Strona 54 z 189 PierwszyPierwszy ... 444525354555664104154 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 531 do 540 z 1882

Wątek: Canon EOS R5

  1. #531
    Bywalec Awatar RHF
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    London / Kłobuck
    Wiek
    48
    Posty
    125

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    5Dmk3 w dniu premiery w UK kosztował ponad 2800 (50-60% pensji lekarza, prawnika, head manager-a ale nie przeciętnego mieszkańca tego kraju), to jakieś 40% mniej niż R5 ale 5Dmk4 kosztował już 3600 i tu R5 jest droższy "tylko" o niecałe 17% Patrząc na cenę i możliwości 1DXmk3 oraz R5, to jednak nie wygląda to tak źle.
    5D + BG-E4 / 70D + BG-E14 / 40D + BG-E2N / 24 L TS-E / 24-105 L / 100-400 L / 50 1.8 / 10-18STM / Benro C-269M8 +B1 / YN600EX-RT + YN-E3-RT

  2. #532
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Myślę że Sony nic nie musi. ...
    Oczywiście, że nic nie musi :-) Napisałem ten post w odpowiedzi na wynurzenia Bechamota, bo czytanie ciągle tych samych bzdur jest męczące. Na tym forum jest już tradycją narzekanie na wszystko co wyprodukował Canon. Dobry przykład masz w ostatnich postach wątku o 1dx mk III. Posta napisałem dla równowagi wobec tego co wypisują Bechemot i Candar. Po prostu to ciągłe biadolenie aż się prosi o reakcję. Pace! Fotografujta czym chceta!
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 11-07-2020 o 11:56

  3. #533
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez RHF Zobacz posta
    5Dmk3 w dniu premiery w UK kosztował ponad 2800 (50-60% pensji lekarza, prawnika, head manager-a ale nie przeciętnego mieszkańca tego kraju), to jakieś 40% mniej niż R5 ale 5Dmk4 kosztował już 3600 i tu R5 jest droższy "tylko" o niecałe 17% Patrząc na cenę i możliwości 1DXmk3 oraz R5, to jednak nie wygląda to tak źle.
    5dmk4 mial cene z kosmosu , absolutnie nieadekwatna do zastosowanych technologii.
    na canonie wieszano z tego powodu psy i nie byl to sukces komercyjny Canona. Nie wiem czy choc raz zobaczylem mk4 na ulicy.

    w chwili ukazania sie byl aparatem drozszym od odpowiednikow sony lub nikona , przy wyraznie gorszej matrycy.

    analogowa linia 5 kosztowala ok 1000 euro ( w przeliczeniu ) co odpawiadalo ok 50 % pensji miesiecznej fachowca.

    cyfrowa linia 5 ( mk 2 ) to ok 2200- 2500 euro co odpowiadalo o.k pensji miesiecznej fachowca w czasie premiery

    aktualny R5 to ile ? cos ok 4600 euro - prawie dwie pensje fachowca.


    porownywalny specyfikacja sony a7III , kosztuje 1700 euro - jego odpowiednik R6 - ok 2600 euro.
    R6/5 ma jeden powazny Argument za - kto ma optyke EF moze ja nadal stosowac.

    Tzn wyobrazam sobie ze posiadacze dslrow beda przechodzic na R6 wlasnie ze wzgledu na mozliwosc stosowania posiadanej optyki bez ograniczen.
    Przejscie na S nie ma juz sensu , gdyz mozliwosci zblizone , a odpada koszt wymiany optyki.
    Z pewnoscia obydwa to beda b. udane modele , niestety o zawyzonej cenie - szczegolnie R6.
    Mysle, ze kwestia ceny jest jednak decydujaca przy wyborze modelu. Nie sadze by Canon zagrozil pozycji sony , ktory potrafi produkowac aparaty ( na pewno nie gorsze ) taniej. Ustala jedynie migracja z c do s . ale to juz sie stalo dwa lata temu w chwili opublikowania R.

  4. #534
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2017
    Miasto
    Białystok
    Posty
    462
    Ostatnio edytowane przez capo-di_tutti-capi ; 11-07-2020 o 11:42

  5. #535
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Oczywiście, że nic nie musi :-) Napisałem ten post w odpowiedzi na wynurzenia Bechamota, bo czytanie ciągle tych samych bzdur jest męczące. Na tym forum jest już tradycją narzekanie na wszystko co wyprodukował Canon. Dobry przykład masz w ostatnich postach wątku o 1dx mk III. Posta napisałem dla równowagi wobec tego co wypisują Bechemot i Candar. Po prostu to ciągłe biadolenie aż się prosi o reakcję. Pace! Fotografujta czym chceta!
    a co ty tytan intelektu jestes by oceniac czy inni pisza bzdury ?
    pokaz mi jeden post , w ktorym wypowiedzialem sie na temat 1dx.

    wyrazam swoja opinie i g... ci to tego.

    faktem jest , ze Canon z ok dwuipolletnim opoznieniem wypuszcza R6 o charkterystyce matrycy prawie jak s7aiii ( formalnie nieco slabszej ) i bardzo podobnej specyfikacji ogolnej , za to aparat w cenie o ok 900 eu wyzszej ( czyli o 50 % wyzszej).

    jesli przyjmiemy , ze jakosc obrazowania bedzie taka sama , to C ma o 50 % gorszy stosunek jakosci do ceny.

    To jest fakt , a ze ci sie nie podoba to miej pretensje do siebie.

    p.s za opinia Candara przemawia poziom techniczny jego prac. o czyms takim nie mozesz nawet pomarzye we snie.
    ilez ja opini nawiedzonych samozwanczych fachowcow i misjonarzy z YT napotkalem

  6. #536
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    wyrazam swoja opinie i g... ci to tego.

    faktem jest , ze Canon z ok dwuipolletnim opoznieniem wypuszcza R6 o charkterystyce matrycy prawie jak s7aiii ( formalnie nieco slabszej ) i bardzo podobnej specyfikacji ogolnej , za to aparat w cenie o ok 900 eu wyzszej ( czyli o 50 % wyzszej).
    To jak TY oceniasz R5, czy R6 z własnej perspektywy, jest jak najbardziej OK, ale zaraz zaczynasz generalizować (za drogo, Canon tego nie sprzeda itd). Nie każdy ma takie potrzeby jak Ty. Dla wielu (bardzo wielu) kupujących R5, czy R6, podstawowym kryterium będą możliwości video, które w obu znacznie przekraczają to, co oferuje Sony w serii A..., a w przypadku R5 przekraczają wszystko to co oferują pozostali konkurenci. Spora grupa tych, którzy przeszli z Canona na inne marki, to osoby dla których tryb filmowy jest ważniejszy (lub równie ważny) niż specyfikacja foto i wiele z tych osób wybierze R5 czy R6, akceptując cenę bez najmniejszych oporów. Patrzysz na wszystko z perspektywy niewielkiego rynku jakim jest polski rynek foto. To klienci zdecydują portfelami, czy R5 i R6 odniosą sukces. IMHO dadzą sobie radę :-)

    Co do prac Candara: od wielu lat nie wypowiadam się na temat zdjęć innych fotografujących. Sam również nie publikuję swoich zdjęć i nie oczekuję ich oceny. Jedyną oceną jaką akceptuję w przypadku moich zdjęć czy filmów, jest kwota na fakturze, którą wystawiam klientowi. I nie, nie marzę o poziomie technicznym Candara, ani nie mam mokrych snów patrząc na jego zdjęcia (temat tych prac jest bardzo daleki od tego co cenię w fotografii). Twoich zdjęć również nie oceniam i niech tak lepiej pozostanie, a twoje personalne wycieczki świadczą wyłącznie o poziomie jaki swoją osobą reprezentujesz..
    Ostatnio edytowane przez sv ; 11-07-2020 o 14:30

  7. #537
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Mam wrażenie, że Ty masz po prostu problemy z przeczytaniem i zrozumieniem tego co pisze Twój adwersarz.
    ja nie mam wrazenie , tylko pewnosc ze wciansz sie calkowicie bez sensu.

    poprosilem adwersaza by zacytowal moje slowa " ze za drogo " - co mi imputuje.

    potem bedziemy dyskutowac.

    otoz w stosunku do R6 napisalem , ze ma gorszy stosunek jakosci do ceny od sa7iii

    natomiast w stosunku do r5 napisalem iz cena dla amatorow , zaangazowanych milosnikow fotografii jest zaporowa.

    przy dochodach miesiecznych powiedzmy 4000 pln netto to rwnowartos 5 miesicy pracy.
    Jakosc zdjec , porownywalna ze znacznie tanszym a7iii R.
    owszem dla dzialalnosci komercyjnej kakulacja moze byc inna.

    O ile analogowy 5 byl dla wszystkich , dslr 5 , prawie dla wszystkich to aktualnie R5 jest dla nielicznych - podobnie jak a9 czy 1dx.

    film ?
    -poczekajmy

    pobor pradu w fotografii jest porownywalny z R , oznacza to ze nie zastosowano wyraznie mniej pradozerczej technologii ( porowywalna liczba zdjec z tego samego zrodla pradu).
    Przy okazji R Canon wyjasnial, ze stosuja w 4K cropowanie ze wzgledu na koniecznosc ograniczenia wydzielania ciepla , nie daloby sie odprowadzic dostatecznie szybko ciepla gdyby wykorzystano caly Format FF.

    zatem przy obrazie 8 K na pelnym FF Problem ciepla bedzie znacznie wiekszy. Zobaczymy jak to w praktyce Canon rozwiazal. Oby sie nie okazalo , ze tylko pare minut filmu sa mozliwe w pelnej rozdzielczosci. Ale nie wiem na pewno wiec nie gdybam- Pytanie pozostaje , tak wiec dopoki nie bedzie danych doswiadczalnych , nie chwalilbym dnia przed zachodem slonca.
    Na temat filmu specjalnie sie nie wypowiadam , gdyz tutaj lepsze sa kamery i nie pod tym katem oceniam aparat.
    Zreszta cena kamer jest juz porownywalna , wiec dla tej samej optyki nie widze przeciwskazan aby komercyjnie stosowac do filmiu kamery C , do filmu aparaty. Nie bardzo widze rzeczywiscie profesjonalne , komercyjne fotografowani i filmowanie jedna skrzynka. A skoro dwie to oddzielnie Kamera oddzielnie aparat.Chyba ze robi to Jakis partacz - amator.

  8. #538
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 324

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    R5 fajny aparat - kiedyś napisałem że po dwóch latach spadków canon może poczuje dno albo ścianę i w końcu będzie musiał coś pokazać - wygląda na to że tym razem coś pokazał i dal więcej niż musiał dać - niespotykane u naszej ulubionej firmy, napisałem kiedyś że nie spodziewam się znaczącego zwiększenia DR bo nie wierzę w możliwość gwaltownej zmiany technologii przez naszą ulubioną firmę i jak będzie 1EV to będzie dobrze - jest ponoć 1EV lepiej niż w 5DIV czyli praktycznie analogicznie jak u konkurencji biorąc pod uwagę 45megapikseli jestem pod wrażeniem, na video się nie znam więc się wypowiem - specyfikacja video jest bezkompromisowa - jak będzie z przegrzewaniem - w instrukcji napisali że się będzie przegrzewał przy 8K po 20 minutach a przy 4K po 25 minutach (pewnie będzie gorzej) - paradoksalnie może to być zaletą nie będzie kupowany przez ślubnych filmowców (albo kupią dwa) co może odrobinę zmnieszy popyt na ten aparat, wiem że nie ma nic bardziej nudnego niz oglądanie jednego długiego ujęcia z cyklu "tubyłemzdziećmi" czy "myzrodzinąnaobiedzieprzez40minut", "komuniacórki", "ślubnaszychpociech" - nikt zwykle nie jest w stanie tego na trzeźwo oglądnąć - jednym zdaniem ja nie spodziewam się kręcić tak długich ujęć bo bym się zanudził je oglądając - ja osobiście oczekuję jakiejś sensownej specyfikacji video od tego typu aparatu i większej niż moje aktualne amatorskie potrzeby - nie będę dźwigał jeszcze kamery do tego wszystkiego co noszę (tele w bagażniku, korpus filtry i dwa obiektywy w torbie i statyw i butelka z wodą, raz na ruski rok coś więcej) - to już chyba bym wolał filmować smartofonem gdybym miał nosić kamerę.
    co do ceny to miałem nadzieję bardziej na 3500USD niz 3900USD - czy cena jest za wysoka? - widziałem już głosy że aparat jest agresywnie wyceniony więc pewnie nie dla wszystkich - cena zawiera podatek od nowości i cenę zweryfikuje rynek i czas.
    ogólnie jestem pod dużym wrażeniem i uważam że to może być przełomowy korpus (w wersji II nie dostaniemy prawie nic nowego lub lepszego więc nie ma na co czekać) wyglądający jak znany nam wszystkim aparat fotograficzny a nie urządzenie do testowania ergonomii, teraz trzeba poczekać na opinie ludzi mniej związanych z naszą ulubioną firmą.
    kurcze chyba nie napisałem ani jednego krytycznego zdania - może chory jestem albo cóś

  9. #539
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    AF sobie nieźle radzi:
    https://www.youtube.com/watch?v=LkXWQpvU0mI
    https://www.youtube.com/watch?v=vrjf3TMxhw8

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    R5 fajny aparat - kiedyś napisałem że po dwóch latach spadków canon może poczuje dno albo ścianę i w końcu będzie musiał coś pokazać - wygląda na to że tym razem coś pokazał i dal więcej niż musiał dać
    Mirror, umarudziłeś się w tym wątku jak stara baba, ale konkluzja trafna.

    R5 raczej na ślubach nie będzie filmował 8k, bo ilość danych w postprodukcji zabiłaby takiego filmowca. Dla ślubniaków to raczej R6.
    R5 w 8k i 4k/120 fajny na drona, do ujęć stockowych i budżetowych reklam.
    Ostatnio edytowane przez sv ; 11-07-2020 o 18:35

  10. #540
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    R5 fajny aparat - kiedyś napisałem że po dwóch latach spadków canon może poczuje dno albo ścianę i w końcu będzie musiał coś pokazać - wygląda na to że tym razem coś pokazał i dal więcej niż musiał dać - niespotykane u naszej ulubionej firmy, napisałem kiedyś że nie spodziewam się znaczącego zwiększenia DR bo nie wierzę w możliwość gwaltownej zmiany technologii przez naszą ulubioną firmę i jak będzie 1EV to będzie dobrze - jest ponoć 1EV lepiej niż w 5DIV czyli praktycznie analogicznie jak u konkurencji biorąc pod uwagę 45megapikseli jestem pod wrażeniem, na video się nie znam więc się wypowiem - specyfikacja video jest bezkompromisowa - jak będzie z przegrzewaniem - w instrukcji napisali że się będzie przegrzewał przy 8K po 20 minutach a przy 4K po 25 minutach (pewnie będzie gorzej) - paradoksalnie może to być zaletą nie będzie kupowany przez ślubnych filmowców (albo kupią dwa) co może odrobinę zmnieszy popyt na ten aparat, wiem że nie ma nic bardziej nudnego niz oglądanie jednego długiego ujęcia z cyklu "tubyłemzdziećmi" czy "myzrodzinąnaobiedzieprzez40minut", "komuniacórki", "ślubnaszychpociech" - nikt zwykle nie jest w stanie tego na trzeźwo oglądnąć - jednym zdaniem ja nie spodziewam się kręcić tak długich ujęć bo bym się zanudził je oglądając - ja osobiście oczekuję jakiejś sensownej specyfikacji video od tego typu aparatu i większej niż moje aktualne amatorskie potrzeby - nie będę dźwigał jeszcze kamery do tego wszystkiego co noszę (tele w bagażniku, korpus filtry i dwa obiektywy w torbie i statyw i butelka z wodą, raz na ruski rok coś więcej) - to już chyba bym wolał filmować smartofonem gdybym miał nosić kamerę.
    co do ceny to miałem nadzieję bardziej na 3500USD niz 3900USD - czy cena jest za wysoka? - widziałem już głosy że aparat jest agresywnie wyceniony więc pewnie nie dla wszystkich - cena zawiera podatek od nowości i cenę zweryfikuje rynek i czas.
    ogólnie jestem pod dużym wrażeniem i uważam że to może być przełomowy korpus (w wersji II nie dostaniemy prawie nic nowego lub lepszego więc nie ma na co czekać) wyglądający jak znany nam wszystkim aparat fotograficzny a nie urządzenie do testowania ergonomii, teraz trzeba poczekać na opinie ludzi mniej związanych z naszą ulubioną firmą.
    kurcze chyba nie napisałem ani jednego krytycznego zdania - może chory jestem albo cóś
    EOS R5 wygląda jak na razie ok, ale niezależne testy tak na prawdę pokażą czym jest.
    Tym niemniej Canon wrócił do gry w rozwoju technologii ML.

    Ciekaw jestem :
    1.
    Jak w sensownych testach wypadnie stabilizacja
    Sensownych czyli np. https://www.dpreview.com/reviews/sony-a7-iii-review/7
    Może doczekam że nie będę targał statywu, 45 Mpix, dobra stabilizacja, (oby) dobre DR przy wyższych ISO i małe szumy, ....
    2.
    Jak wygląda programowanie przycisków i czy są programowane zestawy ustawień chwilowych

    Już teraz mam 2 pretendentów do poprawy w R5 MK2 : aku i przegrzewanie w 4K, ..?
    No ale jeśli ktoś nie jest fanem filmowania, zapasowe aku zawsze w kieszeni, ..., można, mi by te dwa ".." zbytnio nie przeszkadzały

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 11-07-2020 o 18:41
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

Strona 54 z 189 PierwszyPierwszy ... 444525354555664104154 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •