Strona 111 z 185 PierwszyPierwszy ... 1161101109110111112113121161 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 101 do 1 110 z 1848

Wątek: Canon EOS R5

  1. #1101
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez szandor Zobacz posta
    Z tego co piszesz to widać, że masz blade pojęcie o tym jak firma w Polsce funkcjonuje. Mam firmę (produkcja metalowa), zatrudniam 130 ludzi, tym 3 babki w dziale finansowym. Mogę bez obaw kupić auto za 500k, ale nie ryzykowałbym kupna R5, pomimo tego, że robimy sporo dokumentacji w postaci foto. Nie mam ochoty kopać się koniem. Nawiasem mówiąc w KJ pracują moje wysłużone 350D i 20D
    Możesz wrzucić każdy. Są nawet sytuacje, gdzie sprzęt jest kupowany pod konkretne zlecenie, które z jakichś powodów nie dochodzi do realizacji. I wtedy zostajesz że sprzętem, który nawet nie jest używany.
    Miłego dnia
    moja www

  2. #1102
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2020
    Miasto
    Kraków
    Posty
    381

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    @K_f z wykrywaniem twarzy może problemem były przysłonięte twarze dzieci szalikami / kominami / maseczkami?
    Zauważyłem, że moje sprzęty nie radzą sobie z taką sytuacją, tzn. kiedy twarz jest przysłonięta do połowy i to tyczy się zarówno R jak i smarfona
    Dokładnie tak, bo implementacja w R wygląda na od ogółu (wykryj twarz) w następnym kroku do szczegółu (wykryj oczy), zaczynasz gubić oko wykonaj krok wstecz śledź twarz.

  3. #1103
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 619

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez robcio Zobacz posta
    Dokładnie tak, bo implementacja w R wygląda na od ogółu (wykryj twarz) w następnym kroku do szczegółu (wykryj oczy), zaczynasz gubić oko wykonaj krok wstecz śledź twarz.
    Wszyscy przespali i nie wydali aktualizacji pandemicznego wykrywania twarzy zasłoniętej maseczką.

    Swoją drogą ciekawe jak to wygląda w Nikon i Sony

    @candar możesz coś na ten temat napisać odnośnie Sony i Nikon i zasłoniętych twarzy?

  4. #1104
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Re: Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Wszyscy przespali i nie wydali aktualizacji pandemicznego wykrywania twarzy zasłoniętej maseczką.

    Swoją drogą ciekawe jak to wygląda w Nikon i Sony

    @candar możesz coś na ten temat napisać odnośnie Sony i Nikon i zasłoniętych twarzy?

    @Bangi

    W przypadku Sony A7 III robiłem i robię cały czas foty na Continuous AF (AF-C) z Eye AF i niezależnie od stopnia zasłonięcia twarzy podczas ruchu postaci kwadracik pola Eye AF "kleił" się do oka niezależnie od wielkości oraz ilości przeszkadzajek na/obok i przed twarzą.

    Co do Nikona - nie robiłem jeszcze tak ostrych testów

    W tym wszystkim liczy się również szybkość reakcji AF w szkle na zmiany położenia. Czyli sumując - sprawny i szybki AF w body i szkle. Jeśli AF w szkle nie będzie nadążał z przestawieniem soczewek - to nic z tego nie będzie. Dlatego własnie zmieniłem Canona 85 mm f/1.2 L II USM na Sigmę Art 85 1.4 DG DN, której prawie nie odpinam.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5230819.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	1,29 MB
ID:	5705

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5170021.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	874,4 KB
ID:	5706

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5154332.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	875,1 KB
ID:	5707

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5284028.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	1 016,3 KB
ID:	5708
    Ostatnio edytowane przez candar ; 21-01-2021 o 17:38
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  5. #1105
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 619

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Dzięki za info.

  6. #1106
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Krasnystaw
    Posty
    620

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Zakładamy cenę R5 20000 pln, co daje 16260,16 netto i 3739,84 vatu.
    Amortyzacja roczna to 20%, co oznacza 5-letni okres odpisywania od podatku. Możliwa jest amortyzacja jednorazowa dla małej firmy, lub będącej w 1 roku działalności.

    I tak dla małej firmy będącej na vacie rzeczywista cena tej puszki zostaje zmniejszona o vat plus 19 % podatku dochodowego i wyniesie 20000 – 3739,84 – (16260,16 x 19%) = 13170,03 pln.
    Natomiast dla małej firmy nie będącej na vacie : 20000 – (20000 x 19%) = 16200 pln.
    Te zakupy są bezpieczne, pod warunkiem, że zakup jest zgodny z PKD określający obszar działalności firmy.

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Możesz wrzucić każdy. Są nawet sytuacje, gdzie sprzęt jest kupowany pod konkretne zlecenie, które z jakichś powodów nie dochodzi do realizacji. I wtedy zostajesz że sprzętem, który nawet nie jest używany.
    Wg przepisów, kosztami uzyskania przychodów są wydatki poniesione w celu osiągnięcia przychodów lub zachowania albo zabezpieczenia źródła przychodów. Ustawodawca nie wyklucza sytuacji, gdy między poniesionym wydatkiem a uzyskanym przychodem nie zachodzi związek bezpośredni i teoretycznie możemy wrzucić taki zakup, np. R5 do kosztów.

    W życiu: Wszystko jest OK do pierwszej kontroli, podczas której musisz udowodnić, że nie jesteś garbaty. Dla kontrolującego, każdy punkt zaczepienia jest dobry. Fiskalna działalność państwa jest przerażająca, co jest „zrozumiałe” przy istniejącym deficycie budżetowym. Dodać jeszcze należy płynność przepisów (nawet w roku podatkowym).

    Następny stereotyp: mając zarejestrowaną firmę, kupujesz bez vatu.

    Cytat Zamieszczone przez sebcio80 Zobacz posta
    Między innymi. Skoro oszczędzasz to chyba nie jest to pozbawione sesnu. Można pójść dalej. Zakończyć umowę o pracę która się ma i świadczyć pracodawcy usługi. Jeszcze większa oszczędność i więcej pieniędzy w kieszeni. Wiem bo sam tak zrobiłem 2,5 roku temu.
    Kupujemy z vatem, a vat możemy odliczyć, a zrobimy to w przypadku gdy firma „jest na vacie”, a co za tym idzie wystawia faktury z vatem. Zdecydowana większość małych firm tego unika, szczególnie jeśli odbiorcą usług są osoby prywatne. Wyjątkiem może być np. @sebcio , wystawiający faktury dla agencji.

    Nieporozumieniem dla mnie jest zakładanie firmy dla jednego zakupu, to na pewno się nie opłaci.
    Przy likwidacji firmy US żadnej udzielonej ulgi nie odpuści.
    Ostatnio edytowane przez szandor ; 23-01-2021 o 10:43
    Cierpię na chroniczny brak wolnego czasu i ... talentu.
    R5 ; RF24-105 f4; RF35 f/1,8; RF50 f1.8; RF14-35 f4; EF50 f1.4; EF85 f1.8; EF70-200 f4IS; EF135 f2; 430EXII; RF 100-400 f5.6-8

  7. #1107
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Panowie, to prawda, że nie wszystko działa jak należy, ale nie popadajmy w paranoję. Zakładanie firmy tylko po to żeby kupić aparat, odzyskać VAT i ją zamknąć nie ma sensu. To oczywiste.
    Jeśli jednak ktoś tą działalność faktycznie prowadzi i chce kupić R5 to nie musi koniecznie być fotografem i mieć to w pkd. Aparat może być konieczny do robienia foto-dokumentacji, archiwizacji, do tworzenia ofert, różnego rodzaju reklam, zapytań ofertowych itd.
    Z zawodu jestem geodetą. Kiedyś uzgadniałem z US, czy mogę wrzucić w koszty zakup butów trekkingowych, turystycznych (nie takich typowo roboczych) z goretexem. I odpowiedź brzmi absolutnie TAK, bo używam ich do pracy.
    Znajomy informatyk kupił pianino elektryczne za kilka klocków, bo miał zamiar pisać oprogramowanie do nauki gry na nim. Nigdy nie napisał nawet linijki kodu, bo poszedł w całkowicie inne projekty. US nie miał absolutnie nic do tego.
    Miłego dnia
    moja www

  8. #1108
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Wszystko zależy od interpretacji urzędnika... Jak stwierdzi że zakup profesjonalnego jednego z droższych aparatów plus nie tańsze dużo szkła nie są niezbędne do uzyskania przychody bo jego zdaniem dzisiejsze komórki robią przecież super zdjęcia i filmy nakręcają to kop się wtedy po sądach.
    Canon EOS R + C RF 24-105/4L; C 100/2.8 L Macro; C 70-300/4.0-5.6 II

  9. #1109
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    To dopisz sobie dla pewności PKD zw.z fotografią i zrób ze dwie sesje albo wystaw kilka zdjęć/wydruków na sprzedaż.
    Jeśli chodzi o sprzęt wykorzystywany do działalności to 20k to nie jest jakaś szokująca kwota dla US. Zresztą do rozmów telefonicznych też nie potrzebujemy iPhona za kilka tysiaków. Można przecież kupić nową Nokie za 100 zł
    Oczywiście zalecam konsultacje z księgową, ale nie róbmy z tej naszej Polski takiego piekła podatkowego.
    Miłego dnia
    moja www

  10. #1110
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Krasnystaw
    Posty
    620

    Domyślnie Odp: Canon EOS R5

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    To dopisz sobie dla pewności PKD zw.z fotografią i zrób ze dwie sesje albo wystaw kilka zdjęć/wydruków na sprzedaż.
    Jeśli chodzi o sprzęt wykorzystywany do działalności to 20k to nie jest jakaś szokująca kwota dla US. Zresztą do rozmów telefonicznych też nie potrzebujemy iPhona za kilka tysiaków. Można przecież kupić nową Nokie za 100 zł
    Oczywiście zalecam konsultacje z księgową, ale nie róbmy z tej naszej Polski takiego piekła podatkowego.
    Prawie się tym zgadzam,ale parafrazując do marynarzy, nie zna życia, kto nie miał sporu z US ( nie ze swojej winy).
    Polskiego systemu podatkowego, może piekłem bym nie nazwał, raczej grą do jednej bramki.
    Proponuję te dywagacje zakończyć, w końcu jest to wątek o R5.
    Cierpię na chroniczny brak wolnego czasu i ... talentu.
    R5 ; RF24-105 f4; RF35 f/1,8; RF50 f1.8; RF14-35 f4; EF50 f1.4; EF85 f1.8; EF70-200 f4IS; EF135 f2; 430EXII; RF 100-400 f5.6-8

Strona 111 z 185 PierwszyPierwszy ... 1161101109110111112113121161 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •