Strona 125 z 185 PierwszyPierwszy ... 2575115123124125126127135175 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 241 do 1 250 z 1850

Wątek: Canon EOS R5

  1. #1241
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Dziś miałem pierwszy event do obskoczenia R5'ką (nadal męcze 5D3). Baterie na plus (lepiej niż się spodziewałem). O dziwo, po kilku godzinach, muszla oczna zaczęła mi przeszkadzać (twarda ta guma).

    AF wiadomo, bajka. Aha, gdy zaczynałem jedna bateria miała 95%. Wszystkie zdjęcia zrobione na mechanicznej z pierwszą elektroniczną. Szkło bez stabilizacji.

  2. #1242

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Wziąłem się dziś trochę za zaglądanie do RAWów pod względem pełnej saturacji (ETTR) kontra live-histogram.
    No i okazało się, że jest dość fajnie i prosto.

    Własny picture style z opcją Neutral, maksymalnie obniżonym kontrastem i saturacją na -1 powoduje, że histogram pokazywany na żywo jest tylko o jakieś 0,5 EV powyżej saturacji na poziomie RAW. Tak więc, przy takim picture style można przyjąć, że dociągając histogram live do prawej krawędzi dociągamy również RAW'a. Pół EV zapasu to całkie rozsądne rozwiązanie.

    To jest zupełnie inaczej niż w Sony, bo tam ta oglegość potrafiła wynosić i 2 EV i bez zebry (działajacej na danych RAW) kompletnie się nie dało.

    p,paw
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Z wizytą u Faraonów

  3. #1243

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Właśnie odkryłem (przeczytałem gdzieś przy okazji) - że we wszystkich R-kach IS w obiektywie jest cały czas aktywny, nawet jeżeli aparat jest w trybie "spania".
    Szybka kontrola organoleptyczna potwierdziła ten fakt.

    Co więcej, myślałem, że tryb "ECO" ma służy oszczędzaniu energii, ale wygląda na to, że wcale tak nie jest, bo w tym trybie nie można ustawić parametru "Auto Power Off" w związku z tym aparat jeżeli nie jest wyłączony to zostaje cały czas w trybie "spania", w którym to cały czas działa IS ciągnąc baterię.

    Wygląda na to, że jak się chce chodzić z aparatem i nie ma się ochoty wyłączać go po każdej fotce, to tryb ECO to nie jest dobry pomysł - lepiej ustawić sobie Auto Power Off na jakiś rozsądny czas.

    W ogóle to co to za pomysł z tym ciągle włączonym IS-em...

    p,paw
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Z wizytą u Faraonów

  4. #1244
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 280

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    no, ja odkryłem myk
    klikam na pokaz zdjęcie, wtedy wszystko jest wyłączone a potem się sam wygasza
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  5. #1245

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    no, ja odkryłem myk
    klikam na pokaz zdjęcie, wtedy wszystko jest wyłączone a potem się sam wygasza

    Ale ze szkłem RF?

    P,paw


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Z wizytą u Faraonów

  6. #1246
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 280

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    z każdym, a zaczęło się od RF 35 który cały czas wariuje
    teraz klikam pokaz zdjęcie i spokój
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  7. #1247

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    z każdym, a zaczęło się od RF 35 który cały czas wariuje
    teraz klikam pokaz zdjęcie i spokój
    No to u mnie przy pokazywaniu zdjęcia 24-105 i 100-500 maja cały czas włączony stabilizator. Słychać go wyraźnie jak się przyłoży ucho do obiektywu.

    P,paw


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Z wizytą u Faraonów

  8. #1248
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 280

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    trochę nad tym posiedziałem z uchem przy obiektywie
    "pokaz zdjęcie" wyłącza tryb AF/IS, obiektyw szumi
    wyłączyłem IS w body-obiektyw szumi
    wyłączyłem Is w obiektywie i ...dalej szumi
    wyłączyłem nawet tryb AF i dalej szumi
    nie mam pojęcia co tam szumi/co pracuje
    i jestem wqrzony ze mi na to zwróciłeś uwagę
    Ostatnio edytowane przez becekpl ; 07-08-2021 o 09:46
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  9. #1249
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    trochę nad tym posiedziałem z uchem przy obiektywie
    .. i dalej szumi
    nie mam pojęcia co tam szumi/co pracuje
    i jestem wqrzony ze mi na to zwróciłeś uwagę
    Ja Wam powiem. Cichaczem wprowadzone wodne chłodzenie matrycy
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  10. #1250
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2021
    Miasto
    far far away
    Posty
    157

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Używa ktoś CRAW i jak się zachowuje mu licznik zdjęć do końca ? R5 pierwszy raz wziąłem na sesję i na początku przy 256 GB CF2 pokazywał mi gdzieś około 7500 zdjęć do zrobienia, w pewnym momencie pokazywał mi ponad 9000 plików - skończyłem z prawie 3000 zdjęciami zrobionymi i licznik pokazywał mi jeszcze 6200 pliki do zrobienia. Wcześniej w Nikonie Z6 aż takich korekt ilości nie było - jak patrzę pliki mają dużą rozbieżność od 7 MB do 35 MB CRAW - te najmniejsze to z robienia nocnych zdjęć jetów. Ponieważ mam Angelbird AV PRO CFexpress na którą kilka osób płacze na grupie Nikona Z trochę się wystraszyłem i sprawdzałem czy na SD mi się backup robi .

Strona 125 z 185 PierwszyPierwszy ... 2575115123124125126127135175 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •