Strona 59 z 189 PierwszyPierwszy ... 949575859606169109159 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 581 do 590 z 1882

Wątek: Canon EOS R5

  1. #581
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 392

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Trzeba będzie z księdzem się umówić żeby przysięga i założenie obrączek trwało nie dłużej niż 3 minuty a resztę jakoś się ogarnie.

  2. #582
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Niezbyt optymistyczne informacje.
    :-) W ubiegłym tygodniu coś mało cię było widać na forum. Napisałem, że siedzisz w internetach i szukasz czegoś do czego można by się przyczepić :-) No i znalazłeś; Tony Northrup :-)
    Swoją drogą nie wiedziałem, że teraz żyć bez video nie możesz. Bardzo mnie to cieszy, bo ja też lubię sobie pofilmować.

    To może porównamy możliwości video R5 i R6 i Sony?

    Ustalmy fakty:
    w RAW 8k Sony się nie przegrzewa, a Canon owszem
    w 4k/120kl/ 10 bit Sony znowu się nie przegrzewa
    w 4k/60kl/10 bit Sony się nie przegrzewa
    w 4k/30kl/ 10 bit SOny znowu się nie przegrzewa.
    Nic tylko kupować Sony :-)

    Moja lodówka w 8k RAW też się nie przegrzewa, w 4k też
    nie :-) Dokładnie tak jak Twoje Sony (mają podobne możliwości w tym zakresie).

    Może zapytajmy odwrotnie: ile czasu możesz nagrać swoim Sony jednym z powyższych trybów?
    Ostatnio edytowane przez sv ; 14-07-2020 o 12:07

  3. #583
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 264

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    :-) W ubiegłym tygodniu coś mało cię było widać na forum. Napisałem, że siedzisz w internetach i szukasz czegoś do czego można by się przyczepić :-) No i znalazłeś; Tony Northrup :-)
    Swoją drogą nie wiedziałem, że teraz żyć bez video nie możesz. Bardzo mnie to cieszy, bo ja też lubię sobie pofilmować.

    To może porównamy możliwości video R5 i R6 i Sony?

    Ustalmy fakty:
    w RAW 8k Sony się nie przegrzewa, a Canon owszem
    w 4k/120kl/ 10 bit Sony znowu się nie przegrzewa
    w 4k/60kl/10 bit Sony się nie przegrzewa
    w 4k/30kl/ 10 bit SOny znowu się nie przegrzewa.
    Nic tylko kupować Sony :-)

    Moja lodówka w 8k RAW też się nie przegrzewa, w 4k też
    nie :-)
    Jak znam Canona (a znam długo zawsze jest haczyk Jak dla mnie to aparat foto ma robić zdjęcia, kamera - "kamerować" a telefon dzwonić R5 w domyśle to All Inclusive Zgodnie z przysłowiami ludowymi - jak coś jest do wszystkiego.....

    MZ jak pisano wcześniej dopiero R5 Mark II będzie całkiem fajnym i dopracowanym aparatem.

    Od czasów cyfrowych DSLR trzeba wybierać puszkę, lub kamerę pod swoje potrzeby i jeśli ktoś filmuje i fotografuje - to może jednak mieć mały zgryz
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  4. #584
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 316

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    na video się nie znam więc się wypowiem - specyfikacja video jest bezkompromisowa - jak będzie z przegrzewaniem - w instrukcji napisali że się będzie przegrzewał przy 8K po 20 minutach a przy 4K po 25 minutach (pewnie będzie gorzej) - paradoksalnie może to być zaletą nie będzie kupowany przez ślubnych filmowców (albo kupią dwa) co może odrobinę zmnieszy popyt na ten aparat, wiem że nie ma nic bardziej nudnego niz oglądanie jednego długiego ujęcia z cyklu "tubyłemzdziećmi" czy "myzrodzinąnaobiedzieprzez40minut", "komuniacórki", "ślubnaszychpociech" - nikt zwykle nie jest w stanie tego na trzeźwo oglądnąć - jednym zdaniem ja nie spodziewam się kręcić tak długich ujęć bo bym się zanudził je oglądając - ja osobiście oczekuję jakiejś sensownej specyfikacji video od tego typu aparatu i większej niż moje aktualne amatorskie potrzeby
    zacytuję swój post napisany trzy dni temu - już wtedy było wiadome że się grzeje - zmniejszy to sprzedaż w niektórych zastosowaniach profesjonalnych i tyle (dla amatorów lepiej bo podatek od nowości szybciej zniknie) - ciekawe dlaczego będą kolejki do zakupu tego korpusu (już się ponoć nie wyrabiają z preorderami) skoro jest taki zły

    a Tony się żali że nie dostał !jeszcze! korpusu do obiektywnej oceny stąd taki filmik - ci co dostali czyli ambasodorzy marki zarabiają kasę na youtube a on nie stąd te żale - też bym się wkurzył

  5. #585
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 264

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    Trzeba będzie z księdzem się umówić żeby przysięga i założenie obrączek trwało nie dłużej niż 3 minuty a resztę jakoś się ogarnie.
    Przenośna lodówka na plecach załatwi problem
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  6. #586
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 316

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    Trzeba będzie z księdzem się umówić żeby przysięga i założenie obrączek trwało nie dłużej niż 3 minuty a resztę jakoś się ogarnie.
    e tam pro kupią dwa albo trzy korpusy - i tak trzeba mieć backup , a klient zapłaci

  7. #587
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Od czasów cyfrowych DSLR trzeba wybierać puszkę, lub kamerę pod swoje potrzeby i jeśli ktoś filmuje i fotografuje - to może jednak mieć mały zgryz
    Wątpię, chyba, że szuka kamery do monitoringu 24h. Wtedy rzeczywiście, nagrywanie R5 w 8k się nie sprawdzi. W pozostałych przypadkach raczej nie będzie miał wyboru, bo konkurencja jet daleko w tyle: Panas jest fajny, ale zapomnieli dołożyć AF (tak to jest jak się kupuje sensory w Sony), a reszta nie istnieje (zwłaszcza Sony) w tym temacie. Sony jest jak pies ogrodnika; owszem sprzeda sensory Panasonicowi, czy Nikonowi, ale zawsze coś uwali w ich funkcjonalności. Jedyną nadzieją użytkowników Sony jest A7sIII, o którym od trzech lat słyszę, że już wychodzi :-) Choć to też cienka alternatywa, bo 12 mpix słabo nadaje się do zdjęć.

  8. #588
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 392

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Przy pieciu korpusach temat "ciągłego" filmowania jest do ogarnięcia, jedna puszka filmuje a cztery pozostałe stygną.
    Nie jestem zagorzalym fanem żadnej marki, mam aparaty i kamerę Canon, aparat Panasonic, kamerę Sony. Czasem filmujemy ze znajomym na dwa Sony A7sII w FHD i nie kojarzę żeby cokolwiek się przegrzewało. Moim Panasonic GH2 filmowałem longiem koncert 2 godziny i też nic się nie przegrzało. Celowe działanie Canona?

  9. #589
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    Czasem filmujemy ze znajomym na dwa Sony A7sII w FHD
    ale porównujesz do RAWa 8k. Ciekawe.

    Poczekamy i zobaczymy, czy sukces finansowy potwierdzi niewątpliwy sukces technologiczny Canona. Weryfikacja zawsze następuje przy kasie :-)

  10. #590
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 392

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Jak napisałem nie jestem fanatykiem żadnej marki więc jest mi bez różnicy czy R5 będzie sukcesem czy nie.

Strona 59 z 189 PierwszyPierwszy ... 949575859606169109159 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •