Strona 1 z 185 1231151101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 1849

Wątek: Canon EOS R5

  1. #1
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Canon EOS R5

    No wreszcie Canon R5 wygląda jak Canon! Ma dżojstik i koło nastawcze z tyłu. Jest na co popatrzeć

    Canon Inc. ogłasza wyprodukowanie aparatu EOS R5. Profesjonalny, flagowy aparat bezlusterkowy z pełnoklatkową matrycą, dzięki któremu fotografowie i filmowcy zyskają nowe, przełomowe funkcje.
    https://www.canon.pl/cameras/eos-r5/
    Nowe standardy w zakresie wysokiej rozdzielczości i fantastyczna jakość wideo 8K. Aparat EOS R5 wprowadza jeszcze wyższą jakość obrazu fotograficznego i filmowego. Umożliwia fotografowanie z szybkością 20 kl./s (migawka elektroniczna) i 12 kl./s (migawka mechaniczna). EOS R5 jest dopracowany, udoskonalony i stworzony z myślą o wielkich rzeczach. Pierwszy raz w historii aparatów Canon udostępniamy stabilizator obrazu wbudowany w korpus. Współdziała on z obiektywami Canon RF z systemem IS, dzięki czemu najskuteczniej eliminuje efekty drgań aparatu i zapewnia niezwykle wyraźne zdjęcia i filmy. Możesz filmować lub fotografować bez statywu, mając pewność, że obraz zawsze będzie bardzo wyraźny i pozbawiony rozmyć.




    Wiele "starych" R-ek straci właścicieli na rzecz R5
    Ostatnio edytowane przez candar ; 13-02-2020 o 08:03
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 460

    Domyślnie Odp: Canon eos r5

    Stawiam na 20-25k w Polsce. Zaczynam się też martwić o Nikona bo szkoda aby ta firma została pożarta przez Sony i Canona...

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Re: Odp: Canon eos r5

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    Stawiam na 20-25k w Polsce. Zaczynam się też martwić o Nikona bo szkoda aby ta firma została pożarta przez Sony i Canona...
    Ja od początku obstawiam cenę około 24.000 zł na starcie w Polsce. Cena A9 II, z którą będzie z pewnością konkurował i z tego co widać na razie na papierze parametrami być może ją przegonił. Nikon jak widać po D6 ma już niewiele do powiedzenia.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 13-02-2020 o 08:10
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon eos r5

    slowem canon pierwszy raz w historii canona oferuje to co sony ma od kilku lat za ok 12000 pln.

    oby nie sprawdzila sie moja obawa, iz w ostatnich latach canon zaskawial jedynie cena.

    zobaczymy,

    jesli zmieszcza sie w ok 3000 - 3300 euro , Maja duza buske ode mnie - w przeciwnym przypadku - by ,by . embargo jakie nalozylem na canona przed pieciu laty zostanie przdluzone.

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Re: Odp: Canon eos r5

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    slowem canon pierwszy raz w historii canona oferuje to co sony ma od kilku lat za ok 12000 pln.

    oby nie sprawdzila sie moja obawa, iz w ostatnich latach canon zaskawial jedynie cena.

    zobaczymy,

    jesli zmieszcza sie w ok 3000 - 3300 euro , Maja duza buske ode mnie - w przeciwnym przypadku - by ,by . embargo jakie nalozylem na canona przed pieciu laty zostanie przdluzone.
    Jesli DSLR 1Dx III kosztuje 32.399 zł to nie spodziewam się, że nowy flagowiec wszystkomający ML Canona będzie kosztował poniżej 20.000 zł i jak pisałem wyżej i wcześniej spokojnie obstawiam 24k zł w Polsce Nie po to przecież sprzedają do niego szkiełka po 10-15k zł.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 13-02-2020 o 08:28
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon eos r5

    nie zdziwie sie , jesli DR bedzie nizsze od sony.
    poczekamy - zobaczymy.
    w ostatnich 10-ciu latach c nigdy nie zaskoczyl pozytywnie.

    tradycyjne oznaczenie canona "5" wskazuje, ze nie jest to z zamyslu aparat flagowy. NIm pozostanie chyba nadal d1x.

    canon robi sensacje z tego, ze wprowadza dawno oczekiwana stabilizacje matrycy , co sony i Nikon Maja od dawna, sony od poczatku.

    Zobaczymy , ale jesli bylby cenowo na pozimie zblizonym do mkIV - to bylaby to porazka. To by swiadczylo , ze canona albo nie chce , albo nie potrafi wykorzystac mozliwosci techologii ML , ktora winna byc tansza od technologii dslr.

    opis aparatu ostudzil moj zapal- super opis ( niezalzeni na ile odpowiada prawdzie a na ile jest zwyklym PR ) wzbudza we mnie podejrzenie, iz jest to przygotowanie konsumentow do super ceny - super oczywiscie w pojeciu canonowskim.

    wysoka cena nie spowoduje masowej wyprzedazy R , tzn nie nalezaloby sie spodziewac znaczacej obnizki cen na R.

    Chyba trace nadzieje na rozsadna cene.
    Ale jesli bym sie mylil , natychmiast przeprosze canona.

  7. #7
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Krasnystaw
    Posty
    620

    Domyślnie Odp: Canon eos r5

    Terminy prezentacji wg DP:

    "Referencje dla aparatów EOS R5 i RF 100–500 mm F4,5–7,1 L IS USM, Extender RF 1.4x i Extender RF 2x zostaną zaprezentowane na stoisku firmy Canon na CP + Camera i Photo Imaging Show 2020, które odbędzie się 27 lutego - 1 marca w hali kongresowej Pacifico Yokohama w Jokohamie w Japonii.

    Zapowiedź EOS R5 zostanie zaprezentowana podczas wystawy WPPI 2020 (25–27 lutego) w Las Vegas."
    Cierpię na chroniczny brak wolnego czasu i ... talentu.
    R5 ; RF24-105 f4; RF35 f/1,8; RF50 f1.8; RF14-35 f4; EF50 f1.4; EF85 f1.8; EF70-200 f4IS; EF135 f2; 430EXII; RF 100-400 f5.6-8

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Canon eos r5

    wreszcie jakieś ruchy - wygląda że wyniki sprzedaży spowodowały delikatnie szybsze ruchy naszej ulubionej firmy - z chęcią zobaczyłbym jakąś bardziej konkretną specyfikację (bo za chwile wyjdzie że 8k ma cropa 4x, na 4K 1.6x - "no bo taka jest lub była klatka" filmowa jak napiszą wyznawcy, a stabilizacja działa jak trzymamy w lewej ręce) bo na razie leci marketingowy bełkot wiem że dla niekórych użytkowników 2 sloty na karty to wystarczy i nic więcej nie muszą wiedzieć ale ja slotami na kartę zdjęć nie robię więc chciałbym zobaczyć specyfikację.
    mz aparat nie jest flagowym (jak niektórzy sugerują) aparatem serii R - to po prostu odpowiednik udanej serii lustrzankowej i wydaje się że tak bedzie pozycjonowany.
    tak czy inaczej trzeba będzie rozwalić świnkę

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 460

    Domyślnie Odp: Canon eos r5

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    wreszcie jakieś ruchy - wygląda że wyniki sprzedaży spowodowały delikatnie szybsze ruchy naszej ulubionej firmy - z chęcią zobaczyłbym jakąś bardziej konkretną specyfikację (bo za chwile wyjdzie że 8k ma cropa 4x, na 4K 1.6x - "no bo taka jest lub była klatka" filmowa jak napiszą wyznawcy, a stabilizacja działa jak trzymamy w lewej ręce) bo na razie leci marketingowy bełkot wiem że dla niekórych użytkowników 2 sloty na karty to wystarczy i nic więcej nie muszą wiedzieć ale ja slotami na kartę zdjęć nie robię więc chciałbym zobaczyć specyfikację.
    mz aparat nie jest flagowym (jak niektórzy sugerują) aparatem serii R - to po prostu odpowiednik udanej serii lustrzankowej i wydaje się że tak bedzie pozycjonowany.
    tak czy inaczej trzeba będzie rozwalić świnkę
    To ewidetnie odpowiednik lini 5d. 8k jest świetne do fotografi przyrodniczej. Już za pomoca 4k w 1dxII można było wyciągać swietne kadry w zasadze nie do zrobienia inna metoda (lub bez zarżnięcia migawki). W 8K ograniczeniem będzie czas wynikający z nagrzewania się (dla procesora jednak jest co robić) i zarcia bateri. We flagowcu dadzą wiekszą obudowe + wiecej niż jeden procek, który lepiej sobie ogarnie 8k. Canon jednak stwierdził, że Sony za bardzo się rozpycha.

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Canon eos r5

    Dobrze by było aby to nie był PR tylko i aby termin był "szybko".

    Gdy kiedyś "wszechmocna" wtedy na rynku Leica "zaspała" narodziny lustrzanki (którą rynek "pokochał") to zamieściła całostronicowe ogłoszenia w czasopismach że jeśli jakość technologii lustrzanek będzie już taka do której przyzwyczaili się użytkownicy aparatów Leica to wtedy Leica taki aparat wyprodukuje.
    Skutek (pozycja L na rynku) znamy.

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 13-02-2020 o 09:50
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

Strona 1 z 185 1231151101 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •