-11-2020 o 10:02

  5. #1065

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez mkkaczy Zobacz posta
    Co do punktu 2 to albo 20 albo jedna klatka.
    Niczego to nie zmienia. 1 czy 0 czy 20. Ja do dnia dzisiejszego nie obrobiłem zdjęć z zawodów deskorolkowych z września, ponieważ mam 4000 zdjęć z dwóch dni, gdzie około połowa to pochodna pracy 11FPS/s, ale Sony A6600 tak ma, że przy 11FPS nie ma blackoutu, chociaż jest i tak jest lag, ale to przez EVF.
    Canon R6 pokonał Sony A9II, ale dostał baty od OM-1, które po krótkim panowaniu zostało zdetronizowane przez A1
    Just Impress Me by TPS

  6. #1066
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Winna jest niedorobiona implementacja AF w Sigmie. Zawsze jest jakaś szansa, że to poprawią.

    Co do DPAF to on jest winny rosnącej przewagi AF nad konkurencją (Nikon, Sony) I ta różnica będzie się pogłębiać z każdą nową generacją DiGICów.
    Ja bym wolał żeby w moich 50A i 105A nic nie poprawiali bo działają tak dobrze ze lepiej się chyba nie da

  7. #1067
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 413

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Winna jest niedorobiona implementacja AF w Sigmie. Zawsze jest jakaś szansa, że to poprawią.
    Sigma oficjalnie potwierdza dobrą współpracę z serią R szkieł serii A, C i S. Co do innych to kwestia poprawek firmware.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  8. #1068

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Sigma oficjalnie potwierdza dobrą współpracę z serią R szkieł serii A, C i S. Co do innych to kwestia poprawek firmware.
    Rozmawiałem z Canon UK nie dalej jak kilka dni temu i zapytałem się na infolinii o Tamrona oraz Sigmę. Niejaki Rimi powiedział, że szkła RF oraz wskazane EF współpracują bez problemów z R6, zapewniając stabilne 12 FPS/s. Uprzedził, że Canon nie gwarantuje pełnej współpracy 12 FPS/s z Tamronem i Sigmą. W fotografii sportowej to ma olbrzymie znaczenie.
    Canon R6 pokonał Sony A9II, ale dostał baty od OM-1, które po krótkim panowaniu zostało zdetronizowane przez A1
    Just Impress Me by TPS

  9. #1069
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez TPS Zobacz posta
    Rozmawiałem z Canon UK nie dalej jak kilka dni temu i zapytałem się na infolinii o Tamrona oraz Sigmę. Niejaki Rimi powiedział, że szkła RF oraz wskazane EF współpracują bez problemów z R6, zapewniając stabilne 12 FPS/s. Uprzedził, że Canon nie gwarantuje pełnej współpracy 12 FPS/s z Tamronem i Sigmą. W fotografii sportowej to ma olbrzymie znaczenie.
    No chyba nie liczysz ze Canon sam stwierdzi że szkła konkurencji działają super na ich aparatach? ?

  10. #1070
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez sebcio80 Zobacz posta
    No chyba nie liczysz ze Canon sam stwierdzi że szkła konkurencji działają super na ich aparatach?
    Dokładnie. Co miał powiedzieć?
    Na pewno szkła firm trzecich nie wykorzystują 100% wszystkich możliwości AFu, ale to są raczej jakieś niuanse. Z tego co obserwuję to ludzie zgłaszają problemy tylko przy niektórych obiektywach. U mnie sigmy art 35 i 50 na R działają nie gorzej niż Canony. Trzeba też pamiętać, że najczęściej zestawiamy ze sobą obiektywy klasy L i wspomniane S i T jako ich tańsza alternatywę. Na pewno są sytuacje o krytycznym znaczeniu skuteczności AF w najtrudniejszych warunkach oświetleniowych, czy sprawności w śledzeniu bardzo szybkich obiektów i wtedy warto wybrać droższy oryginał.
    Miłego dnia
    moja www

Strona 107 z 189 PierwszyPierwszy ... 75797105106107108109117157 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •