Strona 81 z 185 PierwszyPierwszy ... 3171798081828391131181 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 801 do 810 z 1849

Wątek: Canon EOS R5

  1. #801
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez pawel.guraj Zobacz posta
    Jak powtórzę jakieś informacje z tych 80-ciu strony (sorry nie dałem rady wszystkiego przeczytać) to oczywiście przeprszam.

    Matryca w R5 z mojego punktu widzenia jest mega ciekawa.
    Przede wszystkim dlatego:
    https://www.photonstophotos.net/Char...non%20EOS%20R5

    Po pierwsze jest to pierwsza matryca Canona posiadająca Dual-gain.
    Po drugie jest to pierwsza matryca posiadająca znacząco ujemny shadow improvement w zakresie każdego Gain-u - co oznacza że niedoświetlone ISO 100 i wypchnięte w post-procu będzie znacząco lepsze od ISO 200 i tak dalej (sądzę, że jest to pokłosie punktu poniżej)
    Po trzecie jest to pierwsza matryca która posiada cyfrowe odszukiwanie na poziomie niskich ISO (oczywiście pewnie to nie matryca tylko proces później, tym nie mniej nie da się go ominąć).

    Jeżeli dał bym radę sprzedać cały swój kram A7R4 to bez wahania poszedł bym w R5.
    Pewnie mi się to nie uda, ale sądzę, że pójdę w mk2 w dalszej perspektywie i wrócę do "matni" ;-)

    p, paw
    Może ci sie uda odsprzedać ale z bardzo dużymi stratami bo teraz taki sprzet ktory odstaje od Canona o parę lat bedzie używany wart przysłowiowe grosze

    Jest szansa ze jakiś tani fotograf będzie chciał tanio odkupić bo jemu dobry sprzęt nie jest potrzebny tylko tani, lepiej wygląda niż smarkfon w ręce podczas ślubu.
    Ostatnio edytowane przez Marcinus ; 06-08-2020 o 13:12
    Canon EOS R + C RF 24-105/4L; C 100/2.8 L Macro; C 70-300/4.0-5.6 II

  2. #802

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez Marcinus Zobacz posta
    Może ci sie uda odsprzedać ale z bardzo dużymi stratami bo teraz taki sprzet ktory odstaje od Canona o parę lat bedzie używany wart przysłowiowe grosze

    Jest szansa ze jakiś tani fotograf będzie chciał tanio odkupić bo jemu dobry sprzęt nie jest potrzebny tylko tani, lepiej wygląda niż smarkfon w ręce podczas ślubu.
    Jak miało być śmiesznie, to powinieneś wiedzieć, że na mnie nie działają takie zaczepki ;-) Ale pewnie masz mniejszy staż niż ja tutaj.

    Gwoli ścisłości 7R4 to w dalszym ciągu technologicznie zdecydowanie lepsze body niż R5 (nie nakręciłem w życiu żadnego filmu - więc patrzę wyłącznie pod kątem foto). Matryca też lepsza, w końcu Sony nie musi odszumiać cyfrowo żeby dogonić konkurencję.
    Ale mam do Canona sentyment, radzą sobie coraz lepiej, prawie króliczka dogonili - stąd moje pomysły.

    A no i jeszcze jedna sprawa - żadnego z nich tak na prawdę nie potrzebuję. Starczył by mi iPhone, ale ja po prostu lubię mieć.

    p, paw
    Ostatnio edytowane przez pawel.guraj ; 06-08-2020 o 14:13
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Z wizytą u Faraonów

  3. #803
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez pawel.guraj Zobacz posta
    Gwoli ścisłości 7R4 to w dalszym ciągu technologicznie zdecydowanie lepsze body niż R5
    p, paw
    To dość odważna deklaracja. Właśnie bez mrugnięcia okiem poleciłem koledze R5 + 100-400 zamiast 7R4 + 100-400, głównie ze względu na AF do fotografii przyrody. Gdzie popełniłem błąd?

  4. #804
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez pawel.guraj Zobacz posta
    Jak miało być śmiesznie, to powinieneś wiedzieć, że na mnie nie działają takie zaczepki ;-) Ale pewnie masz mniejszy staż niż ja tutaj.

    Gwoli ścisłości 7R4 to w dalszym ciągu technologicznie zdecydowanie lepsze body niż R5 (nie nakręciłem w życiu żadnego filmu - więc patrzę wyłącznie pod kątem foto). Matryca też lepsza, w końcu Sony nie musi odszumiać cyfrowo żeby dogonić konkurencję.
    Ale mam do Canona sentyment, radzą sobie coraz lepiej, prawie króliczka dogonili - stąd moje pomysły.

    A no i jeszcze jedna sprawa - żadnego z nich tak na prawdę nie potrzebuję. Starczył by mi iPhone, ale ja po prostu lubię mieć.

    p, paw
    Między śmiesznie a zaczepką to chyba jest daleka droga. Co zerknę na forum to widzę wypowiedzi jednego goscia ktory co chwilę wstawia gadkę o odstwaniu o 5 lat Canonow w stosunku do Sony aż chce się żyg.... od tego. Wiec pozwoliłem sobie przedstawic swoją interpretacje.
    Co do stażu, to jeśli myślisz że staż na forum o czymś świadczy, no... to pozostawie bez komentarza.
    Canon EOS R + C RF 24-105/4L; C 100/2.8 L Macro; C 70-300/4.0-5.6 II

  5. #805

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez Marcinus Zobacz posta
    Co do stażu, to jeśli myślisz że staż na forum o czymś świadczy, no... to pozostawie bez komentarza.
    I może lepiej.
    Chodziło mi o to, że zawsze starałem się być obiektywny, nie zależnie od tego po której stronie tej śmiesznej "barykady" się znalazłem.

    Canon od dłuższego czasu technologicznie bardzo odstawał. Obecnie widać, że nadrabiają - jeszcze trickami, ale w sumie mnie to wcale nie przeszkadza, jeżeli efekt końcowy jest zadawalający.
    Ergonomicznie za to Sony nigdy Canona nie dogoniło i pewnie nie dogoni. Zawsze pisałem że soft do puszek Sony projektują goście, którzy nigdy nie zrobili żadnego zdjęcia.

    p, paw

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    To dość odważna deklaracja. Właśnie bez mrugnięcia okiem poleciłem koledze R5 + 100-400 zamiast 7R4 + 100-400, głównie ze względu na AF do fotografii przyrody. Gdzie popełniłem błąd?
    Może powinienem był napisać, że matryca w A7R4 to technologicznie lepsza rzecz niż ta w R5 - w sumie oceniam głównie przez ten pryzmat.
    Co do AF - od czasu kiedy mam R4 ani razu nie zdarzyło by mi się, żeby AF nie trafił (czy to są samoloty, pociągi czy głupie obrazki z gór).
    Jeżeli miał bym coś polecić, to zrobił bym dokładnie to samo co zrobiłeś Ty. W pierwszym poście wyraziłem się chyba dość jasno.

    p,paw
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Z wizytą u Faraonów

  6. #806

    Dołączył
    Mar 2019
    Miasto
    Zawiercie; Kalisz
    Wiek
    66
    Posty
    5

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez sebcio80 Zobacz posta
    Doszedł.
    Pierwsze wrażenia to trochę badziewne pudełko.
    Adapter EF czeka w paczkomacie a pracuje do 21 więc odpalę go na dobre dopiero wieczorem.
    Gdzie kupiłeś? Możesz powiedzieć.
    kiedyś Smiena 8; Zenith;
    Olympus OM-D 10; Olympus OM-D 5 ver II
    teraz Canon EOS R

  7. #807
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez SzymonN Zobacz posta
    Gdzie kupiłeś? Możesz powiedzieć.
    BEIKS

    Kupiłem w poniedziałek.
    We wtorek zadzwonili, że akurat dostali.
    W środę wysłali.

    Nie wiem jak teraz ale z rozmowy we wtorek wynikało że nie wszystkie sztuki mają zarezerwowane.
    Moje wątki na forum: sport | fashion
    | R5 | 5D3 | 16-35L II | Sigma 24 Art | Sigma 50 Art | Sigma 105 Art | Sigma 120-300 2.8 OS |

  8. #808
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Ja miałbym do Ciebie ogromną prośbę. Bardzo mnie interesuje, czy ten model aparatu jest wrażliwy na DOFBOD (DOF Button Of Death). Termin ukułem sam na potrzeby pewnego postu który pisałem na zagranicznym forum. Dałbyś radę to sprawdzić?

    Jak to zrobić?

    Kombinujesz sobie jakiś stoper (smartfon, zegarek). W aparacie ustawiasz pod "Oszcz.energii" (druga zakładka pod kluczem w menu) wszystko na najkrótszy czas, naciskasz spust migawki tak żeby później na górnym wyświetlaczu wyświetlały się różne informacje (żeby był aktywny), wciskasz i przytrzymujesz wciśnięty przycisk podglądu głębi ostrości (ten z przodu na dole w okolicy gripa) i uruchamiasz stoper.

    Jak po zadanym czasie usypiania aparat się nie uśpi - na górnym wyświetlaczu nadal będą wyświetlały się różne informacje, a czas nabijający się na stoper już dawno przekroczy ten ustawiony pod "Oszcz.energii" (np. usypianie było ustawione na 30 sek., a na stoperze będzie 1 min.), to właśnie zadziałał DOFBOD. Nie ma znaczenia czy przycisk DOF ma przypisaną jakąś funkcję, czy też nie (OFF). Nie ma znaczenia czy obiektyw jest podpięty, czy też nie.

    Problem dotyczy najprawdopodobniej wszystkich DSLR z takim samym rozmieszczeniem przycisku DOF (5DS/R, 5D Mark IV, 5D Mark III, 7D Mark II), a na pewno 5DS (miałem) i 5DS R (mam) - aparaty kupowane w odstępie kilku lat z różnych źródeł.

    Rozwiązania tego problemu są trzy.

    1. Należy wyłączać aparat fizycznym przełącznikiem na pozycję OFF przed każdym włożeniem do torby.

    2. Nie przenosić/przechowywać w wąskiej torbie tak jak ja (używam Lowepro Passport Sling III z podmienionym wkładem) aparatów o gabarytach 5D lub większych włączonych fizycznym przełącznikiem na pozycję ON, bo wtedy przycisk DOF jest wciskany przez jedną z przegródek wkładu co zapobiega uśpieniu się aparatu, i po kilku godzinach możesz wyjąć z torby bardzo rozgrzany aparat z baterią, która będzie miała kilka procent naładowania albo będzie rozładowana do zera.

    3. Z aktualnie produkowanych aparatów pełnoklatkowych Canona kupić sobie i używać R, Ra, RP lub 6D Mark II gdzie przycisku DOF nie ma, albo jest umiejscowiony w takim miejscu że w niczym nie przeszkadza.

    Jakby się ktoś pytał to tak, kontaktowałem się z autoryzowanym serwisem - zrobiłem dla nich filmik żeby im pokazać o co mi chodzi (jak to się mówi, "jeden obraz za tysiąc słów"), i otrzymałem odpowiedź której najważniejszy fragment zacytuję:

    Przycisk, który nie ma przypisanej żadnej funkcji wciąż działa i, jeśli jest wciśnięty, uniemożliwia uśpienie się aparatu. Jest to prawidłowe działanie sprzętu.
    Czyli tak ma być.

    Dlatego chciałbym wiedzieć, czy w R5 też tak ma być. Bo w przypadku wcześniej wymienionych przeze mnie aparatów DSLR (5DS/R, 5D Mark IV, 5D Mark III, 7D Mark II) wygląda na to, iż Canon nie odrobił lekcji z Nikona N80 https://www.photo.net/discuss/thread...4/#post-821784 (ten post został opublikowany grubo ponad 17 lat temu). Jakby kogoś to interesowało, to Nikon N80 wygląda tak https://images-na.ssl-images-amazon....AC_SL1500_.jpg

  9. #809
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez mkamelg Zobacz posta
    Ja miałbym do Ciebie ogromną prośbę. Bardzo mnie interesuje, czy ten model aparatu jest wrażliwy na DOFBOD (DOF Button Of Death). Termin ukułem sam na potrzeby pewnego postu który pisałem na zagranicznym forum. Dałbyś radę to sprawdzić?

    Jak to zrobić?

    Kombinujesz sobie jakiś stoper (smartfon, zegarek). W aparacie ustawiasz pod "Oszcz.energii" (druga zakładka pod kluczem w menu) wszystko na najkrótszy czas, naciskasz spust migawki tak żeby później na górnym wyświetlaczu wyświetlały się różne informacje (żeby był aktywny), wciskasz i przytrzymujesz wciśnięty przycisk podglądu głębi ostrości (ten z przodu na dole w okolicy gripa) i uruchamiasz stoper.

    Jak po zadanym czasie usypiania aparat się nie uśpi - na górnym wyświetlaczu nadal będą wyświetlały się różne informacje, a czas nabijający się na stoper już dawno przekroczy ten ustawiony pod "Oszcz.energii" (np. usypianie było ustawione na 30 sek., a na stoperze będzie 1 min.), to właśnie zadziałał DOFBOD. Nie ma znaczenia czy przycisk DOF ma przypisaną jakąś funkcję, czy też nie (OFF). Nie ma znaczenia czy obiektyw jest podpięty, czy też nie.

    Problem dotyczy najprawdopodobniej wszystkich DSLR z takim samym rozmieszczeniem przycisku DOF (5DS/R, 5D Mark IV, 5D Mark III, 7D Mark II), a na pewno 5DS (miałem) i 5DS R (mam) - aparaty kupowane w odstępie kilku lat z różnych źródeł.

    Rozwiązania tego problemu są trzy.

    1. Należy wyłączać aparat fizycznym przełącznikiem na pozycję OFF przed każdym włożeniem do torby.

    2. Nie przenosić/przechowywać w wąskiej torbie tak jak ja (używam Lowepro Passport Sling III z podmienionym wkładem) aparatów o gabarytach 5D lub większych włączonych fizycznym przełącznikiem na pozycję ON, bo wtedy przycisk DOF jest wciskany przez jedną z przegródek wkładu co zapobiega uśpieniu się aparatu, i po kilku godzinach możesz wyjąć z torby bardzo rozgrzany aparat z baterią, która będzie miała kilka procent naładowania albo będzie rozładowana do zera.

    3. Z aktualnie produkowanych aparatów pełnoklatkowych Canona kupić sobie i używać R, Ra, RP lub 6D Mark II gdzie przycisku DOF nie ma, albo jest umiejscowiony w takim miejscu że w niczym nie przeszkadza.

    Jakby się ktoś pytał to tak, kontaktowałem się z autoryzowanym serwisem - zrobiłem dla nich filmik żeby im pokazać o co mi chodzi (jak to się mówi, "jeden obraz za tysiąc słów"), i otrzymałem odpowiedź której najważniejszy fragment zacytuję:



    Czyli tak ma być.

    Dlatego chciałbym wiedzieć, czy w R5 też tak ma być. Bo w przypadku wcześniej wymienionych przeze mnie aparatów DSLR (5DS/R, 5D Mark IV, 5D Mark III, 7D Mark II) wygląda na to, iż Canon nie odrobił lekcji z Nikona N80 https://www.photo.net/discuss/thread...4/#post-821784 (ten post został opublikowany grubo ponad 17 lat temu). Jakby kogoś to interesowało, to Nikon N80 wygląda tak https://images-na.ssl-images-amazon....AC_SL1500_.jpg
    Dżizas! To naprawdę tworzenie bezsensownych problemów.

    Całkowite i definitywne wyłączenie przycisku DOF w ustawieniach aparatu zajmuje 2 sekundy - zakładka: ustawienia własne - DOF - wybierasz OFF i wszystko w temacie. Można też ustawić dowolną inną funkcję :P

    BTW - ja DOF wyłączałem w ustawieniach, bo nie używałem


    jak to się mówi, "jeden obraz za tysiąc słów"
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dof.JPG
Wyświetleń:	115
Rozmiar:	40,2 KB
ID:	4893
    Ostatnio edytowane przez candar ; 07-08-2020 o 14:48
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  10. #810
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Całkowite i definitywne wyłączenie przycisku DOF w ustawieniach aparatu zajmuje 2 sekundy - zakładka: ustawienia własne - DOF - wybierasz OFF i wszystko w temacie. Można też ustawić dowolną inną funkcję :P
    Jeżeli masz problem ze zrozumieniem słowa pisanego, to obejrzyj to sobie:

    https://tinyurl.com/eos5dsr

    Jeśli już to zrobiłeś, to możesz mnie i innych forumowiczów przeprosić publicznie za swoją niewiedzę.
    Ostatnio edytowane przez mkamelg ; 07-08-2020 o 15:51

Strona 81 z 185 PierwszyPierwszy ... 3171798081828391131181 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •